اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PIC12 , PIC10 با چی کد بنویسیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PIC12 , PIC10 با چی کد بنویسیم؟

سلام به همگی
    میدونم که کامپیالر xc8 برای خانواده 8 بیتی میکروچیپ نوشته شده. من از این کامپایلر برای PIC18 استفاده میکنم اما وقتی
    راهنمای این کامنپایلر رو میخونی همیشه برای PIC12 و مخصوصا PIC10 استثنا قائل میشه و میگه این کامپیالر برای PIC10 و PIC12 مناسب نیست
    در ضمن برای Peripheral های PIC10/PIC12/PIC16 هیچ کتابخونه ای نداره. و در مثال های خود MPLAB X گفته شده از کامپایلر HI-TECH برای PIC10/PIC12 استفاده کنیم اما خواستم بدونم کسی کامپایلر دیگه ای سراغ داره؟ اگه لینک HI-TECH یا هرچیز دیگه مثه CCS رو سراغ دارین قرار بدین لطفا. ممنون از همتون...

پاسخ : PIC12 , PIC10 با چی کد بنویسیم؟

نوشته اصلی توسط AliTabaie
    سلام به همگی
    میدونم که کامپیالر xc8 برای خانواده 8 بیتی میکروچیپ نوشته شده. من از این کامپایلر برای PIC18 استفاده میکنم اما وقتی
    راهنمای این کامنپایلر رو میخونی همیشه برای PIC12 و مخصوصا PIC10 استثنا قائل میشه و میگه این کامپیالر برای PIC10 و PIC12 مناسب نیست
    در ضمن برای Peripheral های PIC10/PIC12/PIC16 هیچ کتابخونه ای نداره. و در مثال های خود MPLAB X گفته شده از کامپایلر HI-TECH برای PIC10/PIC12 استفاده کنیم اما خواستم بدونم کسی کامپایلر دیگه ای سراغ داره؟ اگه لینک HI-TECH یا هرچیز دیگه مثه CCS رو سراغ دارین قرار بدین لطفا. ممنون از همتون...
    سلام.
    اخیراً یه سنسور PIR رو با یه PIC12F675 راه انداختم(لازم بود میکرو داشته باشه) کامپایلر CCS استفاده کردم. 95% حافظه میکرو پرشده و خیلی خوب داره کار میکنه.هر دوتا تایمر+ADC و اینتراپت خارجی رو استفاده کردم.(بیشتر از این روم نمیشه ازش کار بکشم! :mrgreen: )
    بالای انجمن یه تاپیک هست به نام لینک های مفید PIC، تو اونجا میتونین پستهای مربوط به کامپایلر CCS اعم از دانلود و راه اندازی بخشهای مختلف میکرو با این کامپایلر رو پیدا کنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
      سلام.
      95% حافظه میکرو پرشده و خیلی خوب داره کار میکنه
      چقد زیاد!! اسمبلی یک دهم این هم نمیشه! در کل خیلی فضا اشغال کرده ولی لنگ کفش در بیابان نعمتیآ‌ست!
      منم همین PIC12F675 رو با اسمبلی راه انداختم. اما برای PIC12F1822 نیاز بود با Cکد بنویسم. بهرحال ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliTabaie
        چقد زیاد!! اسمبلی یک دهم این هم نمیشه! در کل خیلی فضا اشغال کرده ولی لنگ کفش در بیابان نعمتیآ‌ست!
        منم همین PIC12F675 رو با اسمبلی راه انداختم. اما برای PIC12F1822 نیاز بود با Cکد بنویسم. بهرحال ممنون
        بقیه نقل قول رو هم قرار میدادین خب! از قضا به نظرم خیلی مناسبه.دقت بکنین که فقط دوتا از امکانات میکرو بدون استفاده مونده! Interrupt On Change و مقایسه کننده آنالوگ.بقیه ش یعنی EEPROM-TIMER0-TIMER1-ADC-External Interrupt استفاده کردم و3 تا پایه خروجی و پایه ریست هم ورودی هست.
        حدود 250 خط برنامه شده.
        56% رم استفاده شده و 95% حجم برنامه

دیدگاه

بعد شما از تابع آماده استفاده کردی؟
          اگه از تابع آماده استفاده نکنیم میشه از همون xc8 استفاده کنیم. نمیدونم تا حالا از xc8 استفاده کردی یا نه ولی شاهکاره. من هم با C18 کار کردم هم با xc8
          بارها شده اول با C18 برنامه نوشتم و کامپایل کردم بعد همون برنامه رو با xc8 کامپایل کردم. حجم ROM و مخصوصا RAM با xc8 خیلی کمتره.

دیدگاه

از تابع آماده استفاده نکردم.
            آخه این لامصب XC8 و C18 واسش کرک سالم پیدا میشه؟ شما با همون نسخه ی رایگان این جواب رو گرفتین؟

دیدگاه

آره همون نسخه رایگانش این نتایج خوب رو میداد. البته امیداواریم دانشگاه پول بده بخریمش!

دیدگاه

دانشگاه پول بده بخرینش؟!!! کدوم دانشگاه؟!!! اصلا گیرم پولش رو هم داد!! از کجا میخواین بخرین؟

دیدگاه

کامپایلر روسی MikroC PRO .... واقعا عالیه.
                  از ریز تا درشت PIC رو ساپورت میکنه.
                  خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X