اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

serial lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

serial lcd

سلام
    کسی میتونه یه نمونه برنامه واسه اتصال نمایشگر سریال به 16f877 برام بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هر کاری میکنم جواب درستی نمیگیرم

پاسخ : serial lcd

نوشته اصلی توسط hosein0361
    سلام
    کسی میتونه یه نمونه برنامه واسه اتصال نمایشگر سریال به 16f877 برام بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هر کاری میکنم جواب درستی نمیگیرم
    سلام.
    لطفا اطلاعات بیشتری بدین.LCD سریالی ساخته شده یا بعدا با مدارات جانبی تبدیل به سریالی شده؟ چه مسئله ای دارین الان؟

دیدگاه

ال سی دی رو از داخل پروتئوس انتخاب کردم .مبدلی نیست .فکر میکنم باود رو اشتباه انتخاب کردم چون علامت های بی مفهومی روی ال سی دی ظاهر میشه. یه سوال دیگه اینکه در ای سی 16F877با چه دستوری`پایه های انالوگ پورت A به ورودی یا خروجی دیجیتال تبدیل میشن؟ ....با تشکر از سایت خوبتون....

دیدگاه

به پروتئوس اعتبار100% نیست!
        از بازار تهیه کنین؛بعدش شروع کنین به راه اندازی واقعی،نه شبیه سازی.

یه سوال دیگه اینکه در ای سی 16F877با چه دستوری`پایه های انالوگ پورت A به ورودی یا خروجی دیجیتال تبدیل میشن؟ ....با تشکر از سایت خوبتون....
        با رجیسترهای ADCON0 و ADCON1
        موفق باشین.

دیدگاه

آقا منم یه LCD سریال احتیاج دارم. نمیخام از مبدل استفاده کنم. امیدوارم خودش وجود داشته باشه جمهوری تا حالا دنبالش نرفتم نمیدونم تو بازار هست یا نه اما اگه هست به ما هم بگین لطفا!

دیدگاه

این فایل رو چند وقت پیش پیداش کرده بودم.یه خرده دستی به سر و روش کشیدم و این هم شده نتیجه ی تستش:

http://s5.picofile.com/file/8114546784/LCD_serial.rar.html

هر چند که خودم با شبیه سازی کاملا پروتئوسی موافق نیستم، اما خب این رو استثنا قائل بشین به خاطر کمبود امکانات!

دیدگاه

این هم منبع فایل که اتفاقی پیداش کردم:

: راه اندازی lcd با 3 پین

دیدگاه

با چه دستوری`پایه های انالوگ پورت A به ورودی یا خروجی دیجیتال تبدیل میشن؟ ....
                با سلام

به اختصار به حضورتان عرض کنم که برای پیکر بندی اولین پورت میکروهای PIC برای دریافت سیگنال آنالوگ و یا دیجیتال در سری های PIC16C7xx, PIC16F87x و سری های PIC12C67x دو تا رجیستر به نام های ADCON1 & ADCON0 وجود دارد. در بعضی سری های دیگر نظیر سری های PIC12F675 و 16F676 پیکربندی آنالوگ با دستورات ANSEL (به عنوان مثال) صورت می گیرد. برای مورد سوال شما ( PIC16F877) باید از ADCON1 استفاده کنید. من اینجا به اختصار برایتان یک چیز هایی را می نویسم اما اگر بخواهید بیشتر بدانید باید بروید سراغ منابع خود شرکت مایکروچیپ و راهنمای خود قطعه
                نکات :
                1. به طور پیش فرض در PIC اطلاعات دریافت شده از کانال های آنالوگ در حافظه های مربوطه چپ چین هستند Left- Justified اگر می خواهید که راست چین بشود باید به کمک همین ADCON1 این کار را بکنید.
                2. رفتار پین های پورت A دارای استثنا هایی است که حتما مطالعه کنید. مثلا فقط پین 4 باید در حالت خروجی حتما پول پ شود. (بر خلاف بقیه پین ها). یا در خانواده PIC17Cxxx هیچ گاه امکان ندارد که شما پورت A را به کمک TRIS برنامه ریزی کنید. لذا مثلا امکان I2CREAD and I2CWRITE, روی این پورت وجود ندارد
                3. توصیه می کنم که قبل از شروع کار دیتا شیت را خوب بخوانید .
                راستش من نمی دانم که چه جوری می شود که عکس اضافه کرد و الا بیشتر راهنمایی تان می کردم و تایپ کردن هم سخت است اعدادی که پائین می آورم شما باید بعد از ADCON1 و علامت مساوی قرار دهید توضیحات ان را هم به صورت خیلی خیلی مختصر اضافه می کنم.
                توضیح اینکه در این مثال ها همگی چپ چین هستند و فرکانس مورد استفاده در مبدل آنالوگ به دیجیتال نصف فرکانس اسیلاتور میکرو خواهد بود. اولین بیت پورت شماره صفر خواهد بود
                (ADCON1=0 = صفر = تمامی ورودی های A انالوگ هستند.
                1= همه پین های ورودی آنالوگ هستند. ولتاژ مرجع + روی پین چهارم یا AN3 قرار دارد
                2= پنج ورودی اول انالوگ و الباقی دیجیتال هستند
                7= تمام پین های پورت ، دیجیتال هستند
                14 = فقط پین صفرم آنالوگ و بقیه دیجیتال

و خیلی پیکره بندی های دیگر که ...

فقط مهم ترین نکته این است که تنظیمات نرم افزاری اعمال شده بر این رجیستر باید با واقعیت سخت افزاری منطبق باشد . مثلا اگر قطعه 5 ورودی آنالوگ دارد ما مجاز به تنظیم 6 ورودی آنالوگ نیستیم
                والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
                  این فایل رو چند وقت پیش پیداش کرده بودم.یه خرده دستی به سر و روش کشیدم و این هم شده نتیجه ی تستش:
                  http://s5.picofile.com/file/8114546784/LCD_serial.rar.html
                  آقا خیلی ممنون. دستت درد نکنه. اما یه مشکلی. نسخه پروتئوسی که استفاده کردی قدیمیه! یعنی خیلی قدیمیه! حالا منظورم این نیست که نسخه جدیدشو بزاری اما یه سوال داشتم
                  اینو به MPLAB IDE نوشته بودی؟ با C18؟ اگه ممکنه فایل پروژه رو کامل بزاری خیلی خوبه و اینکه چون پروتئوس هم باز نمیشه یه توضیحک مختصری بده لطفا

دیدگاه

این با کامپایلر میکروسی نوشته شده.مدارش هم به شکل زیر هست:

فایل پروژه هم فکر کنم همراهش گذاشتم.فایل با پسوند C. سورس برنامه و h. هم هدر راه انداز واسه LCD هست.

دیدگاه

از همه ی دوستان ممنونم . بلاخره جواب گرفتم .خیلی خیلی ممنون از سایت خوبتون

دیدگاه

سلام
                        من هم یکی دو روز پیش به فکر ساختش افتادم
                        این پروژه ای هم که پلود شده چیز جالبی هست ولی صفحه رو رفرش نمیکنه و به طور مثال 6 درجه رو هم 60 درجه نشون میده
                        البته قبلا هم توی مجلات pmm توسط آقای زارعی بیان شده بود
                        ولی من می خواستم یک لایبری بنویسم و بزار میکرو و ال سی دی کنار هم کار کنند و به صورت ماژول دربیارم
                        و با پروتکل i2C راه بندازم
                        البته این چیزی که من من نظرم هست رو قبلا شرکت میکرو چیپ طراحی کرده ولی من توی ایران ندیدم
                        سعی میکنم هروقت این کار رو انجام دادم اینجا هم قرار بدمش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X