اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول برد بالا (60 کیلومتر)DNT900c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول برد بالا (60 کیلومتر)DNT900c

متحیر شدم از توان خروجی این ماژول :eek:
    دوستان این ماژول تو بازار ایران پیدا میشه؟
    http://www.rfm.com/products/spec_sheet.php?record=DNT900C
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : ماژول برد بالا (60 کیلومتر)DNT900c

نوشته اصلی توسط heidarali
    متحیر شدم از توان خروجی این ماژول :eek:
    دوستان این ماژول تو بازار ایران پیدا میشه؟
    http://www.rfm.com/products/spec_sheet.php?record=DNT900C
    سلام

این طور که من دیدم نهایت توان خروجی این ماژول 1 وات هست که فکر نکنم به 5 کیلومتر هم برسه .

Transmitter Power Configurable from 1 mW to 1 W
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز.
      اون پایین صفحه رو دوباره یه مشاهده بفرمایین:
      40 mile plus range with omni-directional antennas (antenna height dependent)
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

فرکانس ماژول بالاست 900مگاهرتزه و یک وات برای این فرکانس برد خوبی را ارائه میده
        برد خیلی بالا به شرط اینکه مانع سر راهش نباشه
        ولی این فرکانس مجوز کار کردن از تنظیم مقررات رادیویی میخواد(باند فرکانس موبایله GSM900) و فکر نکنم توی ایران گیر بیاری :biggrin:
        اطلاعات بیشتر در باره تخصیص فرکانس در جدول فرکانسی ایران
        http://arshive.persiangig.com/document/communication/F%20iran.pdf

موفق باشید

امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

در ضمن بهتر بود این تاپیک را در قسمت مدارات مخابراتی ایجاد میکردید چه ارتباطی به avr داره ؟؟؟ :NO:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Abbas Sarami
            در ضمن بهتر بود این تاپیک را در قسمت مدارات مخابراتی ایجاد میکردید چه ارتباطی به avr داره ؟؟؟ :NO:
            این روزها چی به avr مربوط نیست :biggrin:
            یکی از کاربری های avr استفاده در مدارات پردازش و انتقال دیتاست.فکر نمیکنم بودن این تاپیک در این فروم بی مربوط باشه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ماژول برد بالا (60 کیلومتر)DNT900c

نوشته اصلی توسط heidarali
              با تشکر از شما دوست عزیز.
              اون پایین صفحه رو دوباره یه مشاهده بفرمایین:
              40 mile plus range with omni-directional antennas (antenna height dependent)
              هم جایی که شما می گید و هم داخل دیتاشیت به این موضوع خیلی کلی اشاره کرده و گفته ماژول های سری dnt900 میتونه تا 40 مایل رو با آنتن همه جهته پوشش بده . با این حال من فکر نکنم با این توان بتونه 60 کیلومتر رو ساپورت کنه .

DNT900 transceiver module is easy to integrate and provides reliable wireless communications up to 40 miles in line-of-sight installations

الان ماژول RFM12bp در دید مستقیم نهایت 3 کیلومتر برد داره با توان خروجی 500 میلی وات . تعجب می کنم این ماژول با 1 وات خروجی اینقدر برد داشته باشه .

برد خیلی بالا به شرط اینکه مانع سر راهش نباشه
              ولی این فرکانس مجوز کار کردن از تنظیم مقررات رادیویی میخواد(باند فرکانس موبایله GSM900) و فکر نکنم توی ایران گیر بیاری :biggrin:
              اطلاعات بیشتر در باره تخصیص فرکانس در جدول فرکانسی ایران
              http://arshive.persiangig.com/document/communication/F%20iran.pdf
              موفق باشید
              نیاز به مجوز نداره . داخل ISM band range هست . در ضمن رابطه بین فرکانس و توان و برد ماژول چی هست ؟

دیدگاه

نیاز به مجوز نداره . داخل ISM band range هست . در ضمن رابطه بین فرکانس و توان و برد ماژول چی هست ؟
                بنده صحبتی از رابطه نکردم
                فرکانس باند UHF هست ، نفوذ فرکانس بالا به مراتب بهتر از فرکانس پایین هست (طول موج کوتاه)، شما اگه عملاً در برد بالا از دو باند VHF , UHF استفاده کرده بودید منظور من را متوجه می شدید
                البته برد این ماژول 60 کیلومتر نیست ، شما آنتن با بهره بسیار بالا و دایرکشنال قرار بدید با این توان بعیده به این برد دست رسی پیدا کنید

درضمن من داخل جدول ندیدم این باند را باند ISM معرفی کرده باشه (استاندارد ایران)
                فرکانس های ISM و فرکانس های آماتور درون جدول علامت گذاری شده

دیدگاه

البته من هم بعید میدونم همچین بردی داشته باشه اونم با 1وات.ولی اون انتی که گفته جای بحث داره.ولی باز هم با هر انتنی فکر نکنم که در این حد و اندازه ها برسه.نمیدونم،من رشتم مخابرات نیست

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ماژول برد بالا (60 کیلومتر)DNT900c

بنده صحبتی از رابطه نکردم
                    فرکانس باند UHF هست ، نفوذ فرکانس بالا به مراتب بهتر از فرکانس پایین هست (طول موج کوتاه)، شما اگه عملاً در برد بالا از دو باند VHF , UHF استفاده کرده بودید منظور من را متوجه می شدید
                    حرف شما در کل درسته ولی گفتم شاید بر مبنای رابطه ای چیزی بوده چون شما گفتید :

اینکه بگید "برد خوبی رو ارائه میده" خیلی جمله کلی ای هست چون منظور از برد خوب اصلا مشخص نیست (10 متر 100 متر 10 کیلومتر یا ..... ) یعنی در کل نمیشه بر مبنای اون روی این ماژول و اینکه 60 کیلومتر برد داره قضاوت کرد .

درضمن من داخل جدول ندیدم این باند را باند ISM معرفی کرده باشه (استاندارد ایران)
                    فرکانس های ISM و فرکانس های آماتور درون جدول علامت گذاری شده
                    فایل زیر رو دانلود کنید :

ISM Band

طبق این جدول باند 902 تا 918 مگاهرتز جزو ISM Band هست . در اصل ایران نه جزو Region 1 هست و نه Region 2 . بلکه ایران در دسته سوم قرار داره . یعنی الان غیر از ماژول های 2.4 گیگاهرتز بقیه غیر مجازن ! البته این فایلی که شما گذاشتید من 2 - 3 سال پیش دیدم خیلی قدیمی هست . الان جدیدتر شده . ولی تا جایی که می دونم باند های 434 و 915 به لیست ISM Bands اضافه شدند . بازم می گردم اگه فایلش رو پیدا کردم میذارم اینجا .

دیدگاه

متاسفانه تنظیم مقررات در آخرین جدولی که ارائه داده محدوده ISM ها را مشخص نکرده :NO:
                      من هم شنیده بودم که باند 902-928 باند ISM اعلام شده ولی هیچ وقت توی جدول تخصیص فرکانس ندیده بودمش
                      در آخرین ویرایش جدول که مربوط به سال 91 هست باند 862-960 را تفکیک نکرده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X