اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرایشات الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرایشات الکترونیک

سلام دوستان .
    میخواستم بدونم که در الکترونیک گرایشی هست که بشه تمام مباحث الکترونیک (دیجیتال،آنالوگ،مهندسی سخت افزار کامپیوتر،کنترل و...) را آموخت؟
    من تا حالا یک سوالی شبیه به این پرسیدم اما جوابمو نگرفتم .من میخوام بدونم که قطعات الکترونیکی چگونه ساخته میشن،موبایل وکامپیوتر ،سی پی یو،سرور،میکروکنترلر و........................... چجوری کار میکنند چه گرایشی باید برم؟با این که تو ایران بشه کسب در آمد کرد یا نه کاری ندارم.
    سينا اکبري مدير سايت www.weandyou.ir
    طالب علم و شيفته ي الکترونيکم(ديونه الکترونيکم)

پاسخ : گرایشات الکترونیک

جامع ترین گرایش رشته برق الکترونیکه . در گرایشه الکترونیک شما از همه گرایشها مثل مخابرات و قدرت و کنترل و... یه چیزی دستگیرتون میشه و گرایشهای دیگه اینطور نیست. خوبیه رشته الکترونیک اینه که در هر مقطعی به راحتی میتونی رشته دیگری رو انتخاب کنی . البته اینو بگم هیچوقت نمیتونی به همه ی اون چیزایی که گفتی کاملا مصلط بشی و باید بچسبی به علایقت.( الکترونیک ته نداره)
    بزرگترین لذت انجام کاریست که میگویند نمیتوانی !!!

دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز
      تا اونجایی که اطلاع دارم، در مقطع کارشناسی ارشد، رشته مهندسی الکترونیک با گرایشات زیر به درد شما میخوره:
      -طراحی مدارهای مجتمع آنالوگ و دیجیتال
      -طراحی مدارهای مجتمع نوری
      -تکنولوژی نیمه هادی
      -میکرو الکترونیک
      و خود گرایش الکترونیک که به صورت کلی بیشتر مباحث رو شامل میشه
      خداوند به هر انسان، ذهن متفاوتی بخشیده، کتاب بزرگترین راهه که ما از ذهن و اندیشه های محدود خود فراتر برویم.

دیدگاه

ببینید به دانشگاه تون هم بستگی داره مثلا تو دانشگاه تهران الکترونیک شاخه device که به ساخت قطعات مربوط میشه خیلی شاخه ولی در قسمته circuit میگن مخابرات میدان بری بهتره چون چارت نسبتا همونه منتها چیزای بیشتری رو شامل میشه مثلا مدارات فرکانس بالا یا ... که تو الکترونیک نیست
        برای شریف تا اونجایی که شنیدم برعکس هستش سیرکت خوبی داره ... شما بهتره از دانشجو های ارشد و اساتید داشگاه خودتون بپرسی چون همونطور که گفتم بستگی داره

head<=
        ...تشکر خدا...
        [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

سلام
          من ارشد مدار و سیستم دانشگاه تهران میخونم. راهنمایی خواستی ایمیل بزن شمارم رو بدم تلفنی صحبت کنیم.
          amiripic@gmail.com

دیدگاه

همانطور که دوستان گفتن کاملترین گرایش همان الکترونیکه و کسی که الکترونیک میخونه در اکثر گرایشها صاحب نظر خواهد بود
            راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X