اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال میکرو مگا32 به برد کاربردی sim900B شرکت eca

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال میکرو مگا32 به برد کاربردی sim900B شرکت eca

سلام :biggrin:

یه نفر از دوستان لطف کنه اتصالات دقیق پایه های tx,rx میکرو 32 رو روی برد کاربری sim900B شرکت eca توضیح بده.تو چندتا موضوع راجع به sim900 تو همین انجمن دنبالش گشتم ولی متاسفانه مطالب گسیخته و پرت نوشته شده اند

:read: در کل من چندتا سوال زیر رو از دوستان دارم؟؟
    1-برای ارتباط سریال بین میکرو32 و برد کاربردی900 فقط باید پایه های 9و10 ماژول رو به پایه های 14و15 میکرو وصل کنیم؟؟ :angry: :angry: :angry:
    2-آیا نیاز به قرار دادن max232 بین ارتباط میکرو و ماژول هست؟؟
    3-برای برقراری این ارتباط و راه اندازی ماژول 900 باید دیگر پایه های ماژول مانند vbat,gnd را به جایی وصل کنیم؟؟ (چون بعضی دوستان اشاره کرده بودن به این موضوع)

دوستان عزیز لطفا به سوالات جواب بدید خیلی ضروریه :cry2:

پاسخ : اتصال میکرو مگا32 به برد کاربردی sim900B شرکت eca

دوست عزیز:
    برای ارتباط با sim900 توسط میکرو به ایسی max 232 احتیاجی نیست.اما برای کامپیوتر لازمه.
    در ضمن توصیه مهم مهم:در دیتا شیت sim900 ذکر شده که برای ارتباط usart با ماژول باید طبق استاندارد cmos این کار انجام بشه.یعنی باید برای پایه rxd ماژول یک زنر 3 ولت در نضر گرفت تا به ماژول اسیبی وارد نشه.
    .The best question deserves a better answer
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
      دوست عزیز:
      برای ارتباط با sim900 توسط میکرو به ایسی max 232 احتیاجی نیست.اما برای کامپیوتر لازمه.
      در ضمن توصیه مهم مهم:در دیتا شیت sim900 ذکر شده که برای ارتباط usart با ماژول باید طبق استاندارد cmos این کار انجام بشه.یعنی باید برای پایه rxd ماژول یک زنر 3 ولت در نضر گرفت تا به ماژول اسیبی وارد نشه.
      میشه یه شماتیک کوچکی تو paint رسم کنید که من متوجه بشم دیود3ولت زنر چه کاری انجام میده؟؟

دیدگاه

اگه مال ای سی ای باشه ، دقت کنید ی max232 به صورت SMD رو Develop Board هست.پس نیازی بهش نیست. در ضمن اگه آداپتورش نخرین حداقل ولتاژ ماژول +12 ولته.
        برای اینکه بتویند با میکرو AVR ارتباط برقرار کیند، 6 تا Jumper هست که 2 تا VCC GND و دو تای وسطی هم مربوط به RXD وTXD
        که به صورت ضرب دری به میکرو متصل می شه. من خودم با Codevision باهاش کار کردم و خیلی هم آسون بود. منم پیشنهاد می کنم چون با رشته ها سر و کار دارید برنامه رو به C بنویسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نازنین رئیسی
          اگه مال ای سی ای باشه ، دقت کنید ی max232 به صورت SMD رو Develop Board هست.پس نیازی بهش نیست. در ضمن اگه آداپتورش نخرین حداقل ولتاژ ماژول +12 ولته.
          برای اینکه بتویند با میکرو AVR ارتباط برقرار کیند، 6 تا Jumper هست که 2 تا VCC GND و دو تای وسطی هم مربوط به RXD وTXD
          که به صورت ضرب دری به میکرو متصل می شه. من خودم با Codevision باهاش کار کردم و خیلی هم آسون بود. منم پیشنهاد می کنم چون با رشته ها سر و کار دارید برنامه رو به C بنویسید.
          ممنون از راهنماییتون خانم :applause:
          لطف می کنید در مورد اتصالات پین هاش بیشتر توضیح بدید؟؟ ضربدری یعنی چجوری؟؟ دقیقا :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ;-)
            ممنون از راهنماییتون خانم :applause:
            لطف می کنید در مورد اتصالات پین هاش بیشتر توضیح بدید؟؟ ضربدری یعنی چجوری؟؟ دقیقا :eek:
            یعنی tx میکرو به rx ماژول و rx میکرو به tx ماژول

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pour!a
              یعنی tx میکرو به rx ماژول و rx میکرو به tx ماژول
              سلام
              خانم نازنین رئیسی گفته بودن که بعضی پایه ها رو باید ضربدری و ... وصل کنید :agree:
              پس همین دوتا پایه رو متصل کنم جواب میده دیگه :question:
              :bye

دیدگاه

آره جواب میده ولی باید یه برنامه ی درست و حسابی هم براش بنویسی که اون کارهایی رو که می خوایی برات انجام بده :nerd:
                زندگی با الکترونیک زیباست

دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن من متصل کردم عکس و فیلمشم میذارم براتون.. ولی جواب نداد :angry: :angry: :angry:

کارایی که من در این مورد انجام دادم و نمی تونم نتیجه بگیرم :angry:
                  بنده یه میکرو mega32a رو با زبان c برنامه نویسی کردم و تنظیمات usart اونو فعالش کردم با baud9600 و ... و به صورت ساده تو حلقه while برنامم اینطور نوشتم
                  کد:
                  .
                  .
                  .
                  char b[];
                  .
                  .
                  .
                  lcd_init(16);

while(1)
                  {
                  lcd_clear();
                  lcd_putsf("send AT");

puts("AT+CMGF=1");
                  putchar(13);

delay_ms(2000);

gets(b,10);

lcd_clear();
                  lcd_puts(b):
                  }
                  بعد از یه منبع تغذیه آزمایشگاهی ها که 2 آمپری هستش یه 9 ولت گرفتم و با یه 7805 رگوله کردم و به میکرو دادم . میکرومم مشکل نداره با spi پراگرمش می کنم
                  پایه 14 میکرو یعنی rx رو به پایه 9 ماژول یعنی tx بدون هیج مقاومت یا چیز دیگری مانند max232 و... وصل کردم
                  و پایه 15 میکرو رو هم به پایه 10 ماژول
                  بعد همون 9 ولت رو دادم به یه رگولاتور دیگه به اسم fl33 یعنی 3.3 ولت گرفتم و دادم به پایه vcc ماژول (((علاوه بر تغذیه ای که به جک آداپتور ماژول وصل کردم ))) + پایه gnd ماژولم رو هم دادم به gnd کل مدار
                  به پیشنهاد دوستان پایه pwr_key مازول یعنی پایه 2 رو هم با ی مقاومت 10 کیلو دادم زمین
                  ی سیم کارتم انداختم به ماژول که سالمه و ماژول کار می کنه زنگ می زنم ok هس ، تستش کردم
                  حالا میکرو رو که روشن می کنم رو lcd می نویسه send AT یعنی دستورات at ارسال شد ولی موقعی که می خواد تابع get اجرا بشه میکرو همینطور منتظر می مونه
                  درضمن چراغ نت ماژول هم سالمه ها چشمک میزنه
                  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  ی نفر از دوستان نیس که عملا ازش جواب گرفته باشه ؟؟
                  و بنده رو راهنمایی کنه :question:
                  1-اتصالات پایه های میکرو به ماژولsim900؟
                  2-کلیه اتصالات پایه های ماژول مانند rx,tx,gndو ... که باید برای راه اندازیش به جایی وصل شن؟
                  3-کریستالی که باید به میکرو متصل کنیم؟ (خارجی)
                  4-ولتاژ های راه اندازیش؟ یعنی برای ماژول به جک آداپتورش چی وصل کنیم؟؟ و به پایه های بغلیش یعنی vcc و gnd چی وصل کنیم؟؟
                  5-برنامه ای که دستورات AT رو ارسال کنه ؟؟ از تابع puts در زبان c استفاده کنیم یا از تابع printf ؟؟
                  6-مقاومت هایی که نیازه تو اتصالاتمون به کار ببریم؟
                  7-و کلی اطلاعات جزئی دیگر که مطمئنم الان خیلی ها تو نخشن :cry2:

اضافه شده در تاریخ :
                  لینک دانلود عکس و فیلم پروژه:
                  http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=180107573150045a00db6a58a228792e

دیدگاه

فیلمو دیدم
                    اگه به کامپیوت متصل کنی راحت تری...
                    از چشمک زدن ال ای دی زرد مشخصه که سیم کارتو شناخته
                    ببین تو بردت روی پایه rxd نسبت به زمین چند ولته
                    پایه pwr_key نباید همیشه به زمین وثل باشه اون پایه برا روشن خاموش کردنه!!!
                    بعدشم برنامت اصلا درست نیس!!!
                    با کامپیوتر دستور بده و جواب هارو چک کن!!! :nice:
                    «پناه»می برم «به خدا»
                    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
                    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
                      فیلمو دیدم
                      اگه به کامپیوت متصل کنی راحت تری...
                      از چشمک زدن ال ای دی زرد مشخصه که سیم کارتو شناخته
                      ببین تو بردت روی پایه rxd نسبت به زمین چند ولته
                      پایه pwr_key نباید همیشه به زمین وثل باشه اون پایه برا روشن خاموش کردنه!!!
                      بعدشم برنامت اصلا درست نیس!!!
                      با کامپیوتر دستور بده و جواب هارو چک کن!!! :nice:
                      ممنون از توجهتون :applause:
                      من این بحث ارسال اس ام اس رو یه جایی لازم دارم که نباید کامپیوتر توش دخالت داشته باشه واسه همینم می خوام از میکرو کمک بگیرم..با کامپیوتر چک کردم درسته اس ام اس فرستاد
                      البته با پورت سریال خود ماژول به کامپیوتر وصل کردم ها

دیدگاه

یه چند روز دیگه pcb که زدم اماده شه پله به پله دستوراتو با هم میریم جلو
                        غمت نباشه داش.
                        یه سرچی هم تو نت بزنی نمونه برنامه هس برا دریافت و ارسال با میکرو.
                        «پناه»می برم «به خدا»

دیدگاه

چون بنده تو پروتیوس شماتیک نکشیدم گفتم یه نقشه ی سنتی بذارم تا دوستان بتونن بهتر راهنماییم کنند
                          آقای مسیح من کارم خیلی گیره ی لطفی کنید بهم ، راهنماییم کنید که بتونم زود تمومش کنم

دیدگاه

اقا یه نگاهی هم به مشکلات ما بندازید

دیدگاه

داداش مستقیم rx,tx میکرو رو به rx,tx ماژول وصل نکن
                              تویه دیتا شیت نوشته بود عملکرد قسمت سریال ماژول بر اساس استاندارد cmos که نتیجه میگیرم حدا کثر ولتاژ سطح منطقی برای ماژول 2.9 ولته. که ولتاژ سطح منطقی میکرو 4.7 ولته.
                              یکم دس نگه دار منفجرش نکن :biggrin:
                              یا میکروتو با 3 ولت روشن کن که ولتاژ سطح منطقیش بیاد پایین یا مقاومت 220 اهم سری کن با rx ماژول بعد یه زنر3 ولت یک وات وصل کن بهش مثله عکس:
                              قبل از وصل کردن به ماژول اندازه بگیر ولتاژو ببین 3 ولت بیشتر نشه اگه بشتر شده بود مقاومت رو ببر بالا کم کم,tx ماژولو مستقیم بزن به rx میکرو
                              «پناه»می برم «به خدا»

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X