اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست صحیح بودن lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست صحیح بودن lcd

دوستان توی این سایت تاپیکهای مختلفی در مورد lcd نوشته شده اما لطفا روش اصولی تست اون رو یکنفر توضیح بده - متاسفانه از مطالب موجودمن نتونستم بفهمم صحت کارکرد lcd رو بدون اتصال به میکرو چطور میشه تست کرد ممنون میشم کمک کنید - متاسفانه برد بوردم از داخل اتصال کرده بو د و روی زمین میکرو 5 ولت افتاده بود روی نمایشگرم هم فقط میتونم مربع مربع ببینم نمیدونم اشکال از میکرو یا از Lcd کمک کنید

پاسخ : تست صحیح بودن lcd

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=89450.msg560309#msg560309

دیدگاه

پاسخ : تست صحیح بودن lcd

نوشته اصلی توسط emamy2010
      دوستان توی این سایت تاپیکهای مختلفی در مورد lcd نوشته شده اما لطفا روش اصولی تست اون رو یکنفر توضیح بده - متاسفانه از مطالب موجودمن نتونستم بفهمم صحت کارکرد lcd رو بدون اتصال به میکرو چطور میشه تست کرد ممنون میشم کمک کنید - متاسفانه برد بوردم از داخل اتصال کرده بو د و روی زمین میکرو 5 ولت افتاده بود روی نمایشگرم هم فقط میتونم مربع مربع ببینم نمیدونم اشکال از میکرو یا از Lcd کمک کنید
      نوشته اصلی توسط SAMAN.ASADI
      معمولا خیلی کم پیش میاد که بسوزه
      من حدس میزنم که واسه پایه 3 باشه
      پایه 2 یک پتانسیومتر 10کیلو اهم رو به پایه 3 LCD وصل کنید
      پایه 1 و 3 هم یکیشو به VCC و یکیشو هم به GND وصلش کنید
      این پتانسیومتر رو تغییرش بدید تا اونجایی که ببینید اون مربع مربعی ها دارند محو میشوند
      اگر به این مساله توجه نکنید حتی اگر میکرو با LCD هم به درستی ارتباط برقرار کرده باشد ، شما نمیتوانید حروفها را ببینید چون شدت نور حروف نمایش داده شده زیاد است و قابل دید نیست .
      البته یه مساله دیگه هم هست
      توجه کنید ، زمانی که LCD را به پورت C میکرو mega16-32 وصل میکنید حتما باید JTAG میکرو را از طریق فیوزبیت غیرفعال کنید .
      در مورد اون مدار هم ....
      من شخصا اینگونه مدارها رو تا حالا ندیدم . (چون کنترل LCD نیاز به پردازنده داره)
      موفق باشید
      سلام دوست خوبم
      این موارد رو چک کنید .
      اگر چک کردین یه سری کارهای دیگه بهتون میگم تا کارتون راه بیوفته
      [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
      معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
      معرفی نرم افزار Codewizard PWM
      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X