اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه ساخت بیواینسترومنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه ساخت بیواینسترومنت

سلام
    من می خوام برای درس بیو اینسترومنت یا همون ابزار دقیق پزشکی یک مدار عملی و قابل ساخت انجام بدم .
    چه موضوعاتی شما پیشنهاد میدید؟

البته در مورد وسایلی مثل نرخ ضربان قلب (هارد ریت) و پالس اکسی متر و اندازه گیری های دمایی و گارد محافظ برایی نابینایان یه سرچ هایی کردم ولی این موضوعات رو چون تو سال اخیر دانشجو ها ساختن یا دارند می سازند، استادم قبول نمی کنند.

شما موضوع دیگه ای سراغ دارین که قابل پیاده سازی هم باشه؟
    من هنوز وارد این درس نشدم و آشنایی با موضوعاتش و سختی و آسونیش ندارم ؛اگه لطف کنید راهنماییم کنید، واقعا ممنون میشم.

پاسخ : پروژه ساخت بیواینسترومنت

سلام
    سیمولاتور ECG هم میتونه یه موضوع خوب باشه.
    البته استاد ما راجع به cardiac mapping صحبت میکرد که فکر کنم می تونه موضوع جالبی باشه البته من راجع به این موضوع خیلی نمیدونم فقط از استاد شنیدم .

دیدگاه

آسان ترینش دستگاه هایی که بیومتری مربوط میشن، مثلا تشخیص اثر انگشت یا قرنیه چشم ، دمای بدن با مادون قرمز، اندازه گیری فلوی تنفس. چون اکثرا ماژول های آماده ش هست و بیشتر کار نرم افزاری لازم هست.

ولی اگه می خوای چیزی بسازی که به درد جامعه هم بخوره روی دستگاه دیالیز کار کن که الان در کشور کم داریم و قیمت نمونه خارجیش هم بالاست.
      به کشور مارها و مار باز ها و درندگان فضايي گمنام خوش آمديد...

دیدگاه

مرسی از راهنمایی های تون .
        .واسه ECG یک موضوعی ه به ذهنم می رسه اینکه یک مدار اولیه حذف نویز و تقویت سیگنال برای داده بزارم(که این قسمتش آسونه) بعد دیتای بدست اومده رو با یک واسط به موبایل (که می تونه موبایل پزشک یا بستگان بیمار باشه) منتقل کنه.
        فقط هیچ پیش فرضی ندارم که چطور داده رو به موبایل بفرستن. شما چیزی در این مورد می دونید؟
        البته تو اینترنت دیدم AVR رو با روش هایی به موبایل انتقال دادند ولی نمی دونم برای انتقال سیگنال و نمایش شکل موج ECG میشه اصلا یا نه؟!!

برای دستگاه دیالیز , فقط خیلی پیچیده نیست؟ میشه به شبیه سازی و یا ساخت (که بعید بنظر میاد :eek: ) رسوندش؟

یک ایده ای هم که دوستی پیشنهاد داد این بود که زردی نوزاد رو به روش غیر تهاجی تشخیص داد.
        الان از نوزاد آزمایش خون می گیرند که روشی تهاجمی به حساب میاد. که میشه این کار رو با چیزی مثل تابش پرتویی رو پوست و تخمین میزان جذب اون پرتو توسط روبی بین ها(اگه اسمش رو اشتباه نگفته باشم , موادی اندکه باعث زردی اند و در هنگام بیماری تو خون زیادند) و پردازش طیف بازگشتی فهمید که مورد بیمار هست یا نه؟
        فقط چند تا چالش داره . این روش باید حتما درنهایت دقت خوبی داشته باشه وگرنه کارا نخواهد بود و در عمل به استفاده نمرسه .
        دوم چطوری باید پیاده شه؟؟؟
        شما نظری ندارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X