اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آشنایی بیشتر با event ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آشنایی بیشتر با event ها

من می خوام با استفاده از event ها تعداد پالس های رسیده را در هر دوره زمانی مثلا یک دقیقه بشمارم.
    خوب اول از همه کانال 0 را تعریف میکنم که به یکی از پایه های میکرو متصل بشه. به این ترتیب با هر پالس یک event داریم.
    بعد از اون منبع کلاک تایمر / کانتر صفر را برابر با کانال 0 قرار میدم. به این ترتیب با هر پالس یکی به شمارنده ما اضافه میشه.
    حالا نمی دونم برای خوندن تعداد این پالس ها چی کار کنم؟ اگه در حین خوندن یک پالس جدید بیاد تکلیف چیه؟ یا هنگامی که می خواهیم مقدار کانتر را صفر کنیم اگر پالس جدید بیاد تا در واقع event جدیدی رخ بده آیا این پالس جدید مقدارش از بین میره؟

از جناب آقای مهندس کی نژاد خواهش میکنم راجع به event ها توضیحات بیشتری بدن.
    در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
    2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
    3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

پاسخ : آشنایی بیشتر با event ها

روش اصولی برای خواندن مقدار تایمر در یک فاصله زمانی دقیق و مشخص، استفاده از قابلیت input capture است. در این روش یک تایمر که فاصله زمانی اندازه گیری تایمر دیگر را مشخص می کند به عنوان منبع یک کانال event انتخاب می شود و وضعیت input capture برای تایمر مورد اندازه گیری از طریق همان کانال انتخاب می شود. به این ترتیب در فواصل زمانی مورد نظر، مقدار تایمر دوم Capture خواهد شد. در مورد صفر کردن تایمر هم بصورت دقیق تری منظور خود را بیان کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X