اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور فشاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور فشاری

سلام
    کسی از بچه ها تجربه استفاده از این سنسورها رو داره.سنسوری که وقتی از روش رد میشی باعث روشن شدن لامپ یا تحریک یه رله بشه.

پاسخ : سنسور فشاری

سلام
    این این سنسور ها سنسور پیزو هستن که به زیر کاشی ها وصل میشن سپس دو سر پیزو به یک تقویت کننده وصل میشه و خروجی تقویت کننده به بوبین رله وصل میشه و کنتاکت رله به لامپ یا بار وصل میشه

دیدگاه

سلام
      اقا اشکان میشه از این سنسورها تو راه پله استفاده کرد که با هر قدم یه لامپ روشن بشه؟ایا برای هر سنسور یک تقویت کننده میخواد یا میشه چندتا رو به یه تقویت کننده وصل کرد؟

دیدگاه

سلام
        این سنسور ها رو قبل از کاشی کاری کف زیر کاشه کار میذارن

آره میشه همه شون رو به یه تقویت کننده کننده وصل کرد
        ولی اینطوره مثلا با 10 تا سنسوری که به یه تقویت کننده وصل شده فقط یه لامپ روشن میشه
        از این حالت برای راه پله استفاده میشه

تقویت کنندش کاری نداره که
        یه پ امپ 741 که بصورت تقویت کننده مثبت بسته شدا که خروجی رو معمولا به تایمر راه پله وصل میکنن
        اگرم خواستی خروجی 741 رو به یه رله وصل کن که در این صورت با برداشته شدن پا (وزرن) از رویه کاشی رله قطع میشه و لامپ خاموش میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mdf123
          سلام
          اقا اشکان میشه از این سنسورها تو راه پله استفاده کرد که با هر قدم یه لامپ روشن بشه؟ایا برای هر سنسور یک تقویت کننده میخواد یا میشه چندتا رو به یه تقویت کننده وصل کرد؟
          اقا اگه راه پله ما ایرانی ها باشه قرار دادن این چیزا زیر سنگ و اونم مهارت بنا عمرا مگر اینکه طرف وارد باشه و یا بتونید یه جور دیگه سنگ را پله را قرار بدبد بنظر من استفاده از چشمی بهتره :read:
          دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
          بانك اطلاعاتي سنسورها
          ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
          تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
          [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
            اقا اگه راه پله ما ایرانی ها باشه قرار دادن این چیزا زیر سنگ و اونم مهارت بنا عمرا مگر اینکه طرف وارد باشه و یا بتونید یه جور دیگه سنگ را پله را قرار بدبد بنظر من استفاده از چشمی بهتره :read:
            من این کارو الان تویه هفت تا پارتمان انجام دادم ( شیراز )

روز کاشی کاری کف راه پله با پیمانکار هماهنگ میکنی و میری سر ساختمان
            زیر کاشی هایی که میخوای پیزو رو با چسب کاشی میچسبونی و به اوستا کار میگی که کاشی ها رو کجا قرار بده و سیم پیزو رو از کجا در بیاره
            وگر نه نصب کاشی مهارت اوستا کاره که مثل همه ی کاشی های دیگه زیرش رو پر سیمان میکنه و کاشی رو میچسبومه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
              سلام
              این سنسور ها رو قبل از کاشی کاری کف زیر کاشه کار میذارن

آره میشه همه شون رو به یه تقویت کننده کننده وصل کرد
              ولی اینطوره مثلا با 10 تا سنسوری که به یه تقویت کننده وصل شده فقط یه لامپ روشن میشه
              از این حالت برای راه پله استفاده میشه

تقویت کنندش کاری نداره که
              یه پ امپ 741 که بصورت تقویت کننده مثبت بسته شدا که خروجی رو معمولا به تایمر راه پله وصل میکنن
              اگرم خواستی خروجی 741 رو به یه رله وصل کن که در این صورت با برداشته شدن پا (وزرن) از رویه کاشی رله قطع میشه و لامپ خاموش میشه
              سلام
              ببین اقا اشکان من میخوام از این سنسور تو چراغ های دفنی راه پله استفاده کنم که با برداشتن هر قدم یدونه از این چراغها و با رنگ متفاوت روشن شه(یعنی هر قدم یه چراغ دفنی با یه رنگ و قدم بعدی دفنیه بعدی با یه رنگ).حالا بهتره برای هر دفنی یه تقویت کننده بزارم یا مثلا 5تا پله اول رو به یه تقویت کننده و 5تا پله بعدی به یه تقویه کننده دیگه؟
              تو کرج کف راه پله رو با سنگ کار میکنن نه با کاشی باتوجه به تفاوت قطر سنگ و کاشی ایا مشکلی تو عملکرد سنسور ایجاد نمیشه؟
              اگه سنسور یکی از پله ها کار نکنه و ایراد از خود سنسور باشه باید سنگ راه پله برداشته بشه؟(اینجوریکه صاحب ملک ضرر میکنه)
              تقویت کننده رو با سنسور با هم میدن یا هر کدوم جدا باید تهیه بشه؟ اسم و مشخصات تقویت کننده و خود سنسور رو یه بار دیگه کامل میگید؟ایا سنسور زیر کاشی تو قوطی کار گذاشته میشه؟
              ممنون که وقت گذاشتی و سوالات رو خوندی.

دیدگاه

من این سنسور رو تویه پاگرد ها میزارم که با کاشی کار کردن
                زیر پله امتحان نکردم ( فک کنم جواب نده )

من برای هر سنسور از یه تقویت کننده جدا استفاده میکنم تا مقاوت بوجود اومده از سیم کشی اثری رویه مدار نزاره

سنسورهایی رو که داریم استفاده میکنیم همکارم از سفر چین آورده که بهترین جنس با حساسیت بالا هستش که فک نکنم تویه ایران گیر بیاد

حالا پس فردا که رفتم شرکت با پیزوهایه معمولی هم تست میکنم

برای تقویت کننده از آی سی پ امپ 741 و برای سنسور از پیزو استفاده میکنم

من میام پیزو رو با چسب کاشی که خیلی سفته زیر کاشی (دقیقا وسط) میچسبونم ( نیازی به قوطی نیست )

فردا که تا 5بعد از دانشگام ، تا پس فردا عکس و فیلم هم میذارم

دیدگاه

سلام
                  اقا اشکان پس فردا نشد؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
                    آقا شرمنده ، اصلا یادم رفته بود
                    اگه شما هم 24 واحد داشتی و ترم آخر بودی و همزمان کارای شرکت رو راه مینداختی ، مثل من همه چی یادت میرفت

بفرمایید اینم از مدار

اگه مقادیر معلوم نیست عکس رو سیو کنید بعد روش زوم کنید

دیدگاه

پیزو رو اون جایی که نوشتم piezo وصل کن
                      البته پلاریته رو هم رعایت کن

از این نوع پیزو هم استفاده کن

دیدگاه

سلام اقا اشکان
                        برای راه اندازی سنسور باید تمام قطعات مدار رو تهیه کنم(دیود-مقاومت و...سخت میشه ها) یا اگه سنسور و تقویت کننده باشه کافیه؟به جای باتری از ترانس 12 ولت استفاده کنم میشه؟12 ولتش باید dc باشه؟پایه 6 هم که خروجیه به لامپها وصل کنم.

دیدگاه

سلام
                          یزار یه واقیعت رو قبل از اینکه مدار رو بسازی بهت بگه بعد بریم سراغ سوالی که پرسیدی ( پاسخ سوالت در پست بعدی )

یکی از کارایی که ما انجام روشنایی هوشمند منازل در بالای شهر هست ( نه سیم کشی بلکه جایگزینی مدار هایی که کار کلید های مکانیکی رو بصورت هوشمند در داخل واحد و راهرو و پارکینگ انجام میدهند )
                          چرا بالا شهر : چون مثلا برای انجام روشنایی هوشمند کامل یک پارتمان 12 واحدی ، قیمت 2 تا 3.5 میلیون رو ارائه میدم ، شاید این قیمت غیر معقول باشه ولی به دلایل زیر قیمت رو یکمی بالا میگیم
                          دلایل :
                          1- قیمت یک واحد پارتمان در جای خوب شیراز با متراژ 250 متر یه چیزی دو رو بر 3 تا 4 میلیارد باشه
                          خوب پس حداقل قیمت کل یک پارتمان 12 واحدی میشه 35 میلیارد که ای برای پیمانکار در میاد 15 میلیارد ( کل هزینه ساخت و مجوز و پایان کار )
                          پس حالا اگه ما قیمت 10 میلیون رو هم به پیمانکار پیشنهاد بدیم بدون شک دز مقایسه با کل هزینه ساخت ساختمان قبول میکنه

2- هر پروژه رو در حدود یک ماه تموم میکنیم ، البته خودمون هم یکم کشش میدیم که یه ماه میشه
                          تویه هر ماه هم فقط یه پروژه هوشمند سازی رو انجام میدیم
                          با قیمت 2 تا 3.5 میلیونی که ارائه میدیم بعد از کسر هزینه های شرکت به هر نفرمون تویه شرکت حداکثر 750 هزار میرسه
                          پس میرزه برای یک ماه درآمد 750 هزار فقط برای هوشمند سازی عایدمون بشه ، جدایه از کارایه دیگه که انجام میدیم

3- بعد کیفیت کارمون اون قدر بالا هست که کارامون رو تا 10 سال گارانتی میکنیم

حالا اگه شما بخوای مدار رو بسازی باید اولا سواد الکترونیک داشته باشی
                          دوم باید مهارت ساخت این مدار رو بدست بیاری که قطعا تویه اولین تجربه بدست نمیاری
                          بعد هم این مداری که برات گذاشتم نسخه اولیه مدار بود که دو سال پیش طراحی کردم
                          تویه این دو سال به دلایلی اونقدر مدار رو بهینه کردم که مثل ساعت کار میکنه

البته همین نسخه اولیه هم هیچ اشکالی نداره
                          یه چند تا نکته هست که باید تویه گذاشتن کاشی ها رعایت کنی که با تجربه بدست میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mdf123
                            سلام اقا اشکان
                            برای راه اندازی سنسور باید تمام قطعات مدار رو تهیه کنم(دیود-مقاومت و...سخت میشه ها) یا اگه سنسور و تقویت کننده باشه کافیه؟به جای باتری از ترانس 12 ولت استفاده کنم میشه؟12 ولتش باید dc باشه؟پایه 6 هم که خروجیه به لامپها وصل کنم.
                            آره باید کل مدار رو بسازی تا جواب کامل بده ، چون اگه پایه 6 رو به لامپ یا led وصل کنی روشن نمیشن
                            البته جواب گرفتن از مدار تویه شرایط مختلف با تجربه بدست میاد

اگه تویه مدار دقت میکردی باید از منبع دوبل 12 ولت dc استفاده کنیم ٍ مثل شکل زیر

برای پیزو هم باید پیزوی باکیفیت بخری تا 10 ، 15 سال جواب بده
                            برای پیزو باکیفیت باید یکم بیشتر پول بدی ، پیزو های رایج در حدود 200 یا 500 تک تومن
                            پیزو باکیفیت تر باید از فروشنده مورد اعتماد باقیمتی حدود 700 تا 1000 تا تک تومن بخری

پیشنهاد من اینکه اگه برنامه نویسی میکروکنترلر بلدی از سنسور های PIR برای این کار استفاده کنی
                            چون برای راه اندازی مدار با سنسور پیزو باید با ساخت متعدد این مدار تجربه لازم رو بدست بیاری

موفق یاشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                              آره باید کل مدار رو بسازی تا جواب کامل بده ، چون اگه پایه 6 رو به لامپ یا led وصل کنی روشن نمیشن
                              البته جواب گرفتن از مدار تویه شرایط مختلف با تجربه بدست میاد

اگه تویه مدار دقت میکردی باید از منبع دوبل 12 ولت dc استفاده کنیم ٍ مثل شکل زیر

برای پیزو هم باید پیزوی باکیفیت بخری تا 10 ، 15 سال جواب بده
                              برای پیزو باکیفیت باید یکم بیشتر پول بدی ، پیزو های رایج در حدود 200 یا 500 تک تومن
                              پیزو باکیفیت تر باید از فروشنده مورد اعتماد باقیمتی حدود 700 تا 1000 تا تک تومن بخری

پیشنهاد من اینکه اگه برنامه نویسی میکروکنترلر بلدی از سنسور های PIR برای این کار استفاده کنی
                              چون برای راه اندازی مدار با سنسور پیزو باید با ساخت متعدد این مدار تجربه لازم رو بدست بیاری

موفق یاشید
                              سلام
                              آقا اشکان شما میگین که اگه میکروکنترلر بلدی با سنسورهای PIR کار کنیم...
                              اما دوست ما میخاد با هرپله که قدم میزاره یک چراغ روشن بشه. شما همچین PIR ای رو میشناسید؟
                              سوال دیگه اینکه شما فرمودید توی پله ها استفاده میکنید. به نظر من برای پله ها PIR خیلی بهتره. چرا باید یک سنسور رو زیر پله بزاریم بعد زیر پله هارو سیمآ‌کشی کنیم؟؟؟!!! خب چرا یک PIR بالای کنج دیوار توی پاگرد نصب نمیکنین؟؟ اینجوری اگه احتمال خیلی کم خراب هم بشه راحت عوضش میکنین! اونجوری که بخایم کاشی ها رو بکنیم که رسواییه!! نمیدونم بازهم شما خبره این کار هستید. اما به نظر من اصلن کار به صرفه ای نیست!! خدایی نکرده زبونم لال کار نکنه باید کاشی ها رو کند!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X