اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در شبکه 485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در شبکه 485

سلام
    اول چند تا سوال در مورد شبکه RS485 دارم!
    بیشترین تعداد RS485 که روی یه شبکه جواب گرفتید چند تا بوده؟
    و تو چه فاصله ای؟ مقاومت ترمینیت و پول پ و پول داون گذاشتین یا نه ؟

حالا .... من رو یه شبکه با 160 تا RS485 دارم، حدود 100 متر بین اولین و آخرین ماژول فاصله هست. و ماژول ها تو این 100 متر پخش هستن.
    برای اولین بار حددود 100 تا از ماژول هارو رو شبکه جواب گرفتم، بعد چند روز پکت اطلاعات به صورت کامل نمیرسید به مقصد !!!!!
    و همین طور از تعداد ماژول ها کم کردم الان رسیدم به 40 تا حدود ن!!!!!!!!!
    می دونم که تو دیتا شیت مازیمم تعداد رو 32 تا گفته، ولی من 100 تا جواب گرفتم، کسی می تونه راهنمایی کنه چطور اینجوری شده؟ ممکنه به مرور از کیفیت آی سی های 485 کم شده باشه ؟؟؟؟؟!!!!!!!

برای وصل کردن این تعداد ماژول به یه شبکه چه پیشنهادی دارین ؟؟؟

با تشکر
    دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
    گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
    من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
    قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
    مولانا

پاسخ : مشکل در شبکه 485

حداکثر تعداد نقاط شبکه محدودیت داره، علتش همین مقاومت انتهای هر گیرنده ست. توی استاندارد باید از مقاومت 120 اهم استفاده کنی. اینم علت داره. چون جریان زیادی از توی سیم عبور می کنه و هم نویزپذیریش کم میشه، هم خازن های معادل توی باس سریع تر شارژ و دشارژ می شن. اگه مقاومت انتهایی زیاد باشه، یعنی جریانِ کم، نویزپذیری زیاده و سرعت نهایی هم به دلیل خازن های باس بسیار کم میشه.
    راه حل: چند تا باس درست کن و بیشتر از 30-40 تا نقطه تو هر کدوم قرار نده. همه باس ها هم به کنترلر مرکزی وصل می شن که تبعاً باید سیستم خوب و قوی ای باشه مثه میکروکنترلر Xmega یا ARM که 4 تا پورت سریال توشون هست.
    با انجام این کار می تونی سرعت باس ها رو هم کم کنی (چون دیگه لازم نیست به 100 نقطه اطلاعات بفرستی، به 40 تا می فرستی). فقط یکم برنامه کنترلر سخت می شه، که البته به زحمتش می ارزه.
    حتماً حتماً حتماً توی باس سیم GND یا زمین رو برای هم پتانسیل کردن نقاط در نظر بگیر. مطمئناً خودت این نکته رو می دونی.
    آی سی های nnn485 مدل های تقلبی هم دارند. قیمتِ مدل خوبه و اصل جنسش حدود 5-6 تومنه و تقلبیش 2-3 تومن. مراقب باش که جنس تقلبی نگرفته باشی.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

ممنون آقای رستمی .
      متاسفانه وقتی من وارد پروژه شدم ، سخت افزار و شبکه طراحی شده بود.
      فعلا به صورت موقت از ریپیتر 485 استفاده کردم، و شبکه رو به 5 قسمت تقسیم کردم، رو هر قسمت همون 30 تا 40 تا گیرنده هم بیشتر نذاشتم،
      پردازنده مرکزی ARM هستش، الان دارم سخت افزار برد فرستنده رو از نو طراحی میکنم، که حتما از تمام سریال هاش استفاده می کنم.

اما امان از این قطعات تقلبی !!!!! این ها رو (ADM485-JRZ) رو خودمون از چین وارد کردیم! کسی که اونجا برامون میفرسته ظاهرا مطمئن هستش ولی ...
      دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
      گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
      من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
      قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
      مولانا

دیدگاه

حله دیگه. فقط نرخ بیت رو زیاد نگیر که به مشکل بر می خوره. هر چی کمتر، بهتر.
        بر و بچه های چین که خودشون این کاره ن که! بهشون بگو جنس خوب. پولِ خوب هم می گیرن، ولی جنس درجه یک صنعتی و نظامی بیار. به نظرم MAX485 بهتر از ADM هست. خودِ جوان الک وقتی ازش می خریدم می گفت جنس خوب می خوای یا بد!؟! این لینکش:
        http://javanelec.com/advancedSearch.aspx بزن ADM485، دو تا عینِ هم میاره هر دو JRZ، یکی 2 تومن، اون یکی 5 تومن!
        تجربه به من ثابت کرده که همیشه گرون ترین جنس رو از فروشنده بخرم. مخصوصاً توی چند سال اخیر که آی سی های تقلبی زیاد شده توی بازار.
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X