ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: serial lcd

2014/02/17
    65
    0

serial lcd

سلام
    کسی میتونه یه نمونه برنامه واسه اتصال نمایشگر سریال به 16f877 برام بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هر کاری میکنم جواب درستی نمیگیرم
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

پاسخ : serial lcd

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein0361
    سلام
    کسي ميتونه يه نمونه برنامه واسه اتصال نمايشگر سريال به 16f877 برام بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هر کاري ميکنم جواب درستي نميگيرم
    سلام.
    لطفا اطلاعات بيشتري بدين.LCD سريالي ساخته شده يا بعدا با مدارات جانبي تبديل به سريالي شده؟ چه مسئله اي دارين الان؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/02/17
    65
    0

ال سی دی رو از داخل پروتئوس انتخاب کردم .مبدلی نیست .فکر میکنم باود رو اشتباه انتخاب کردم چون علامت های بی مفهومی روی ال سی دی ظاهر میشه. یه سوال دیگه اینکه در ای سی 16F877با چه دستوری`پایه های انالوگ پورت A به ورودی یا خروجی دیجیتال تبدیل میشن؟ ....با تشکر از سایت خوبتون....
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

به پروتئوس اعتبار100% نيست!
    از بازار تهيه کنين؛بعدش شروع کنين به راه اندازي واقعي،نه شبيه سازي.

يه سوال ديگه اينکه در اي سي 16F877با چه دستوري`پايه هاي انالوگ پورت A به ورودي يا خروجي ديجيتال تبديل ميشن؟ ....با تشکر از سايت خوبتون....
    با رجيسترهاي ADCON0 و ADCON1
    موفق باشين.

2012/12/25
    108
    1

آقا منم يه LCD سريال احتياج دارم. نميخام از مبدل استفاده کنم. اميدوارم خودش وجود داشته باشه جمهوري تا حالا دنبالش نرفتم نميدونم تو بازار هست يا نه اما اگه هست به ما هم بگين لطفا!
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

اين فايل رو چند وقت پيش پيداش کرده بودم.يه خرده دستي به سر و روش کشيدم و اين هم شده نتيجه ي تستش:

http://s5.picofile.com/file/8114546784/LCD_serial.rar.html

هر چند که خودم با شبيه سازي کاملا پروتئوسي موافق نيستم، اما خب اين رو استثنا قائل بشين به خاطر کمبود امکانات!

2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

اين هم منبع فايل که اتفاقي پيداش کردم:

2013/02/25
    مشهد
    180
    33

با چه دستوري`پايه هاي انالوگ پورت A به ورودي يا خروجي ديجيتال تبديل ميشن؟ ....
    با سلام

به اختصار به حضورتان عرض کنم که براي پيکر بندي اولين پورت ميکروهاي PIC براي دريافت سيگنال آنالوگ و يا ديجيتال در سري هاي PIC16C7xx, PIC16F87x و سري هاي PIC12C67x دو تا رجيستر به نام هاي ADCON1 & ADCON0 وجود دارد. در بعضي سري هاي ديگر نظير سري هاي PIC12F675 و 16F676 پيکربندي آنالوگ با دستورات ANSEL (به عنوان مثال) صورت مي گيرد. براي مورد سوال شما ( PIC16F877) بايد از ADCON1 استفاده کنيد. من اينجا به اختصار برايتان يک چيز هايي را مي نويسم اما اگر بخواهيد بيشتر بدانيد بايد برويد سراغ منابع خود شرکت مايکروچيپ و راهنماي خود قطعه
    نکات :
    1. به طور پيش فرض در PIC اطلاعات دريافت شده از کانال هاي آنالوگ در حافظه هاي مربوطه چپ چين هستند Left- Justified اگر مي خواهيد که راست چين بشود بايد به کمک همين ADCON1 اين کار را بکنيد.
    2. رفتار پين هاي پورت A داراي استثنا هايي است که حتما مطالعه کنيد. مثلا فقط پين 4 بايد در حالت خروجي حتما پول پ شود. (بر خلاف بقيه پين ها). يا در خانواده PIC17Cxxx هيچ گاه امکان ندارد که شما پورت A را به کمک TRIS برنامه ريزي کنيد. لذا مثلا امکان I2CREAD and I2CWRITE, روي اين پورت وجود ندارد
    3. توصيه مي کنم که قبل از شروع کار ديتا شيت را خوب بخوانيد .
    راستش من نمي دانم که چه جوري مي شود که عکس اضافه کرد و الا بيشتر راهنمايي تان مي کردم و تايپ کردن هم سخت است اعدادي که پائين مي آورم شما بايد بعد از ADCON1 و علامت مساوي قرار دهيد توضيحات ان را هم به صورت خيلي خيلي مختصر اضافه مي کنم.
    توضيح اينکه در اين مثال ها همگي چپ چين هستند و فرکانس مورد استفاده در مبدل آنالوگ به ديجيتال نصف فرکانس اسيلاتور ميکرو خواهد بود. اولين بيت پورت شماره صفر خواهد بود
    (ADCON1=0 = صفر = تمامي ورودي هاي A انالوگ هستند.
    1= همه پين هاي ورودي آنالوگ هستند. ولتاژ مرجع + روي پين چهارم يا AN3 قرار دارد
    2= پنج ورودي اول انالوگ و الباقي ديجيتال هستند
    7= تمام پين هاي پورت ، ديجيتال هستند
    14 = فقط پين صفرم آنالوگ و بقيه ديجيتال

و خيلي پيکره بندي هاي ديگر که ...

فقط مهم ترين نکته اين است که تنظيمات نرم افزاري اعمال شده بر اين رجيستر بايد با واقعيت سخت افزاري منطبق باشد . مثلا اگر قطعه 5 ورودي آنالوگ دارد ما مجاز به تنظيم 6 ورودي آنالوگ نيستيم
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...
    2012/12/25
    108
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقيمي
    اين فايل رو چند وقت پيش پيداش کرده بودم.يه خرده دستي به سر و روش کشيدم و اين هم شده نتيجه ي تستش:
    http://s5.picofile.com/file/8114546784/LCD_serial.rar.html
    آقا خيلي ممنون. دستت درد نکنه. اما يه مشکلي. نسخه پروتئوسي که استفاده کردي قديميه! يعني خيلي قديميه! حالا منظورم اين نيست که نسخه جديدشو بزاري اما يه سوال داشتم
    اينو به MPLAB IDE نوشته بودي؟ با C18؟ اگه ممکنه فايل پروژه رو کامل بزاري خيلي خوبه و اينکه چون پروتئوس هم باز نميشه يه توضيحک مختصري بده لطفا
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

اين با کامپايلر ميکروسي نوشته شده.مدارش هم به شکل زير هست:

فايل پروژه هم فکر کنم همراهش گذاشتم.فايل با پسوند C. سورس برنامه و h. هم هدر راه انداز واسه LCD هست.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12