اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال دوربین OV7670 به PC از طریق پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال دوربین OV7670 به PC از طریق پورت سریال

با عرض سلام خدمت اساتید محترم

1- میخواستم دوربین رنگی OV7670 رو با استفاده از کنترلر atmega32 و از طریق مبدل سریال به USB ،به کامپیوتر وصل کنم.
    2- میخوام تصویر سیاه سفید باشه تا حجم داده ارسالی کمتر باشه.
    3- اصلا نمیخوام روی دوربین کنترل خاصی داشته باشم فقط روشن خاموش کنم.

من مطالب پستهای قبلی رو خوندم ولی کمکی بهم نکرده، اگه مقدور باشه راهنمایم کنید :cry2:
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...%87%D8%A7.html
    hi miami

پاسخ : اتصال دوربین OV7670 به PC از طریق پورت سریال

آقای کی نژاد در انجمن xmega این دوربین را راه اندازی کرده اند. مسئله ای که هست اینه که سرعت این دوربین بسیار بالاست و avr نمیتونه با این دوربین مستقیما ارتباط برقرار کنه و باید یه چیزی بین این دو قرار بگیره.

این هم لینک تاپیک آقای کی نژاد
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=45632.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei
      آقای کی نژاد در انجمن xmega این دوربین را راه اندازی کرده اند. مسئله ای که هست اینه که سرعت این دوربین بسیار بالاست و avr نمیتونه با این دوربین مستقیما ارتباط برقرار کنه و باید یه چیزی بین این دو قرار بگیره.

این هم لینک تاپیک آقای کی نژاد
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=45632.0
      خیلی ممنون که جواب دادید چه رابطی باید قرار بگیره؟ کاری ما میخوایم بکنیم اینه که اون 8 بیته دیتا باس رو تبدیل کنیم به رشته و از طریق سریال بدیم بره
      hi miami

دیدگاه

خوب ببینید کل تصویر که 8 بیت نیست. باید یه تعدادی بایت دریافت و ارسال بشه. و موضوع اینه که avr نمی تونه به سرعت دوربین برسه یعنی تا میاد یه بایت را بفرسته چندین بایت دیگه اومده و رفته ....

دیدگاه

کار نشد نداره من خودم تو اینترنت شماتیک های دیدم بله شاید سرعت اش کم باشه ولی امکانش هست :agree:
          hi miami

دیدگاه

مثلا این مدار رو ببینید
            hi miami

دیدگاه

اگه به لینک فروشگاه مراجعه کنید

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...l422-fifo.html

گفته که

یک تراشه FIFO با سرعت بالا بر روی ماژول قرار گرفته که وظیفه آن خواندن کدهای دوربین و ذخیره در خود می باشد و تا ارسال دستور بعدی تصویر را در حافظه خود نگه می دارد. توسط این تراشه هر میکروکنترلری با هر سرعتی می تواند با این ماژول کار کرده و تصاویر کامل را دریافت نماید.
              پس حتما با atmega32 هم میشه راهش انداخت .
              خواهشا کمک کنید
              hi miami

دیدگاه

من اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارم ولی می دونم که آقای کی نژاد هم در تاپیکی که لینک آن را قرار دادم مثل همون تصویر شما ره اندازی کردند یعنی دوربین اطلاعاتش را به lcd می فرسته و میکروکنترلر تنظیمات دوربین و lcd را انجام می دهد تا با همدیگر همخوانی داشته باشند. در واقع راه حلی هم که به نظر من می رسه همینه که مثلا بعد از یک مدت زمان مشخص با قرار دادن مثلا یک بافر اتصال بین دوربین و lcd قطع شده و در عوض به میکروکنترلر وصل شود و میکروکنترلر تصویر را از روی lcd بخواند.

با FIFO هم میشه ولی راستش من اطلاعات دقیقی ندارم.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
                  من در این پست اصلا قصد ندارم یه پروژه الکی بزارم بعد به جواب نرسم. بلکه من مصمم هستم تا اجرایش کنم الان هم دارم دیتاشیت هارو بررسی میکنم. نوع fifo دار کاملا متفاوته شما در زمان اینتراپت vsync باید al422 رو فعال کنید تا اطلاعات روش نوشته بشه و سپس با زدن هر پالس روی RCK اطلاعات رو به صورت اهسته تر بخونید که تقریبا در هر ثانیه یه یک یا دو تصویر میتونید اینجوری دریافت کنید و اطلاعات توسط میکرو هم قابل خوندن هست

اینم دیتاشیت FIFO عزیز :biggrin:
                  http://uplod.ir/s2yoy3gs8v9p/al422.pdf.htm
                  hi miami

دیدگاه

بیا ! یه غلط املای هم برا دیتاشیت FIFO پیدا کردم :
                    صفحه 14 سطر 12 باید برا RRST مینوشت read rest input نه write reset input :biggrin:
                    hi miami

دیدگاه

شاید با IC سریالیز کننده* بشه یه کارایی کرد ولی اتصال این دوربین به AVR اصلا نشدنیه. اگه تونستید اینجا هم بگید تا ببینیم. شما اطلاعات تصویر رو که بخوای دستکاری کنی دیگه از تصویر چیزی باقی نمی مونه که بخوای توی میکرو سریالیزه* کنی.

*عمل تبدیل داده ها از موازی به سریال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                        شاید با IC سریالیز کننده* بشه یه کارایی کرد ولی اتصال این دوربین به AVR اصلا نشدنیه. اگه تونستید اینجا هم بگید تا ببینیم. شما اطلاعات تصویر رو که بخوای دستکاری کنی دیگه از تصویر چیزی باقی نمی مونه که بخوای توی میکرو سریالیزه* کنی.

*عمل تبدیل داده ها از موازی به سریال
                        مثلا چه ic پیشنهاد میدید؟
                        hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pesare shoja
                          مثلا چه ic پیشنهاد میدید؟
                          کدوم؟ واسه میکرو کنترلر؟
                          سری ARM مناسب این کار هستن!

دیدگاه

برا سریال کردن. کاش یه ic بود جداگانه و مستقل فقط برا اینکه دیتای موازی رو سریال میکرد اونم با نرخ داده 9600 .
                            مثل DAC یا ADC های که تو بسته جدا فروش میرن نه تو میکرو

چه حالی میداد !
                            hi miami

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pesare shoja
                              برا سریال کردن. کاش یه ic بود جداگانه و مستقل فقط برا اینکه دیتای موازی رو سریال میکرد اونم با نرخ داده 9600 .
                              مثل DAC یا ADC های که تو بسته جدا فروش میرن نه تو میکرو

چه حالی میداد !
                              دارم خدمتتون عرض میکنم که همچین IC هایی هست!! بهشون میگن IC سریالیز کننده! حتی برعکسشون هم هست. یعنی IC دی-سریالیز(دیتا رو از سریال به موازی(پارالل) تبدیل میکنه). بگردین شاید پیدا کنید. من نمی دونم تهران هستید یا نه ولی اگه هستید احتمالا گیرتون بیاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X