ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2008/05/24
    31
    0

پروژه ساخت بيواينسترومنت

سلام
    من مي خوام براي درس بيو اينسترومنت يا همون ابزار دقيق پزشکي يک مدار عملي و قابل ساخت انجام بدم .
    چه موضوعاتي شما پيشنهاد ميديد؟

البته در مورد وسايلي مثل نرخ ضربان قلب (هارد ريت) و پالس اکسي متر و اندازه گيري هاي دمايي و گارد محافظ برايي نابينايان يه سرچ هايي کردم ولي اين موضوعات رو چون تو سال اخير دانشجو ها ساختن يا دارند مي سازند، استادم قبول نمي کنند.

شما موضوع ديگه اي سراغ دارين که قابل پياده سازي هم باشه؟
    من هنوز وارد اين درس نشدم و آشنايي با موضوعاتش و سختي و آسونيش ندارم ؛اگه لطف کنيد راهنماييم کنيد، واقعا ممنون ميشم.
    2008/06/11
    تهران
    56
    1

پاسخ : پروژه ساخت بيواينسترومنت

سلام
    سيمولاتور ECG هم ميتونه يه موضوع خوب باشه.
    البته استاد ما راجع به cardiac mapping صحبت ميکرد که فکر کنم مي تونه موضوع جالبي باشه البته من راجع به اين موضوع خيلي نميدونم فقط از استاد شنيدم .
    2014/02/01
    5
    0

آسان ترینش دستگاه هایی که بیومتری مربوط میشن، مثلا تشخیص اثر انگشت یا قرنیه چشم ، دمای بدن با مادون قرمز، اندازه گیری فلوی تنفس. چون اکثرا ماژول های آماده ش هست و بیشتر کار نرم افزاری لازم هست.

ولی اگه می خوای چیزی بسازی که به درد جامعه هم بخوره روی دستگاه دیالیز کار کن که الان در کشور کم داریم و قیمت نمونه خارجیش هم بالاست.
    به کشور مارها و مار باز ها و درندگان فضايي گمنام خوش آمديد...
    2008/05/24
    31
    0

مرسي از راهنمايي هاي تون .
    .واسه ECG يک موضوعي ه به ذهنم مي رسه اينکه يک مدار اوليه حذف نويز و تقويت سيگنال براي داده بزارم(که اين قسمتش آسونه) بعد ديتاي بدست اومده رو با يک واسط به موبايل (که مي تونه موبايل پزشک يا بستگان بيمار باشه) منتقل کنه.
    فقط هيچ پيش فرضي ندارم که چطور داده رو به موبايل بفرستن. شما چيزي در اين مورد مي دونيد؟
    البته تو اينترنت ديدم AVR رو با روش هايي به موبايل انتقال دادند ولي نمي دونم براي انتقال سيگنال و نمايش شکل موج ECG ميشه اصلا يا نه؟!!

براي دستگاه دياليز , فقط خيلي پيچيده نيست؟ ميشه به شبيه سازي و يا ساخت (که بعيد بنظر مياد :eek: ) رسوندش؟

يک ايده اي هم که دوستي پيشنهاد داد اين بود که زردي نوزاد رو به روش غير تهاجي تشخيص داد.
    الان از نوزاد آزمايش خون مي گيرند که روشي تهاجمي به حساب مياد. که ميشه اين کار رو با چيزي مثل تابش پرتويي رو پوست و تخمين ميزان جذب اون پرتو توسط روبي بين ها(اگه اسمش رو اشتباه نگفته باشم , موادي اندکه باعث زردي اند و در هنگام بيماري تو خون زيادند) و پردازش طيف بازگشتي فهميد که مورد بيمار هست يا نه؟
    فقط چند تا چالش داره . اين روش بايد حتما درنهايت دقت خوبي داشته باشه وگرنه کارا نخواهد بود و در عمل به استفاده نمرسه .
    دوم چطوري بايد پياده شه؟؟؟
    شما نظري نداريد؟
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4