ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 8 از 8 نخست 12345678
نمایش نتایج: از 71 به 75 از 75
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    483

پاسخ : تحلیل مدار توتم پل

نقل قول نوشته اصلی توسط genetech

آقای مستقیمی خوندم مطلب رو و میدونم که تو ثانویه از دو دیود زنر برای حفاظت گیت و مقاومت گیت به سورس و مقاومت گیت و در برخی موارد دیود معکوس موازی با مقاومت گیت برای خاموشی استفاده میشه.اما من تو مقالات مداراتی رو دیدم که تو ثانویه ترانس علاوه بر اولیه که با درایور های قدرتمندی با جریانهای بالا درایو شده بودن باز هم تو ثانویه از توتم پل استفاده کردن.یا از تکنیک های انتقال تغذیه و کنترل تو ثانویه استفاده کردن و بعد به توتم پل یا یک درایور جدید اعمالش کردن. چرا؟ من عملکرد توتم پل رو نمیخوام فقط بگین چرا استفاده میکنن؟
    راستش دقیق نمیدونم. اگر ممکن هست نقشه بذارین تا ببینم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2015/03/14
    البرز
    197
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقيمي
    راستش دقیق نمیدونم. اگر ممکن هست نقشه بذارین تا ببینم.
    اینا ساده ترین مدارات هستند.

2007/11/22
    تبریز
    2,483
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط genetech
    اینا ساده ترین مدارات هستند.

http://s6.picofile.com/file/8248772050/16.png

http://s6.picofile.com/file/8248771976/12.png

http://s6.picofile.com/file/8248771992/13.png
    با عرض معذرت، نتونستم تحلیل منطقی از نقشه ها داشته باشم. با فرض اینکه اولیه ترانس پالس به طور صحیح درایو میشه، مدارات ثانویه چیزی فراتر از محدود کننده ی ولتاژ و جریان بودن. تنها گزینه ای که به ذهنم میرسه، اینه که اون مدارات ولتاژ ثانویه رو محدود میکنن و جریان تزریق شده به گیت رو تقویت میکنن. ( یه تحلیل دیگه هم به ذهنم رسید، با توجه به اینکه پالس مربعی هست و تو مدار هم اثر سلفی ترانس دیده میشه و هم اینکه خازن وجود داره، مدار تانک تشکیل میشه و هارمونیک هایی ممکنه ظاهر بشن، به کمک این مدارها، اثرات اون هارمونیک ها رو هم میشه برطرف کرد.)
    اگر تحلیل صحیح و دقیقتری وجود داره، ممنون میشم کسی راهنمایی بکنه.
    یه پیشنهادی داشتم، همین مدارات رو ببند، شبیه سازی بکن ببین بدون اون مدارات جانبی، چه اتفاقی میفته.
    راستی، نقشه ی اول که قرار دادین توتم پل نیست، پوش-پول هست.

2012/01/26
    اهواز
    152
    24

پاسخ : تحليل مدار توتم پل

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی

ساده ترين و البته تاجايي که ميدونم،صنعتي ترين روش درايو سوئيچهاي قدرت؛ ترانس پالس هست که همون ترانس پالس هم با مدار پوش-پول درايو ميشه. ديگه ترانزيستور NPN و PNP چيزي نيست که ناياب باشه.
    سلام آقای مستقیمی..
    آقا یه لطفی می کنید در مورد نحوه محاسبات ترانس پالس توضیح بدید؟ واسه هاف بریج و فول بریج...من کلی تحقیق کردم واسه طراحیه فول بریج و هالف بریج و با آی سی درایور 2110 ماسفتام رو که irfp460 بودن رو درایو می کردم ولی بعد از یه مدت فهمیدم که 2210 کلی تقلبی داره و من حدودن 30تا ماسفت سوزوندم تا فهمیدم دیگه نخرم، واسه همین الان می خوام با ترانس پالس ببندم.چنتا هسته فریت گرد با قطر خارجی 25 میلی متر داشتم و اولیه 20 دور و ثانویه هم دوتا 20 دور می بستم واسه هافبریج که اولیه و یکی از ثانویه ها هم جهت هستن ولی نتیجه خوب نبود. ولتاژ تغذیه 15 ولت بود و جریان مدار کنترل که با TL494 بود 40 میلی آمپر و به محض وصل به ترانس پالس می شد 75 میلی آمپر و این هم بگم که خروجی ترانس پالس به جایی وصل نبود.توی اسکوپ شکل موج هارو که دیدم اولیه قابل قبول بود یعنی یه موج مربعی با سطح 15 ولت بود ولی دوتا ثانویه حتی به 5 ولت هم نرسیده بودند؟!!! فرکانس کاری 60 کیلوهرتز بود و مدار هم توتم پل با ترانزیستور BD139 و BD140 هست.
    روی هسته EE1619 هم همینکارو کردم ولی با اولیه 20 دور و ثانویه 40 دور و بدون فاصله هوایی ولی سطح پالس مربعی تو ثانویه بزور به 5 ولت می رسید؟؟!!!
    آیا من باید تعداد دور ثانویه رو زیادتر کنم؟ انتخاب نوع هسته و جنس هسته چطور هست؟ جهته پیچیدنم درست بوده؟
    دیگه کلافه شدم ، خواهشن یاری کنید.
    اینم لینکه نقشه کنترل من

اینم از شکل موج ورودی با 20 دور اولیه بدونه ثانویه و اینکه همونطور که می بینید تو اسکوپ شکل مربعی PWM از حالت مربعی یه مقدار خارج شده؟؟!!! علت چیه؟؟؟!!

2007/11/22
    تبریز
    2,483
    483

پاسخ : تحليل مدار توتم پل

نقل قول نوشته اصلی توسط sazhad

سلام آقای مستقیمی..
    آقا یه لطفی می کنید در مورد نحوه محاسبات ترانس پالس توضیح بدید؟ واسه هاف بریج و فول بریج...من کلی تحقیق کردم واسه طراحیه فول بریج و هالف بریج و با آی سی درایور 2110 ماسفتام رو که irfp460 بودن رو درایو می کردم ولی بعد از یه مدت فهمیدم که 2210 کلی تقلبی داره و من حدودن 30تا ماسفت سوزوندم تا فهمیدم دیگه نخرم، واسه همین الان می خوام با ترانس پالس ببندم.چنتا هسته فریت گرد با قطر خارجی 25 میلی متر داشتم و اولیه 20 دور و ثانویه هم دوتا 20 دور می بستم واسه هافبریج که اولیه و یکی از ثانویه ها هم جهت هستن ولی نتیجه خوب نبود. ولتاژ تغذیه 15 ولت بود و جریان مدار کنترل که با TL494 بود 40 میلی آمپر و به محض وصل به ترانس پالس می شد 75 میلی آمپر و این هم بگم که خروجی ترانس پالس به جایی وصل نبود.توی اسکوپ شکل موج هارو که دیدم اولیه قابل قبول بود یعنی یه موج مربعی با سطح 15 ولت بود ولی دوتا ثانویه حتی به 5 ولت هم نرسیده بودند؟!!! فرکانس کاری 60 کیلوهرتز بود و مدار هم توتم پل با ترانزیستور BD139 و BD140 هست.
    روی هسته EE1619 هم همینکارو کردم ولی با اولیه 20 دور و ثانویه 40 دور و بدون فاصله هوایی ولی سطح پالس مربعی تو ثانویه بزور به 5 ولت می رسید؟؟!!!
    آیا من باید تعداد دور ثانویه رو زیادتر کنم؟ انتخاب نوع هسته و جنس هسته چطور هست؟ جهته پیچیدنم درست بوده؟
    دیگه کلافه شدم ، خواهشن یاری کنید.
    اینم لینکه نقشه کنترل من

اینم از شکل موج ورودی با 20 دور اولیه بدونه ثانویه و اینکه همونطور که می بینید تو اسکوپ شکل مربعی PWM از حالت مربعی یه مقدار خارج شده؟؟!!! علت چیه؟؟؟!!

سلام.
    من از این نقشه استفاده کرده بودم. هسته ترانس از نوع UU بود

این نقشه هم استاد جبراییلی طراحی کردن. من احتمال میدم نقشه ی شماتیک شما که مربوط به نحوه ی اتصال ترانس پالس به خروجی TL494 هست، اشکال داشته باشه.

صفحه 8 از 8 نخست 12345678
نمایش نتایج: از 71 به 75 از 75