ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2012/12/25
    108
    1

PIC12 , PIC10 با چي کد بنويسيم؟

سلام به همگي
    ميدونم که کامپيالر xc8 براي خانواده 8 بيتي ميکروچيپ نوشته شده. من از اين کامپايلر براي PIC18 استفاده ميکنم اما وقتي
    راهنماي اين کامنپايلر رو ميخوني هميشه براي PIC12 و مخصوصا PIC10 استثنا قائل ميشه و ميگه اين کامپيالر براي PIC10 و PIC12 مناسب نيست
    در ضمن براي Peripheral هاي PIC10/PIC12/PIC16 هيچ کتابخونه اي نداره. و در مثال هاي خود MPLAB X گفته شده از کامپايلر HI-TECH براي PIC10/PIC12 استفاده کنيم اما خواستم بدونم کسي کامپايلر ديگه اي سراغ داره؟ اگه لينک HI-TECH يا هرچيز ديگه مثه CCS رو سراغ دارين قرار بدين لطفا. ممنون از همتون...
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

پاسخ : PIC12 , PIC10 با چي کد بنويسيم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AliTabaie
    سلام به همگي
    ميدونم که کامپيالر xc8 براي خانواده 8 بيتي ميکروچيپ نوشته شده. من از اين کامپايلر براي PIC18 استفاده ميکنم اما وقتي
    راهنماي اين کامنپايلر رو ميخوني هميشه براي PIC12 و مخصوصا PIC10 استثنا قائل ميشه و ميگه اين کامپيالر براي PIC10 و PIC12 مناسب نيست
    در ضمن براي Peripheral هاي PIC10/PIC12/PIC16 هيچ کتابخونه اي نداره. و در مثال هاي خود MPLAB X گفته شده از کامپايلر HI-TECH براي PIC10/PIC12 استفاده کنيم اما خواستم بدونم کسي کامپايلر ديگه اي سراغ داره؟ اگه لينک HI-TECH يا هرچيز ديگه مثه CCS رو سراغ دارين قرار بدين لطفا. ممنون از همتون...
    سلام.
    اخيراً يه سنسور PIR رو با يه PIC12F675 راه انداختم(لازم بود ميکرو داشته باشه) کامپايلر CCS استفاده کردم. 95% حافظه ميکرو پرشده و خيلي خوب داره کار ميکنه.هر دوتا تايمر+ADC و اينتراپت خارجي رو استفاده کردم.(بيشتر از اين روم نميشه ازش کار بکشم! :mrgreen: )
    بالاي انجمن يه تاپيک هست به نام

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

، تو اونجا ميتونين پستهاي مربوط به کامپايلر CCS اعم از دانلود و راه اندازي بخشهاي مختلف ميکرو با اين کامپايلر رو پيدا کنين.

2012/12/25
    108
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقيمي
    سلام.
    95% حافظه ميکرو پرشده و خيلي خوب داره کار ميکنه
    چقد زياد!! اسمبلي يک دهم اين هم نميشه! در کل خيلي فضا اشغال کرده ولي لنگ کفش در بيابان نعمتيآ*ست!
    منم همين PIC12F675 رو با اسمبلي راه انداختم. اما براي PIC12F1822 نياز بود با Cکد بنويسم. بهرحال ممنون
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط AliTabaie
    چقد زياد!! اسمبلي يک دهم اين هم نميشه! در کل خيلي فضا اشغال کرده ولي لنگ کفش در بيابان نعمتيآ*ست!
    منم همين PIC12F675 رو با اسمبلي راه انداختم. اما براي PIC12F1822 نياز بود با Cکد بنويسم. بهرحال ممنون
    بقيه نقل قول رو هم قرار ميدادين خب! از قضا به نظرم خيلي مناسبه.دقت بکنين که فقط دوتا از امکانات ميکرو بدون استفاده مونده! Interrupt On Change و مقايسه کننده آنالوگ.بقيه ش يعني EEPROM-TIMER0-TIMER1-ADC-External Interrupt استفاده کردم و3 تا پايه خروجي و پايه ريست هم ورودي هست.
    حدود 250 خط برنامه شده.
    56% رم استفاده شده و 95% حجم برنامه

2012/12/25
    108
    1

بعد شما از تابع آماده استفاده کردي؟
    اگه از تابع آماده استفاده نکنيم ميشه از همون xc8 استفاده کنيم. نميدونم تا حالا از xc8 استفاده کردي يا نه ولي شاهکاره. من هم با C18 کار کردم هم با xc8
    بارها شده اول با C18 برنامه نوشتم و کامپايل کردم بعد همون برنامه رو با xc8 کامپايل کردم. حجم ROM و مخصوصا RAM با xc8 خيلي کمتره.
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

از تابع آماده استفاده نکردم.
    آخه اين لامصب XC8 و C18 واسش کرک سالم پيدا ميشه؟ شما با همون نسخه ي رايگان اين جواب رو گرفتين؟

2012/12/25
    108
    1

آره همون نسخه رايگانش اين نتايج خوب رو ميداد. البته اميداواريم دانشگاه پول بده بخريمش!
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

دانشگاه پول بده بخرينش؟!!! کدوم دانشگاه؟!!! اصلا گيرم پولش رو هم داد!! از کجا ميخواين بخرين؟

2009/01/01
    422
    19

کامپایلر روسی MikroC PRO .... واقعا عالیه.
    از ریز تا درشت PIC رو ساپورت میکنه.
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9