اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی دو مدار (واکی تاکی با بُرد و کیفیت بالا - گیرنده رادیوییFM قوی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی دو مدار (واکی تاکی با بُرد و کیفیت بالا - گیرنده رادیوییFM قوی)

سلام
    وقتتون بخیر
    اول عذرخواهی می کنم که شاید اطلاعات تئوریکم در زمینه ی مخابرات و الکترونیک کم باشه و اینکه شاید متن پستم یه کم زیاد بشه،

اولاً من میخوام واسه یه مجموعه ی کارگاهی یه سیستم بی سیم درست کنم که مثلا از جایی مثل دفتر مدیر مجموعه از طریق میکروفون صحبت بشه و کارگرها از طریق دستگاه خودشون این صدا رو بشنون و جواب بدن و برعکس. (واکی تاکی) حدود سه تا دستگاه بی سیم و یکی هم دستگاهی که توی دفتر اصلیه. همه شون هم قابلیت شنیدن صدای همدیگه رو داشته باشن.
    و میخوام اون دستگاه اصلی دفتر با برق 220 ولت شهری کار کنه و خروجی صوت خوبی هم داشته باشه.
    چند مدار رو امتحان کردم ولی اکثراً برد کم (حداکثر 100 متر) و نویز بالایی داشتن. من بُردی حدود یک کیلومتر لازم دارم و میخوام به اندازه ای قوی باشه گیرنده و فرستنده که وجود مانع جلوش رو نگیره.

-----------------

درخواست راهنمایی دومم هم ممکنه یه چیز تکراری باشه ولی مدار یه گیرنده ی خوب و با کیفیت FM هم میخواستم. مدارهایی که من دارم مشکلی که دارن اینه که قدرت کمی دارن واسه ی خروجی صوت و گیرنده ی ضعیفی هستن.

معذرت میخوام که زیاد شد :rolleyes:

پاسخ : درخواست راهنمایی دو مدار (واکی تاکی با بُرد و کیفیت بالا - گیرنده رادیوییFM قوی)

سلام

اگه امینت مکالمه زیاد برات مهم نیس برو سراغ فرستنده fm رادیویی :wow:

برو توی این تایپیک http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=83209.0 ( مدار صفحه آخر این تایپیک رو پیسنهاد میکنم ) :applause:

من مدار صفحه آخر این تایپیک رو با طبقه تقویت کننده rf ساختم ، حداکثر برد دید مستقیم هم 1150 متر بود :agree:

توی معدن مس هم با برد 860متر جواب کارم رو داد ( معدن مس سونگون ورزقان ) :mrgreen:

البته باید دوتا از این فرستنده رو باید بسازی با دو تا رادیو ( رادیوی موبایل بهترین نتیجه رو میده )

به شخصه برای من این از واکی تاکی بهتر بود ( نویز ماشین آلات معدن با بیسیم های مختلف نمیذاشت از واکی تاکی توی معدن استفاده کنم ) :angry: :cry:

دیدگاه

پاسخ : درخواست راهنمایی دو مدار (واکی تاکی با بُرد و کیفیت بالا - گیرنده رادیوییFM قوی)

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
      سلام
      اگه امینت مکالمه زیاد برات مهم نیس برو سراغ فرستنده fm رادیویی :wow:
      برو توی این تایپیک http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=83209.0 ( مدار صفحه آخر این تایپیک رو پیسنهاد میکنم ) :applause:
      من مدار صفحه آخر این تایپیک رو با طبقه تقویت کننده rf ساختم ، حداکثر برد دید مستقیم هم 1150 متر بود :agree:

توی معدن مس هم با برد 860متر جواب کارم رو داد ( معدن مس سونگون ورزقان ) :mrgreen:
      البته باید دوتا از این فرستنده رو باید بسازی با دو تا رادیو ( رادیوی موبایل بهترین نتیجه رو میده )
      به شخصه برای من این از واکی تیکی بهتر بود ( نویز ماشین آلات معدن با بیسیم های مختلف نمیذاشت از واکی تاکی توی معدن استفاده کنم ) :angry: :cry:
      سلام
      نه امنیت اصلاً مهم نیست :biggrin:
      باید امتحانش کنم. خیلی خیلی ممنون :wow:
      فقط میشه مدار گیرنده ش رو هم راهنمایی کنید چطوری کنار هم بسازم؟ این فرستنده روی چه فرکانسی کار می کنه؟

و نکته ی دوم که اون مدار رادیوی قوی پست اول رو هم ممنون میشم بفرمائید.

دیدگاه

سلام

ساخت گیرنده FM به مراتب سخت تر از ساخت فرستنده هست
        برای گیرنده بهتره که از رادیو جیبی آماده استفاده کنی که هم ارزون تره هم کیفیت صدای دریافتی بالاتره ( کلا رادیو جیبی رو پیشنهاد میکنم )

فرکانس مدار به اون خازن تریمری که در مدار رزونانس فرستنده وجود داره بستگی داره که میتونی با تنظیم خازن تریمر فرکانس مدار رو از 87MHz تا 109MHz تغییر بدی

اون سوالی دوم رو هم متوجه نمیشم ، یه کمی بیشتر توضیح بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
          سلام

ساخت گیرنده FM به مراتب سخت تر از ساخت فرستنده هست
          برای گیرنده بهتره که از رادیو جیبی آماده استفاده کنی که هم ارزون تره هم کیفیت صدای دریافتی بالاتره ( کلا رادیو جیبی رو پیشنهاد میکنم )

فرکانس مدار به اون خازن تریمری که در مدار رزونانس فرستنده وجود داره بستگی داره که میتونی با تنظیم خازن تریمر فرکانس مدار رو از 87MHz تا 109MHz تغییر بدی

اون سوالی دوم رو هم متوجه نمیشم ، یه کمی بیشتر توضیح بده
          پس واسه گیرنده ش از رادیوی جیبی استفاده می کنم. فکر کنم بشه مدار این رو هم با اون ادغام کرد و یه چیز جمع و جور دربیاد.
          خیلی ممنون از راهنماییتون واسه این مورد.

سوال دومم هم یه گیرنده (رادیو)ـه. با این تفاوت که این یکی قراره یه جای ثابت و توی یه جعبه ی چوبی ثابت سوار بشه. حجم مدارش مهم نیست و فقط میخوام داخل ساختمون باکیفیت امواج رادیو رو بگیره. صرفاً جهت یه سرگرمی واسه خودم می خوام درستش کنم :redface: میخوام با برق 220 شهری کار کنه و آنتن دهی خوبی داشته باشه.
          میشه کاری کرد که بشه بین موج های FM و AM و SW سوئیچ کرد؟ خیلی عالی میشه :nice:
          یه مدار کامل و بی نقص رادیو. :read:

دیدگاه

سلام
            یه سرچ هم درمورد آیسی های رادیو دیجیتال تو اینترنت بزنید یه سری
            آیسی هست با کمترین قطعات کیفیت خوبی میدن و می تونی راحت یه رادیو ارزون بسازی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
              سلام
              یه سرچ هم درمورد آیسی های رادیو دیجیتال تو اینترنت بزنید یه سری
              آیسی هست با کمترین قطعات کیفیت خوبی میدن و می تونی راحت یه رادیو ارزون بسازی
              اگه بشه توی مدار آی سی نداشته باشه بهتره!
              البته زیاد مشکلی نیستا ولی اینطوری ترجیح میدم! ممنون.

نمیدونم چرا نمیتونم منظورم رو منتقل کنم! :angry:
              من یه رادیوی خوب میخوام درست کنم. با قابلیت سوئیچ بین FM , AM , SW که با برق شهری کار کنه و اسپیکرهای بزرگی توش کار گذاشته بشه و قابلیت استریو داشته باشه!
              مثل رادیوهایی که قدیم توی خونه ها استفاده می شد. نه رادیوی جیبی و کوچیک.
              که می تونست ریزترین موج ها رو هم بدون نویز بگیره! (مطمئنم بعضی ها از جستجو کردن تو موج SW واسه کانال های خارجی هم خاطره دارن! :biggrin

فکر کنم با دیدن این سایت یه کم منظورم روشن تر بشه: http://www.midcenturyradios.com/Radios-HM.html
              ولی تو این سایت یا شماتیک مدارها رو نذاشته و یا تک موجه هستن و مونو پخش می کنن. :sad:
              ناامید شدم از گشتن :sad:

واقعا چیز سختی نیست در برابر مدارهای پیچیده ای که تو همین بخش از انجمن هست. ولی نمیدونم چرا هیچی در موردش پیدا نمیشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X