ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2012/07/21
    3
    0

سئوال: صوت روي سيم تلفن چگونه انتقال پيدا ميکنه ؟ (پهناي باند-آنالوگ/ديجيتال)

دوستان من روي يک پروژه کار مي کنم که نياز به انتقال داده روي خط تلفن رو دارم بوسيله کد کردن روي صدا...
    مي خواستم بدونم داده روي تلفن چگونه کد ميشود و نوع مدولاسيون و مشخصات انتقال و نيز ميزان حجم داده انتقالي در مورد صدا ها در تلفن چقدره ؟
    ممنون
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    68

پاسخ : سئوال: صوت روي سيم تلفن چگونه انتقال پيدا ميکنه ؟ (پهناي باند-آنالوگ/ديجيتال)

نقل قول نوشته اصلی توسط dddjaaali
    دوستان من روي يک پروژه کار مي کنم که نياز به انتقال داده روي خط تلفن رو دارم بوسيله کد کردن روي صدا...
    مي خواستم بدونم داده روي تلفن چگونه کد ميشود و نوع مدولاسيون و مشخصات انتقال و نيز ميزان حجم داده انتقالي در مورد صدا ها در تلفن چقدره ؟
    ممنون
    سلام
    براي اين که بتونيد صوت رو بفرستيد بايد به صورت آنالوگ روي خط موجتون رو سوار کنيد
    براي اين کار از يه تقويت کننده Op-Amp صوت رو به اندازه کافي تقويت کنيد بعد با يه سلف
    تزويج که تو بازار بهش ميگن چوک مخابراتي اون رو روي خط سوار کنيد.
    اين رو هم در نظر داشته باشيد صوت نه مدوله ميشه ، نه به صورت ديجيتال کد ميشه و
    به هيچ شکل ديگه اي تغيير نميکنه بلکه شما بايد فقط با يه سلف تزويج هم تطبيق امپدانس
    بديد و هم مدار رو از برق تلفن ايزوله کند
    2012/07/21
    3
    0

پاسخ : سئوال: صوت روي سيم تلفن چگونه انتقال پيدا ميکنه ؟ (پهناي باند-آنالوگ/ديجيتال)

Ok

Data"ye man be soorate digitale"
    soali ke pish miad ine ke chejoori data ro bayad rooye sowt savar konam ?

ye rah mitoone quantize kardane signale analog bashe ke ba sathaye mokhtalef data ro rooye signale analog savar kard va az oon taraf baz kard
    chizi ke be nazar mirese ine ke avalan ma ta che had datamoon ghabele bazyabie va in ke ferequance va pahnaye bandi ke ma azadim roosh kar ****m cheghade che mosalaman hameye pahnaye band nabayad baraye signale telephon bashe va servisayi mese adsl bazeye ferequany e khodeshoono bayad dashte bashan va vared oon mahdoode ha nashod...

2011/08/07
    اصفهان
    974
    68

Ok

Data"ye man be soorate digitale"
    soali ke pish miad ine ke chejoori data ro bayad rooye sowt savar konam ?

ye rah mitoone quantize kardane signale analog bashe ke ba sathaye mokhtalef data ro rooye signale analog savar kard va az oon taraf baz kard
    chizi ke be nazar mirese ine ke avalan ma ta che had datamoon ghabele bazyabie va in ke ferequance va pahnaye bandi ke ma azadim roosh kar ****m cheghade che mosalaman hameye pahnaye band nabayad baraye signale telephon bashe va servisayi mese adsl bazeye ferequany e khodeshoono bayad dashte bashan va vared oon mahdoode ha nashod...
    لطفا فارسي تايپ کنيد
    ببينيد شما اگر بخايد اطلاعات رو از طريق تلفن بفرستيد با اين روش به بيت ريت خيلي پايين
    ميتونيد دسترسي داشته باشيد يه راه ديگه استفاده از دايال پ هست که هم بيتريت بالاتري ميده هم امنيت بيشتر
    توي تلفن يه محدوده فرکانسي خاصي رو در نظر ميگيرن و توي سوييچ مخابرات از اون نمونه برداري ميشه و به صورت ديجيتال ارسال
    ميشه اين قضيه يه مقدار محدوديت ايجاد ميکه
    2012/07/21
    3
    0

اوکي...

دايل پ تا چه حد سرعت داره ? 56K ?

بعد براي ارسال داده به صورت دايل پ ميشه از ماژول آماده اي استفاده کرد يا خودم بايد پروتکل رو پياده سازي کنم.
    سريع ترين روشي که بشه داده ها رو ارسال کرد بدون نياز به سرويس خاصي چي هستش..
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    68

اوکي...

دايل پ تا چه حد سرعت داره ? 56K ?

بعد براي ارسال داده به صورت دايل پ ميشه از ماژول آماده اي استفاده کرد يا خودم بايد پروتکل رو پياده سازي کنم.
    سريع ترين روشي که بشه داده ها رو ارسال کرد بدون نياز به سرويس خاصي چي هستش..
    من زياد دايال پ اطلاعات ندارم توي google سرچ کنيد
    اگر با هايپر ترمينال توي xp با يه يه نفر ديگه ارتباط بگيريد سرعت رو 64kb ميزنه
    2012/07/21
    834
    26

من قبلنا یکم راجع به این کار جستجو کردم. پهنای باند خط تلفن حدود 3kHz هست و خیلی کمه چون فقط صوت باهاش منتقل می شه و یه فیلتر پایین گذر خفن توی مرکز تلفن داره.
    برای انتقال داده یه سری آی سی هست که به صورت FSK داده دیجیتال رو می فرسته روی خط تلفن (مثل FX469). البته نرخ بیتش کمه. برای نرخ بیتِ بالاتر (که یه بحثِ مخابراتی و کدینگ و ایناست) شما نهایتاً می رسی به چیزی که قبلاً اختراع شده و اسمش هست مودمِ Dial-up! الآن USBش هم هست که قدِ یه قوطی کبریته!
    دوم، برای کد کردنِ صدا یا مثلاً پنهان کردنِ اطلاعات روی صدا، شما اول باید یه روشِ کار داشته باشی. الگوریتم، روش علمی، بازه های فرکانسی و DFT و FFT و مباحث مخابرات دیجیتال و رمزنگاری و تصحیح خطا و بازیافت داده و این حرفا.
    وقتی روی کاغذ رسیدی به این که سیستم قابلیت انجام داره و SNR خوبی داره و اون سمت می تونی داده رو از توی صوت دربیاری و صوت هم زیاد مخدوش نشه، تازه می رسی به پیاده سازیِ سیستم که شامل یه سری مبدل A/D و D/A و ابزار پردازش که می تونه کامپیوتر، یا میکروکنترلر باشه..

بیایید با Google آشتی کنیم!
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7