اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حافظه سریع در کنار LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حافظه سریع در کنار LPC1768

با سلام،

اول بگم نمی دونم این تاپیک جاش اینجاست یا نه، جای بهتری پیدا نکردم

یه سوال:

من دارم رو یه پروژه کار می کنم که احتیاج به طراحی MENU دارم. برای تست کدم بورد آموزشی خود شرکت رو دارم. برای طراحی این MENU حد اقل به 10 تا عکس کامل برای LCD دارم. تو حافظه میکرو حد اکثر (اگر اشتباه نکنم) 3 تا جا میشه. حالا من یه EEPROM می خوام که هم حافظش زیاد باشه هم سریع باشه. از سری I2C که نمی تونم استفاده کنم چون خیلی کند می شه:
    هر عکس 240*320 پیکسل
    هر پیکسل 16bit رنگ
    بنابراین برای هر عکس باید بتونم 150K دیتا رو بخونم که مسلاماً برای یه طراحی درست این زمان باید زیر نیم ثانیه باشه (که عوض شدن تصویر به چشم کاربر نیاد) که با I2c نمیشه. (شایدم من نتونستم از یه حدی سریع ترش کنم :nerd: )

و در مورد EEPROM پارالل که حد اکثر 512K شو پیدا کردم (AT28C040) که کمه. می شه دو تا گذاشت ولی هم گرونه و هم بزرگه.

کسی نظری داره؟

خیلی ممنونم.

پاسخ : حافظه سریع در کنار LPC1768

با USB flash memory میتونی.با سرعت!
    [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

سلام
      همون طور که آقا رضا عرض کردند میتونید از یو اس بی فلش استفاده کنید
      و هم میتونید از sd card استفاده کنید که اگر توی انجمن بسرچید نمونه سورسهاش هست
      فکر میکنم خود eca هم یه نمونه کد داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sadeghbakhshi
        سلام
        همون طور که آقا رضا عرض کردند میتونید از یو اس بی فلش استفاده کنید
        و هم میتونید از sd card استفاده کنید که اگر توی انجمن بسرچید نمونه سورسهاش هست
        فکر میکنم خود eca هم یه نمونه کد داره
        نوشته اصلی توسط Reza Sede
        با USB flash memory میتونی.با سرعت!
        خیلی ممنونم از پاسختون. چند تا موضوع:
        1- آیا سرعت sd card و usb flash memory از i2c بیشتره؟
        2- اگر یکی این حافظه ها رو در بیاره دیگه دستگاه کار نمی کنه... درسته باید تو box باشه. ولی در این حالت به نظرم طراحی اصلاً حرفه ای نخواهد بود.

بازهم ممنونم از پاسخ و توجهتون!

دیدگاه

اگر بخوام یه چیزی که به همین راحتی از سیستم قطع میشه استفاده کنم فکر می کنم بهترین مورد NVRAM خواهد بود. نظر دیگه ای دارید؟

دیدگاه

Spi flash هم جدا نشدنی و هم سرعت بسیار بالا
            ولی باید اونو یا حجم بالا پیدا کنید
            [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

یه حافظه سریع توی بخش سفارش خارجی گزارش دادم. اگه واسه فروش بیارن خیلی خوبه. حجمش 16مگابیت هستش اونم با نرخ کلاک 66MHz!! &lt قیمتش هم 3 دلار هستش. باورت نمیشه بیا نگاه کن:

DataFlash 16Mbit AT45DB161D[EEPROM]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                یه حافظه سریع توی بخش سفارش خارجی گزارش دادم. اگه واسه فروش بیارن خیلی خوبه. حجمش 16مگابیت هستش اونم با نرخ کلاک 66MHz!! &lt قیمتش هم 3 دلار هستش. باورت نمیشه بیا نگاه کن:

ممنونم .. من مشکل سفارش ندارم می تونم بخرم خودم. ظاهراً چیز خوبی به نظر می رسه...نمی دونم ولی من داشتم فکر می کردم که هر چی غیر از parallel سرعتش کمه. ممنونم

نوشته اصلی توسط Reza Sede
                Spi flash هم جدا نشدنی و هم سرعت بسیار بالا
                ولی باید اونو یا حجم بالا پیدا کنید
                بازهم ممنونم از پاسختون. عرض کنم که flash memory های خیلی خوبی پیدا کردم ولی ظاهراً راه اندازیشون پیچیدست. فکرکنم در نهایت از دو تا parallel استفاده کنم البته نظر Rohalamin رو هم بررسی خواهم کرد.

ممنون از همه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vala.v
                  ممنونم .. من مشکل سفارش ندارم می تونم بخرم خودم. ظاهراً چیز خوبی به نظر می رسه...نمی دونم ولی من داشتم فکر می کردم که هر چی غیر از parallel سرعتش کمه. ممنونم
                  خواهش میکنم ولی شما دارید یه اشتباهاتی میکنید!
                  می خوایید من براتون پورت سریال بیارم که از موازی خیلی سریعتره؟! :rolleyes: درسته باور این چیزا سخته ولی توی کلاک های بالاتر بخاطر موضوع تایمینگ همه چیز رو سریال میکنن. بخاطر همینه که می بینی مثلا یه اینترفیس استاندارد مثل PATA نهایتا تا 133 MB/s می تونه انتقال داشته باشه درحالی که الان کابلهای SATA توی کامپیوترتون تا 6.0 Gbit/s می تونه انتقال داشته باشه. منظورم ایناست:

&lt >

دیدگاه

خواهش میکنم ولی شما دارید یه اشتباهاتی میکنید!
                    می خوایید من براتون پورت سریال بیارم که از موازی خیلی سریعتره؟! :rolleyes: درسته باور این چیزا سخته ولی توی کلاک های بالاتر بخاطر موضوع تایمینگ همه چیز رو سریال میکنن. بخاطر همینه که می بینی مثلا یه اینترفیس استاندارد مثل PATA نهایتا تا 133 MB/s می تونه انتقال داشته باشه درحالی که الان کابلهای SATA توی کامپیوترتون تا 6.0 Gbit/s می تونه انتقال داشته باشه. منظورم ایناست:
                    با سلام.
                    خیلی ممنون از جوابتون. ولی خوب شما پروتکل رو در نظر می گیرید ولی یه سری چیزارو در نظر نمی گیرید. بله پروتکل های سریال با سرعت بالا وجود دارند اما:
                    1- باید ببینیم اون deive ساپورت می کنه یا نه. مثلاً eeprom های I2C تا یه سرعتی می تونن جابه جا کنن. حد اکثر کلاکشون تو دیتاشیت هست(الان یادم نیست ولی یادمه که کافی نبود
                    2- باید یه سری تضمین های نرم افزاری رو هم در نظر گرفت مثلاً هیچ کتابخونه خوبی برای I2C آرم NXP من پیدا نکردم و هیچ کدوم بهینه نیست برای دسترسی به READ به صورت PAGE و یا رسیدن به حد اکثر سرعت.

بازهم ممنونم از نظراتون

دیدگاه

سلام
                      at45db161 که حافظه ی فلش هست
                      توی ایران هم پیدا میشه
                      قیمتش رو اگر با دلار 3000 بزنی میشه 9000 تومن اونجا
                      ولی الان توی تهران دارن 3100 میفروشند
                      قیمت 321 هم 7000 تومنه
                      ولی شما چطوری می خواهید عکس ها رو روی این ذخیره کنید؟
                      یعنی باید یک برنامه بنویسید که بیاد بایت به بایت از مموری بخونه و بعد روی اون ذخیره کنه
                      یا به وسیله ی پروگرامر یونیورسال پروگرامش کنید
                      من توی این فکر هستم که از روی اون ایسی بخشی از برنامه رو اجرا کنم به نظرتون ممکنه؟ :job:
                      ولی مموری کارت برای کار شما خوبه و داخل دستگاه قرار میگیره
                      دستگاهی هم که باز بشه از شرایط گارانتی خارج میشه
                      پشتیبانی هر شرکتی همین طوری هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sadeghbakhshi
                        سلام
                        at45db161 که حافظه ی فلش هست
                        توی ایران هم پیدا میشه
                        قیمتش رو اگر با دلار 3000 بزنی میشه 9000 تومن اونجا
                        ولی الان توی تهران دارن 3100 میفروشند
                        قیمت 321 هم 7000 تومنه
                        ولی شما چطوری می خواهید عکس ها رو روی این ذخیره کنید؟
                        یعنی باید یک برنامه بنویسید که بیاد بایت به بایت از مموری بخونه و بعد روی اون ذخیره کنه
                        یا به وسیله ی پروگرامر یونیورسال پروگرامش کنید
                        من توی این فکر هستم که از روی اون ایسی بخشی از برنامه رو اجرا کنم به نظرتون ممکنه؟ :job:
                        ولی مموری کارت برای کار شما خوبه و داخل دستگاه قرار میگیره
                        دستگاهی هم که باز بشه از شرایط گارانتی خارج میشه
                        پشتیبانی هر شرکتی همین طوری هست
                        با سلام و بازهم ممنون از پاسختون. آیا تاحالا flash راه اندازی کردید؟ کار آسونیه؟ شدنیه؟
                        در مورد برنامه خود میکرو اگر اشتباه نکنم باید خود chip این موضوع رو ساپورت کنه. مثلاً یادمه (اگر اشتباه نکنم) 8051 ها این قابلیت رو داشتن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X