اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقدار زمان روشن بودن چراغ بر حسا امپرساعت باطری 6 ولت 4/5 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقدار زمان روشن بودن چراغ بر حسا امپرساعت باطری 6 ولت 4/5 امپر

سلام یک باطری 6ولت 4.5 امپر داریم و یک لامپ 6 ولت 55 وات چگونه میتوان محاسبه کرد که چه مدت لامپ با این باطری شارز شده روشن میماند اگر اداپتور 9 ولت 500 میلی باشد چه مدت طول میکشد تا باطری شارژ شود؟

پاسخ : مقدار زمان روشن بودن چراغ بر حسا امپرساعت باطری 6 ولت 4/5 امپر

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام یک باطری 6ولت 4.5 امپر داریم و یک لامپ 6 ولت 55 وات چگونه میتوان محاسبه کرد که چه مدت لامپ با این باطری شارز شده روشن میماند اگر اداپتور 9 ولت 500 میلی باشد چه مدت طول میکشد تا باطری شارژ شود؟
    طبق رابطه p=v*i لامپ 6 ولت 55 وات جریان مصرفیش میشه 55/6 یعنی حدودا 9.17 آمپر جریان میکشه.
    باتری 6 ولت 4.5AH یعنی تا یک ساعت میتونه جریان 4.5 آمپر رو بده.
    پس اگر باتری شما بتونه جریان لحظه ای روشن شدن لامپ رو که 9.17 آمپره تامین کنه، حدودا نیم ساعتی (29 دقیقه و 26 ثانیه)میتونه لامپ رو روشن نگه داره.
    در مورد شارژ فکر نکنم مستقیم 9 ولت رو بشه به باتری وصل کرد فکر میکنم باید از آی سی های مخصوص استفاده کرد.
    اگه اشتباهی کردم دوستان تصحیح بفرمایند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط redown
      طبق رابطه p=v*i لامپ 6 ولت 55 وات جریان مصرفیش میشه 55/6 یعنی حدودا 9.17 آمپر جریان میکشه.
      باتری 6 ولت 4.5AH یعنی تا یک ساعت میتونه جریان 4.5 آمپر رو بده.
      پس اگر باتری شما بتونه جریان لحظه ای روشن شدن لامپ رو که 9.17 آمپره تامین کنه، حدودا نیم ساعتی (29 دقیقه و 26 ثانیه)میتونه لامپ رو روشن نگه داره.
      در مورد شارژ فکر نکنم مستقیم 9 ولت رو بشه به باتری وصل کرد فکر میکنم باید از آی سی های مخصوص استفاده کرد.
      اگه اشتباهی کردم دوستان تصحیح بفرمایند.
      کاملا درست فرمودید در زمینه شارژ هم اگه بخاید خیلی ساده اینکار راکنید از 7806 استفاده کنید در غیر این صورت باید از مدارات دیگر که معمولا با lm317 وغیره ساخته میشوند استفاده کنید ضمنا مدار شارژ 6 ولت تو اینترنت پر و فک کنم تو سایت هم باشه
      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
      بانك اطلاعاتي سنسورها
      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

ولتاز 7806 شش ولت است برای اینکه باطری شارز بشه ولتاز شارزر باید بالاتر از ولتاز باطری باشه پس استفاده از 7806 مناسب نیست تازه گرم نمیکنه؟اگر اداپتور ما 1 امپر باشه 4.5 تقسیم بر 1 میشه 4.5 پس 4.5 ساعت طول میکشه شارژ بشه درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
          ولتاز 7806 شش ولت است برای اینکه باطری شارز بشه ولتاز شارزر باید بالاتر از ولتاز باطری باشه پس استفاده از 7806 مناسب نیست تازه گرم نمیکنه؟اگر اداپتور ما 1 امپر باشه 4.5 تقسیم بر 1 میشه 4.5 پس 4.5 ساعت طول میکشه شارژ بشه درسته؟
          درست اصلا حواسم به ولتا ژ شارژ نبود ببینید کنترل جریان شارژ دست ماست باید جریان شارژ را کنترل کرد اما حرفتون درست اگر جریان شارژ 1 امپر باشه 4.5 ساعت طول میکشه :read: فک کنم تقریبا 7تا 7.5 کافی باشه ضمنا جدول و مقادیر شارژ تو اینترنت است بهترین جریان هم فک کنم تو رنج0.5 تا1 امپر البته یه جایی خوندم واسه شارژ کند این جریان باید یک دهم جریان کل باشه :read:
          دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
          بانك اطلاعاتي سنسورها
          ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
          تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
          [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

برا شارژ باطری اصلا ناشیانه جلو نرو که یا باطریت منفجر میشه یا از کار میوفته!!اگه اطلاعات کافی نداری اصلا طرفش نرو
            شارژ باطری از چند مرحله تشکیل میشه cc و cv که باید خیلی دقیق باشه
            اولا باطری رو نباید تا تپآخر خالی کرد برای مثال اون 4.5ah که نوشته برای باطری 3.7 ولتی این 4.5ah بازه ی 4.25 الی 3.25 رو شامل میشه و نباید از 3.25 خالیترش کنید به هیچ وجه
            جریان شارژ کردن باید به نظر من در حالت شارژ معمولی باید از یک سوم جریان نامیه باطری کمتر باشه (بعضی جاها یک دوم هم گفتن) مثلا مال شما 4.5ah هست باید با 1.5 a شارژ کنی برای حالت امن و بهترین حالت جریان شارژ باید یک دهم جریان نامیه باطری باشه برای شما 450ma
            ولتاژ اعمالی نباید از مقدار درج شده در دیتاشیت بیشتر شه برای مثال برای باطری های لیتومی 3.7 ولتی حد اکثر باید 4.25 ولت بهش بدین و نباید از این مقدار بیشتر شه
            روند شارژ هم اینطوریه که شما برای کنترل ولتاژ نیاز به یک مدار کنترل ولتاژ حالا با هر رگلاتوری میشازی و ست میکنی رو 4.25 ولت و یه منبع جریان با lm317 میسازی و تنظیمش میکنی رو 450ma

اینا خلاصه ی مطالب بود و باز هم تاکید میکنم تا دانشتون به حد کافی بالا نرفت این کارو نکنید
            بهترین مرجع هم سایت battery university هست که نمودار هارو هم داره
            عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
            مخترع برتر شمال غرب سال 96
            مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X