اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشگل عجیب در نمایش تصویر ( تلویزیون LCD سامسونگ ) به همراه عکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشگل عجیب در نمایش تصویر ( تلویزیون LCD سامسونگ ) به همراه عکس

سلام دوستان
    تلویزیون LCD داریم...زمانی که روشن میکنیم تصویری نداره....بعضی وقت ها تصویر میاد ولی نصف تصویر سیاهه ! :eek:
    (تصویر سمت چپ ) بعد کم کم بعد گذشت مدت زمانی...15-30دقیقه تصویر کم کم ظاهر میشه ولی شروع به پرش تصویر میکنه oo:
    بعد از گذشت این زمانها اگه به تلویزیون ضربه ای میزدیم...تلویزون پرشش متوقف میشد !

یه بار یادمه میخواستم یه فیلم ببینم....واسه اینکه هی بلند نشم....رفتم چند جفت جوراب آوردم لوله کردم گذاشتم کنار خودم
    هروقت شروع به پرش میکرد...به جوراب پرت میکردم میخورد بهش درست میشد ..! :redface:
    نمیدونم چشه....با اینکه رشته خودم الکترونیک هست...ولی در تعمیر این تلویزون عاجز موندم :cry:
    زمین رفتم...آسمون رفتم....متوجه نشدم مشگل از کجاست...البته تقصیر دانشگاه هم هست که بجای آموزش تعمیر این LCDها... به ما آموزش تعمیر تلویزون سیاه سفید میدادن...اونم 3واحد تئوری و 1واحد عملی ! :angry:

خوب بگذریدم....
    به دلیل اینکه آخرین بار یک عدد چهارسو 30سانتی رو توش جا گذاشتم...مدت هاست دیگه روشنش نکردم و یکی دیگه خریدیم
    ولی تصمیم گرفتیم با کمک دوستان و عزیزان این سایت اون رو تعمیر کنم...
    نمیخوام اون برنده این میدون باشه....نباید کم آورد
    خوب دوستان....تصاویر مختلفی ازش گرفتم...ببینید مشگل از کجاش میتونه باشه... :rolleyes:

حجم تصاویر هم به یک دهم کاهش دادم تا راحت تر تصاویر باز بشه

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

پاسخ : مشگل عجیب در نمایش تصویر ( تلویزیون LCD سامسونگ ) به همراه عکس

سلام
    دوست عزیز شما باید اول ی ولتاژ گیری از برد پاور انجام بدید ببین تمام ولتاژهارو دارید
    اگه داشتید که mainبرد مشکل داره اگه هم ولتاژی رو نداشتید همون مسیره همون ولتاژی که نداریدو چک کنید
    واسه مین برد هم باید اول ی هویه باد(باد داغ)به برد بگیرید مخصوصا قسمت ای سی ها ولی مواظب باش هویه بادو زیاد نزدیک به قطعات نکنید
    فعلا این کار ها رو انجام بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ی نفر
      سلام
      دوست عزیز شما باید اول ی ولتاژ گیری از برد پاور انجام بدید ببین تمام ولتاژهارو دارید
      اگه داشتید که mainبرد مشکل داره اگه هم ولتاژی رو نداشتید همون مسیره همون ولتاژی که نداریدو چک کنید
      واسه مین برد هم باید اول ی هویه باد(باد داغ)به برد بگیرید مخصوصا قسمت ای سی ها ولی مواظب باش هویه بادو زیاد نزدیک به قطعات نکنید
      فعلا این کار ها رو انجام بدید
      ممنون
      ولی اینی که گفتیت یک روش کلی هست
      ولی توی درس تعمیر تلویزون سیاه سفید...روش عیب یابی خیلی دقیق تر بود.
      مثلا اگه تصویر به صورت عمودی پرپر میکرد...مشگل از مدار بلوک افقی بود...
      و اگه به صورت افقی پرپر میکرد....مشگل از بلوک عمودی بود...
      یا اگه موقع خاموش شدن یک نقطه سفید وسط تصویر ایجاد میشد....مشگل از دیود نقطه کش بوده که خراب شده...
      یا یا یا یا....
      این هم مشگلش مشخصه...
      میخوام بدونم که کدوم بخش از مدار باعث این مشگلات شده...
      باید چیز مشخصی باشه...

اون روش عیب یابی با دستگاه هیتر هم میتونه مشگلاتی به وجود بیاره...و مشگلی هم حل نکنه

به وسیله مولتی متر هم میشه گفت کار من نیست
      چون نمیدونم کجاها چه ولتاژی داره و باید داشته باشه و به همین دلیل زیاد یا کمتر بودن ولتاژ رو متوجه نمیشم دوم اینکه اگه در قسمتی ولتاژ خیلی زیاد باشه...امکان سوختن مولتی مترم وجود داره...

:-(
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

مهندس جان این چیزایی که میگیید فقط واسه همون تلوزیونهای سیاه سفید به همین راحتی قابل تشخیصه
        واسه تلوزیونهای رنگی ی مشکل مثلا حالت ورتیکال تلوزیون ال جی باید ای سی ورتیکالشو نهایتا مقاومتهای فیوزی پیش های ولتاژو تعویض کنید ولی واس تلوزیون jvcدیگه نمیتونید براحتی بگید همون ای سی ورتیکالو عوض کنم درست میشه
        یا ی مدل ازتلوزیون پاناسونیک صداش که قطع میشه باید تیونرو عوش کنید تا درست شه
        حالا lcd ها هم نمیتونی مطمنن بگی از c برد یا میین برد یا برد پاوره باید قدم قدم برید جلو . بعضی چیزا رو باید از طریق تجربی عمل کنی
        و اما در مورد هیتر اگر گرما و فاصله رو رعایت کنید اصلا مشکلی پیش نمیاد اگه اینجور بود تا الان باید در نمایندگیمو تخته میکردم
        اگر دقت کنید روی برد پاور سوکت سفید بزرگی داره که اون سوکته واسه تغذیه ال سی دیه
        همون جا جلوی سوکت ولتاژارو زده نترس ماگزیمم ولتاژش تا 30 ولته
        قصدم کمک بود نه چیز دیگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
          سلام دوستان
          تلویزیون LCD داریم...زمانی که روشن میکنیم تصویری نداره....بعضی وقت ها تصویر میاد ولی نصف تصویر سیاهه ! :eek:
          (تصویر سمت چپ ) بعد کم کم بعد گذشت مدت زمانی...15-30دقیقه تصویر کم کم ظاهر میشه ولی شروع به پرش تصویر میکنه oo:
          بعد از گذشت این زمانها اگه به تلویزیون ضربه ای میزدیم...تلویزون پرشش متوقف میشد !

یه بار یادمه میخواستم یه فیلم ببینم....واسه اینکه هی بلند نشم....رفتم چند جفت جوراب آوردم لوله کردم گذاشتم کنار خودم
          هروقت شروع به پرش میکرد...به جوراب پرت میکردم میخورد بهش درست میشد ..! :redface:
          نمیدونم چشه....با اینکه رشته خودم الکترونیک هست...ولی در تعمیر این تلویزون عاجز موندم :cry:
          زمین رفتم...آسمون رفتم....متوجه نشدم مشگل از کجاست...البته تقصیر دانشگاه هم هست که بجای آموزش تعمیر این LCDها... به ما آموزش تعمیر تلویزون سیاه سفید میدادن...اونم 3واحد تئوری و 1واحد عملی ! :angry:

خوب بگذریدم....
          به دلیل اینکه آخرین بار یک عدد چهارسو 30سانتی رو توش جا گذاشتم...مدت هاست دیگه روشنش نکردم و یکی دیگه خریدیم
          ولی تصمیم گرفتیم با کمک دوستان و عزیزان این سایت اون رو تعمیر کنم...
          نمیخوام اون برنده این میدون باشه....نباید کم آورد
          خوب دوستان....تصاویر مختلفی ازش گرفتم...ببینید مشگل از کجاش میتونه باشه... :rolleyes:

حجم تصاویر هم به یک دهم کاهش دادم تا راحت تر تصاویر باز بشه

با سلام خدمت شما .
          در خصوص ایراد تلویزیون شما باید عرض کنم معمولا اینگونه ایرادها و امثالهم در ال سی دی و ال ای دی های سامسونگ مشهود بوده و خیلی کم پیش می آید بتوان آن ها را درست کرد البته شاید بعدها با پیشرفت فناوری و امکانات لازم بتوان برای آن ها راهی پیدا کرد .

کمی بر میگردم به عقب برای افزایش اطلاعات شما
          کلا در تلویزیون های سامسونگ crt هم مشکل لامپ تصویر وجود داشته یعنی در اغلب موارد فیلمان آن ها مشکل و قطعی پیدا میکرد و عمر مفید کمتری را نسبت به لامپ های LG داشت. اکنون هم در lcd , led ها هم درصد خرابی پنل های سامسونگ بالا بوده و این موضوع در میان تعمیرکاران روشن شده .
          بگذریم

اما در خصوص این ایراد باید عرض کنم
          به احتمال زیاد مسیر فلت های آدرس دهی پنل شما مشکل پیدا کرده (برای تفکیک عیب : احیانا از شیشه پاک کن یا دستمال مرطوب برای تمیز کردن صفحه استفاده نمی کردید یا اینکه ضربه ای به پنل وارد شده باشد ؟ ) که شامل فلت و آی سی آدرس دهی می باشد .
          اما راه کار
          تلویزیون رو باید ببری پیش یک تعمیرکار که تو زمینه تعمیرات LCD تبحر و "تجربه" داشته باشه مگر اینکه خودت بخوای ریسک کنی هر چند اگه تعمیرگاه هم بردی ممکنه با 3 حالت روبرو بشی : اول اینکه وضعیت بهتر از قبل بشه. دوم ممکنه از قبل هم بدتر بشه. سوم ممکنه هیچ تغییری پیش نیاد . اما به نظرم باز هم مراجعه به تعمیرکار بهترین گزینه است .

امیدوارم توضیحات مفید واقع شده باشد .
          موفق باشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
            ممنون
            ولی اینی که گفتیت یک روش کلی هست
            ولی توی درس تعمیر تلویزون سیاه سفید...روش عیب یابی خیلی دقیق تر بود.
            مثلا اگه تصویر به صورت عمودی پرپر میکرد...مشگل از مدار بلوک افقی بود...
            و اگه به صورت افقی پرپر میکرد....مشگل از بلوک عمودی بود...
            یا اگه موقع خاموش شدن یک نقطه سفید وسط تصویر ایجاد میشد....مشگل از دیود نقطه کش بوده که خراب شده...
            یا یا یا یا....
            این هم مشگلش مشخصه...
            میخوام بدونم که کدوم بخش از مدار باعث این مشگلات شده...
            باید چیز مشخصی باشه...

اون روش عیب یابی با دستگاه هیتر هم میتونه مشگلاتی به وجود بیاره...و مشگلی هم حل نکنه

به وسیله مولتی متر هم میشه گفت کار من نیست
            چون نمیدونم کجاها چه ولتاژی داره و باید داشته باشه و به همین دلیل زیاد یا کمتر بودن ولتاژ رو متوجه نمیشم دوم اینکه اگه در قسمتی ولتاژ خیلی زیاد باشه...امکان سوختن مولتی مترم وجود داره...

:-(
            با سلام
            راستش نمیدونم چرا ولی گفتم اگه این موضوع رو بگم شاید راه گشا باشه اونم اینکه شما گفتید با پرتاب جوراب باعث درست شدن تصویر میشدم.خب به نظر من امد که وقتی شما تکانی به وسیله میدادید احتمالا قسمتی دچار قعطی جزعی شده که با تکان خوردن وصل میشده و دوباره قطع میشده.مثل لحیم سردی و یا ....
            موفق باشی :smile:
            خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
            خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rahwar
              با سلام
              راستش نمیدونم چرا ولی گفتم اگه این موضوع رو بگم شاید راه گشا باشه اونم اینکه شما گفتید با پرتاب جوراب باعث درست شدن تصویر میشدم.خب به نظر من امد که وقتی شما تکانی به وسیله میدادید احتمالا قسمتی دچار قعطی جزعی شده که با تکان خوردن وصل میشده و دوباره قطع میشده.مثل لحیم سردی و یا ....
              موفق باشی :smile:
              اره با تکان درست میشد...اما بعد از اینکه حداقل 15دقیقه تلویزیون روشن بوده باشه !
              عجیب بود...مشگل رو نامشخص میکنه

\|/_\/_

دیدگاه

سلام به شما :

این کارها رو به ترتیب انجام بدید :

1 - بورد تغذیه رو به دقت از لحاظ ظاهر قطعات بررسی کنید . ببینید آیا تغییر رنگی روی بُرد تغذیه ( که معمولا بعلت گرمای بیش از حد قطعات ایجاد میشه ) وجود داره یا نه .

2 - کلیهء فلت ها رو باز کرده و بعد از شستشوی سوکتها با تینر 20000 و خشک کردن توسط باد ملایم هیتر ،آ‌مجدداًآ‌ نصب کنید .

3 - بُرد تغذیه رو رفع لحیم سردی احتمالی کنید .

4 - ولتاژ گیری از خروجی تغذیه انجام بدید و ببینید آیا تمام ولتاژها موجوده یا نه .

5 - ممکنه یکی از خازنهای تغذیه دچار نشتی شده باشه که می بایست تعویض بشه . بعد از 20 دقیقه روشن بودن ، مجدداً تست ولتاژ انجام بدید .

6 - تمام دیودهای بخش سوئیچینگ تغذیه رو حتی اگه سالم هستند ، تعویض کنید . دقت کنید که دیودهای این قسمت اکثراًآ‌ از نوع شاتکی و فرکانسی هستند و باید فقط با نمونه اصل یا مشابه تعویض بشن .

7 - چنانچه بازهم مشکل وجود داشت ، باید EEPROM روی بُرد ،آ‌مجدداًآ‌ پروگرام بشه که البته این دیگه کار شما نیست و می بایست توسط نمایندگی و مراکز مجاز انجام بشه . چون نیاز به پروگرامر TNMداره و احتمالاًآ‌ شما بهش دسترسی ندارید .
                بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

به نظر من تمام برد وسیله رو بررسی کن.مخصوصا خازن ها و دیودها رو.و باز هم میگم اتصالات یادت نره.امیدوارم به نتیجه برسی.
                  موفق باشی :bye
                  خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
                  خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X