ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    631

مشگل عجیب در نمایش تصویر ( تلویزیون LCD سامسونگ ) به همراه عکس

سلام دوستان
    تلویزیون LCD داریم...زمانی که روشن میکنیم تصویری نداره....بعضی وقت ها تصویر میاد ولی نصف تصویر سیاهه ! :eek:
    (تصویر سمت چپ ) بعد کم کم بعد گذشت مدت زمانی...15-30دقیقه تصویر کم کم ظاهر میشه ولی شروع به پرش تصویر میکنه oo:
    بعد از گذشت این زمانها اگه به تلویزیون ضربه ای میزدیم...تلویزون پرشش متوقف میشد !

یه بار یادمه میخواستم یه فیلم ببینم....واسه اینکه هی بلند نشم....رفتم چند جفت جوراب آوردم لوله کردم گذاشتم کنار خودم
    هروقت شروع به پرش میکرد...به جوراب پرت میکردم میخورد بهش درست میشد ..! :redface:
    نمیدونم چشه....با اینکه رشته خودم الکترونیک هست...ولی در تعمیر این تلویزون عاجز موندم :cry:
    زمین رفتم...آسمون رفتم....متوجه نشدم مشگل از کجاست...البته تقصیر دانشگاه هم هست که بجای آموزش تعمیر این LCDها... به ما آموزش تعمیر تلویزون سیاه سفید میدادن...اونم 3واحد تئوری و 1واحد عملی ! :angry:

خوب بگذریدم....
    به دلیل اینکه آخرین بار یک عدد چهارسو 30سانتی رو توش جا گذاشتم...مدت هاست دیگه روشنش نکردم و یکی دیگه خریدیم
    ولی تصمیم گرفتیم با کمک دوستان و عزیزان این سایت اون رو تعمیر کنم...
    نمیخوام اون برنده این میدون باشه....نباید کم آورد
    خوب دوستان....تصاویر مختلفی ازش گرفتم...ببینید مشگل از کجاش میتونه باشه... :rolleyes:

حجم تصاویر هم به یک دهم کاهش دادم تا راحت تر تصاویر باز بشه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2011/07/31
    504
    31

پاسخ : مشگل عجیب در نمایش تصویر ( تلویزیون LCD سامسونگ ) به همراه عکس

سلام
    دوست عزيز شما بايد اول ي ولتاژ گيري از برد پاور انجام بديد ببين تمام ولتاژهارو داريد
    اگه داشتيد كه mainبرد مشكل داره اگه هم ولتاژي رو نداشتيد همون مسيره همون ولتاژي كه نداريدو چك كنيد
    واسه مين برد هم بايد اول ي هويه باد(باد داغ)به برد بگيريد مخصوصا قسمت اي سي ها ولي مواظب باش هويه بادو زياد نزديك به قطعات نكنيد
    فعلا اين كار ها رو انجام بديد
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    631

نقل قول نوشته اصلی توسط ي نفر
    سلام
    دوست عزيز شما بايد اول ي ولتاژ گيري از برد پاور انجام بديد ببين تمام ولتاژهارو داريد
    اگه داشتيد كه mainبرد مشكل داره اگه هم ولتاژي رو نداشتيد همون مسيره همون ولتاژي كه نداريدو چك كنيد
    واسه مين برد هم بايد اول ي هويه باد(باد داغ)به برد بگيريد مخصوصا قسمت اي سي ها ولي مواظب باش هويه بادو زياد نزديك به قطعات نكنيد
    فعلا اين كار ها رو انجام بديد
    ممنون
    ولی اینی که گفتیت یک روش کلی هست
    ولی توی درس تعمیر تلویزون سیاه سفید...روش عیب یابی خیلی دقیق تر بود.
    مثلا اگه تصویر به صورت عمودی پرپر میکرد...مشگل از مدار بلوک افقی بود...
    و اگه به صورت افقی پرپر میکرد....مشگل از بلوک عمودی بود...
    یا اگه موقع خاموش شدن یک نقطه سفید وسط تصویر ایجاد میشد....مشگل از دیود نقطه کش بوده که خراب شده...
    یا یا یا یا....
    این هم مشگلش مشخصه...
    میخوام بدونم که کدوم بخش از مدار باعث این مشگلات شده...
    باید چیز مشخصی باشه...

اون روش عیب یابی با دستگاه هیتر هم میتونه مشگلاتی به وجود بیاره...و مشگلی هم حل نکنه

به وسیله مولتی متر هم میشه گفت کار من نیست
    چون نمیدونم کجاها چه ولتاژی داره و باید داشته باشه و به همین دلیل زیاد یا کمتر بودن ولتاژ رو متوجه نمیشم دوم اینکه اگه در قسمتی ولتاژ خیلی زیاد باشه...امکان سوختن مولتی مترم وجود داره...

:-(
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2011/07/31
    504
    31

مهندس جان اين چيزايي كه ميگييد فقط واسه همون تلوزيونهاي سياه سفيد به همين راحتي قابل تشخيصه
    واسه تلوزيونهاي رنگي ي مشكل مثلا حالت ورتيكال تلوزيون ال جي بايد اي سي ورتيكالشو نهايتا مقاومتهاي فيوزي پيش هاي ولتاژو تعويض كنيد ولي واس تلوزيون jvcديگه نميتونيد براحتي بگيد همون اي سي ورتيكالو عوض كنم درست ميشه
    يا ي مدل ازتلوزيون پاناسونيك صداش كه قطع ميشه بايد تيونرو عوش كنيد تا درست شه
    حالا lcd ها هم نميتوني مطمنن بگي از c برد يا ميين برد يا برد پاوره بايد قدم قدم بريد جلو . بعضي چيزا رو بايد از طريق تجربي عمل كني
    و اما در مورد هيتر اگر گرما و فاصله رو رعايت كنيد اصلا مشكلي پيش نمياد اگه اينجور بود تا الان بايد در نمايندگيمو تخته ميكردم
    اگر دقت كنيد روي برد پاور سوكت سفيد بزرگي داره كه اون سوكته واسه تغذيه ال سي ديه
    همون جا جلوي سوكت ولتاژارو زده نترس ماگزيمم ولتاژش تا 30 ولته
    قصدم كمك بود نه چيز ديگه
    2014/02/26
    4
    0

پاسخ : مشگل عجيب در نمايش تصوير ( تلويزيون LCD سامسونگ ) به همراه عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط مهران چمني
    سلام دوستان
    تلويزيون LCD داريم...زماني که روشن ميکنيم تصويري نداره....بعضي وقت ها تصوير مياد ولي نصف تصوير سياهه ! :eek:
    (تصوير سمت چپ ) بعد کم کم بعد گذشت مدت زماني...15-30دقيقه تصوير کم کم ظاهر ميشه ولي شروع به پرش تصوير ميکنه oo:
    بعد از گذشت اين زمانها اگه به تلويزيون ضربه اي ميزديم...تلويزون پرشش متوقف ميشد !

يه بار يادمه ميخواستم يه فيلم ببينم....واسه اينکه هي بلند نشم....رفتم چند جفت جوراب آوردم لوله کردم گذاشتم کنار خودم
    هروقت شروع به پرش ميکرد...به جوراب پرت ميکردم ميخورد بهش درست ميشد ..! :redface:
    نميدونم چشه....با اينکه رشته خودم الکترونيک هست...ولي در تعمير اين تلويزون عاجز موندم :cry:
    زمين رفتم...آسمون رفتم....متوجه نشدم مشگل از کجاست...البته تقصير دانشگاه هم هست که بجاي آموزش تعمير اين LCDها... به ما آموزش تعمير تلويزون سياه سفيد ميدادن...اونم 3واحد تئوري و 1واحد عملي ! :angry:

خوب بگذريدم....
    به دليل اينکه آخرين بار يک عدد چهارسو 30سانتي رو توش جا گذاشتم...مدت هاست ديگه روشنش نکردم و يکي ديگه خريديم
    ولي تصميم گرفتيم با کمک دوستان و عزيزان اين سايت اون رو تعمير کنم...
    نميخوام اون برنده اين ميدون باشه....نبايد کم آورد
    خوب دوستان....تصاوير مختلفي ازش گرفتم...ببينيد مشگل از کجاش ميتونه باشه... :rolleyes:

حجم تصاوير هم به يک دهم کاهش دادم تا راحت تر تصاوير باز بشه

با سلام خدمت شما .
    در خصوص ايراد تلويزيون شما بايد عرض کنم معمولا اينگونه ايرادها و امثالهم در ال سي دي و ال اي دي هاي سامسونگ مشهود بوده و خيلي کم پيش مي آيد بتوان آن ها را درست کرد البته شايد بعدها با پيشرفت فناوري و امکانات لازم بتوان براي آن ها راهي پيدا کرد .

کمي بر ميگردم به عقب براي افزايش اطلاعات شما
    کلا در تلويزيون هاي سامسونگ crt هم مشکل لامپ تصوير وجود داشته يعني در اغلب موارد فيلمان آن ها مشکل و قطعي پيدا ميکرد و عمر مفيد کمتري را نسبت به لامپ هاي LG داشت. اکنون هم در lcd , led ها هم درصد خرابي پنل هاي سامسونگ بالا بوده و اين موضوع در ميان تعميرکاران روشن شده .
    بگذريم

اما در خصوص اين ايراد بايد عرض کنم
    به احتمال زياد مسير فلت هاي آدرس دهي پنل شما مشکل پيدا کرده (براي تفکيک عيب : احيانا از شيشه پاک کن يا دستمال مرطوب براي تميز کردن صفحه استفاده نمي کرديد يا اينکه ضربه اي به پنل وارد شده باشد ؟ ) که شامل فلت و آي سي آدرس دهي مي باشد .
    اما راه کار
    تلويزيون رو بايد ببري پيش يک تعميرکار که تو زمينه تعميرات LCD تبحر و "تجربه" داشته باشه مگر اينکه خودت بخواي ريسک کني هر چند اگه تعميرگاه هم بردي ممکنه با 3 حالت روبرو بشي : اول اينکه وضعيت بهتر از قبل بشه. دوم ممکنه از قبل هم بدتر بشه. سوم ممکنه هيچ تغييري پيش نياد . اما به نظرم باز هم مراجعه به تعميرکار بهترين گزينه است .

اميدوارم توضيحات مفيد واقع شده باشد .
    موفق باشيد .

2013/08/28
    شهرستان قرچک
    142
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط مهران چمني
    ممنون
    ولی اینی که گفتیت یک روش کلی هست
    ولی توی درس تعمیر تلویزون سیاه سفید...روش عیب یابی خیلی دقیق تر بود.
    مثلا اگه تصویر به صورت عمودی پرپر میکرد...مشگل از مدار بلوک افقی بود...
    و اگه به صورت افقی پرپر میکرد....مشگل از بلوک عمودی بود...
    یا اگه موقع خاموش شدن یک نقطه سفید وسط تصویر ایجاد میشد....مشگل از دیود نقطه کش بوده که خراب شده...
    یا یا یا یا....
    این هم مشگلش مشخصه...
    میخوام بدونم که کدوم بخش از مدار باعث این مشگلات شده...
    باید چیز مشخصی باشه...

اون روش عیب یابی با دستگاه هیتر هم میتونه مشگلاتی به وجود بیاره...و مشگلی هم حل نکنه

به وسیله مولتی متر هم میشه گفت کار من نیست
    چون نمیدونم کجاها چه ولتاژی داره و باید داشته باشه و به همین دلیل زیاد یا کمتر بودن ولتاژ رو متوجه نمیشم دوم اینکه اگه در قسمتی ولتاژ خیلی زیاد باشه...امکان سوختن مولتی مترم وجود داره...

:-(
    با سلام
    راستش نمیدونم چرا ولی گفتم اگه این موضوع رو بگم شاید راه گشا باشه اونم اینکه شما گفتید با پرتاب جوراب باعث درست شدن تصویر میشدم.خب به نظر من امد که وقتی شما تکانی به وسیله میدادید احتمالا قسمتی دچار قعطی جزعی شده که با تکان خوردن وصل میشده و دوباره قطع میشده.مثل لحیم سردی و یا ....
    موفق باشی :smile:
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    631

نقل قول نوشته اصلی توسط rahwar
    با سلام
    راستش نمیدونم چرا ولی گفتم اگه این موضوع رو بگم شاید راه گشا باشه اونم اینکه شما گفتید با پرتاب جوراب باعث درست شدن تصویر میشدم.خب به نظر من امد که وقتی شما تکانی به وسیله میدادید احتمالا قسمتی دچار قعطی جزعی شده که با تکان خوردن وصل میشده و دوباره قطع میشده.مثل لحیم سردی و یا ....
    موفق باشی :smile:
    اره با تکان درست میشد...اما بعد از اینکه حداقل 15دقیقه تلویزیون روشن بوده باشه !
    عجیب بود...مشگل رو نامشخص میکنه

\|/_\/_
    2013/12/21
    گيلان
    105
    3

پاسخ : مشگل عجيب در نمايش تصوير ( تلويزيون LCD سامسونگ ) به همراه عکس

سلام به شما :

اين کارها رو به ترتيب انجام بديد :

1 - بورد تغذيه رو به دقت از لحاظ ظاهر قطعات بررسي کنيد . ببينيد آيا تغيير رنگي روي بُرد تغذيه ( که معمولا بعلت گرماي بيش از حد قطعات ايجاد ميشه ) وجود داره يا نه .

2 - کليهء فلت ها رو باز کرده و بعد از شستشوي سوکتها با تينر 20000 و خشک کردن توسط باد ملايم هيتر ،آ*مجدداًآ* نصب کنيد .

3 - بُرد تغذيه رو رفع لحيم سردي احتمالي کنيد .

4 - ولتاژ گيري از خروجي تغذيه انجام بديد و ببينيد آيا تمام ولتاژها موجوده يا نه .

5 - ممکنه يکي از خازنهاي تغذيه دچار نشتي شده باشه که مي بايست تعويض بشه . بعد از 20 دقيقه روشن بودن ، مجدداً تست ولتاژ انجام بديد .

6 - تمام ديودهاي بخش سوئيچينگ تغذيه رو حتي اگه سالم هستند ، تعويض کنيد . دقت کنيد که ديودهاي اين قسمت اکثراًآ* از نوع شاتکي و فرکانسي هستند و بايد فقط با نمونه اصل يا مشابه تعويض بشن .

7 - چنانچه بازهم مشکل وجود داشت ، بايد EEPROM روي بُرد ،آ*مجدداًآ* پروگرام بشه که البته اين ديگه کار شما نيست و مي بايست توسط نمايندگي و مراکز مجاز انجام بشه . چون نياز به پروگرامر TNMداره و احتمالاًآ* شما بهش دسترسي نداريد .
    بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...
    2013/08/28
    شهرستان قرچک
    142
    3

به نظر من تمام برد وسیله رو بررسی کن.مخصوصا خازن ها و دیودها رو.و باز هم میگم اتصالات یادت نره.امیدوارم به نتیجه برسی.
    موفق باشی :bye
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9