اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ در طول سیستم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افت ولتاژ در طول سیستم

دوستان سلام
    راستش مطمئن نبودم که جای سوالم اینجاست ولی چون مربوط با افت ولتاژ میشد اینجا پرسیدم
    من تو یه پروژه تعداد زیادی (مثلا 20 تا) دستگاه دارم که دو طول یک کابل CAT5 پشت سر هم قرار دارن, این دستگاه ها همه به یک سیستم مرکزی وصل شدن و از طریق اون کابل CAT5 با RS485 به سیستم مرکزی وصل شدن. تو دستگاه مرکزی یه منبع تغذیه 24V , 6A قرار داره که تغذیه این دستگاه هاست. هر کدوم از این دستگاه های کلاینت هم یه چراغ وضعیت دارن.
    حالا مشکل اینجاست که به دلیل افت ولتاژ چراغ ها پر پر میزنند. اول تغذیه ما 12 ولت بود که اون زمان کلاینت ها 10 تا بود و پرپر میزدند که تغذیه رو کردیم 24, حالا 20 کلاینت داریم و با 24 ولت پرپر میزنند. :angry:
    می خواستم راهنمایی کنید که چطور این مشکل رو حل کنیم, کل سیستم حدود 1 آمپر جریان میکشه! در ضمن داخل کلاینت ها از 7812 استفاده شده که بعدش 7505 داره برای تغذیه میکرو. این رگولاتور ها تو افت ولتاژ موثره یا نه؟ :read:
    راستی ولتاژ در انتها خط به 12ولت می رسه! البته من تازه کارم اگه تو توضیحاتم اشکالاتی هست شرمنده

پاسخ : افت ولتاژ در طول سیستم

سلام
    قطر سیمتونو بیشتر کنید و یه خازن ظرفیت بالا انتهای خط تغذیتون قرار بدید . (اول دومیو امتحان کن)
    بزرگترین لذت انجام کاریست که میگویند نمیتوانی !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی طاعتی
      سلام
      قطر سیمتونو بیشتر کنید و یه خازن ظرفیت بالا انتهای خط تغذیتون قرار بدید . (اول دومیو امتحان کن)
      ظرفیت بالا یعنی چقدر؟ ولتاژ 35 خوبه؟
      ممنون

دیدگاه

هرچی بیشتر بهتر . ولتاژ 35 خوبه . یه خازن 100 نانو هم باهاش موازی کن
        بزرگترین لذت انجام کاریست که میگویند نمیتوانی !!!

دیدگاه

اگر فقط پاور و rs485 دارین از بقیه سیمهای اضافی کابل cat5 بعنوان سیم پاور ( چند سیم رو با هم موازی کنین ) استفاده کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            اگر فقط پاور و rs485 دارین از بقیه سیمهای اضافی کابل cat5 بعنوان سیم پاور ( چند سیم رو با هم موازی کنین ) استفاده کنین
            دقیقا همین کار رو کردیم. ممنون :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X