اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

می خوام با یه منبع 24ولت DC یه دراdیور واسه یدونه LED بسازم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

می خوام با یه منبع 24ولت DC یه دراdیور واسه یدونه LED بسازم

سلام دوستان
    می خوام با یه منبع 24ولت DC یه درایور بسازم که فقط یدونه LED رو بتونه روشن کنه
    یعنی یه منبع جریان با مبدل buck می خوام درست کنم که فکر کنم جریانشم باید 300میلی آمپر باشه
    دوستان چه آیسیو یا روشیو پیشنهاد میکنند؟

پاسخ : می خوام با یه منبع 24ولت DC یه دراdیور واسه یدونه LED بسازم

نوشته اصلی توسط bahram1
    سلام دوستان
    می خوام با یه منبع 24ولت DC یه درایور بسازم که فقط یدونه LED رو بتونه روشن کنه
    یعنی یه منبع جریان با مبدل buck می خوام درست کنم که فکر کنم جریانشم باید 300میلی آمپر باشه
    دوستان چه آیسیو یا روشیو پیشنهاد میکنند؟
    باید درایورش constant current باشه ولی اگه زیاد دنبال درد سر نیستی و میخوای راحت بسازیش و البته بازدهی هم زیاد برات مهم نیست مثل مال من درست کن.من خودم از آیسی mc34063 استفاده کردم برای روشن کردن ال ای دی 1 وات.برای مینی بوس.تو ورودیش هم 7 تا 1n4007 گذاشتم(زنر هم میشه ولی اینجوری اظمینانش بیشتره) تا وقتی ماشین روشن میشه و ولتاژ28 میشه آسیب نبینه چون ماکس ورودیش25 هست. (اگه منبع شما 24 باشه دیود نمیخواد.) تو خروجیش هم مقاومت 5.6 اهم 0.5 وات سری کردم با لامپ. تو دیتا شیتش مدار 8 تا 25 به 5 ولت رو هست میتونی بسازی. الان سه تاشون خیلی وقته که دارن مثل ساعت رو ماشین کار میکنن :mrgreen:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

پاسخ : می خوام با یه منبع 24ولت DC یه دراdیور واسه یدونه LED بسازم

سلام
      همونطور که گفتید اگه راندمان مهم نباشه راه شما جوا بگوهست
      ولی خب من راندمانم واسم مهمه،بدی این آی سی رفرنس 1.25v داخلیشه، که مجبور میکنه مقاومت بزرگ توخروجی سری کنیم که همین راندمانو پایین میاره.البته خوبیشم اینه که خودش سوییچ هم داره
      یه همچین آیسی که بتونه ولتاژای کوچیکو هم سنس کنه خبرندارید هست یا نه البته با ویژگی های همین mc34063

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X