اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع به کار با lpc1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع به کار با lpc1768

با سلام من تازه با آرم میخوام شروع به کار کنم برای اولین کار با این بورد میخوام یک led روشن خاموش کنم ؟
    لطفا از صفر توضیح بدین! :biggrin:

پاسخ : شروع به کار با lpc1768

سلام برد خریدی ؟ پروگرمرت چیه؟
    بزرگترین لذت انجام کاریست که میگویند نمیتوانی !!!

دیدگاه

سلام بله بورد خریدم
      ولی پروگرم با خود بورد میشه ، فکر کنم از طریق بوت لودر usb میشه احتمالا
      این لینکم بی زحمت یه نیگا بکنین.
      http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/1549-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-nxp-lpc1768-cortex-m3.html

دیدگاه

خوب توی سی دیش مثال داره دیگه.اولی و دومی برای همین چشمک زن هست.میخوای از اول تا اخر رو برات توضیح بدن؟!بعد که از محث gpio درامدی قصد کدوم قسمت رو داری؟از امروز شروع کنم به نوشتن شاید به درد اون روز بخوره.

دیدگاه

اقا دستت طلا باز مزاحمتون میشم

دیدگاه

یک سوال ببخشید شاید اینجا جاش نباشه ولی همیشه برام سوال بوده که چرا هیچ کدام از میکروهای lpc دارای eeprom داخلی نیستند ؟

دیدگاه

عجب جایی , عجب سوالی لابد جون فکر نمیکردن لازم باشه با این فلش به این زیادی انگار از دوکیلو ایدوپرام.(حافظه فلش فابلیت نوشتن در زمان اجرای برنامه را دارد و میتوان به مانند ایتوپرام ازش استفاده کرد)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
                یک سوال ببخشید شاید اینجا جاش نباشه ولی همیشه برام سوال بوده که چرا هیچ کدام از میکروهای lpc دارای eeprom داخلی نیستند ؟
                eeprom اصلا به چه دردی میخوره؟ یه ای سی بهش وصل کن تموم.
                [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

سلام
                  من برنامه چشمک زدن led را با بوت لودر روی lpc1768 میریزم اما تنها led روشن میشه و چشمک نمیزنه :rolleyes:.و led را رو هر پورتی میذارم همین وضعیت را داره ینی روشن میشه.چرا؟
                  ما زنده به انيم كه ارام نگيريم

موجيم كه اسودگي ماعدم ماست

دیدگاه

اینکه حافظه eeprom به چه دردی می خوره رو نمی دونم چی بگم ولی همون حافطه خارجی که شما می فرمایید از بیرون بهش وصل کنم در خیلی از میکروها داخلشه و حتما دلیلی داره که پروسسور با اینهمه قدرت و تشکیلات eeprom ندراه
                    گاهی اوقات فقط چند بایت ساده در برنامه رو می خواد آدم موقع ریست شدن یا قطع و وصل برنامه از قبل داشته باشه .
                    در مورد فلش داخلی که می تونه کار eeprom رو برای ما لنجام بده میشه بیشتر توضیح بدید محدویدت نوشتن و خواندن رو ندراه .
                    من می خوام توی برامه این دیتاها رو هر 10 دقیقه یکبار ( البته به شرط تغییر ) ذخیره کنم .
                    البته در مورد خرابی eeprom داخلی در موقع نوشتن و خواندن زیاد هم یک جورایی بصورت نرم افزاری مشکل رو حل کردم و در صورت خرابی یک نقطه از حافظه از نقطه دیگر حافظه استفده می کنم و مشکل کمبود حافظه هم ندارم .
                    حالا برای یک همچین کاری با lpc1768 چکار باید بکنم.

دیدگاه

خب یک ای سی EEPROM خارجی به LPC1768 وصل کنید. برنامه شم موجوده!
                      [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

دوست عزیز وقتی بخوای ده دقیقه یکبار تو ای تو پرام دیتا بنویسی ایتوپرام چند روزه خراب میشه.شما بهتر است از ایتوپرام خارجی استفتده کنی که خراب شد با 500 تا تک تومانی حل میشه نه یک میکروی 20 هزارتومانی.روی حافظه فلش میشه نوشت ولی 10 برابر کمتر از ایتوپرام.

دیدگاه

دوست عزیز وقتی بخوای ده دقیقه یکبار تو ای تو پرام دیتا بنویسی ایتوپرام چند روزه خراب میشه.شما بهتر است از ایتوپرام خارجی استفتده کنی که خراب شد با 500 تا تک تومانی حل میشه نه یک میکروی 20 هزارتومانی.روی حافظه فلش میشه نوشت ولی 10 برابر کمتر از ایتوپرام.
                          من مشکل خراب شدن حافظه را ندرام چون بصورت نرم افزاری حلش کردم
                          الان توی خیلی از پروژه هایی که حتی 4 تا5 ساله مدام داره کار می کنه با AVR اینکار رو کردم و مشکلی نداره .
                          البته راه حل قرار دادن حافظه خارجی رو از اول هم می دونستم ولی نمی دونم چرا توی AVR ها این حافظه EERPOM وجود داره و با وجود اینکه اصلا قابل مقایسه با LPC ها نیشتند از این نظر آدم احتیاج به قطعه بیرونی نداره .
                          یعنی میکرویی به این عظمت چرا واقعا EEPROM ندراه و ما باید بیرون اون یک چنین چیزی بذاریم من نمی فهمم !!!!

دیدگاه

خیلی کنجکاوی از خود فلیپس بپرس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
                              من مشکل خراب شدن حافظه را ندرام چون بصورت نرم افزاری حلش کردم
                              الان توی خیلی از پروژه هایی که حتی 4 تا5 ساله مدام داره کار می کنه با AVR اینکار رو کردم و مشکلی نداره .
                              البته راه حل قرار دادن حافظه خارجی رو از اول هم می دونستم ولی نمی دونم چرا توی AVR ها این حافظه EERPOM وجود داره و با وجود اینکه اصلا قابل مقایسه با LPC ها نیشتند از این نظر آدم احتیاج به قطعه بیرونی نداره .
                              یعنی میکرویی به این عظمت چرا واقعا EEPROM ندراه و ما باید بیرون اون یک چنین چیزی بذاریم من نمی فهمم !!!!
                              Back-Up رجیستر که داره. چرا از اون استفاده نمیکنی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X