اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی ماژول فرستنده با برد بیش از 6 کیلومتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی ماژول فرستنده با برد بیش از 6 کیلومتر

با سلام

دوستان من به یک فرستنده وگیرنده جدا نیاز دارم که فرستنده حداقل 6 کیلومتر برد داشته باشد وگیرنده آن نیز جدا باشد میخواهم هر وقت مثلا یک پالس می آید ( و یا کلید هروقت فشرده میشود ) در طرف گیرنده یک LED روشن شود

1- امکان نویز بالا می باشد
    2- منطقه مورد استفاده شهری است
    3- از آنتن جهت دار استفاده نشود
    4- پایداری آن در آب وهوای مختلف بالا باشد

پاسخ : راهنمایی ماژول فرستنده با برد بیش از 6 کیلومتر

اگر فقط هدف روشن کردن یه ال ای دی یا رله باشه کار ساده هست

به تاپیک مدارات رادیویی برید

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
      اگر فقط هدف روشن کردن یه ال ای دی یا رله باشه کار ساده هست

به تاپیک مدارات رادیویی برید
      با سلام

ببینید دقیقا میخواهم با استفاده از سه عدد مدار گذر از صفر زمان عبور از صفر فازهای RST را به یک دستگاه دیگر ارسال کنم

اگر میشود دقیقتر راهنمایی بفرمایید !!!

دیدگاه

از دوستان گرامی کسی تا حالا با این نوع ماژول ها کارنکرده تا مارا هم راهنمایی کنه !!!!!!!!!!
        دوستان خیلی لنگم و نمیخواهم از روش آزمون وخطا استفاده کنم چون به حرف فروشنده ها زیاد نمیشه مطمئن بود
        بچه هایی که کار کردند اگر فرستنده سریال هم سراغ داشته باشید هم ( اگر مطمئن باشید ) ممنون میشوم اگر لطف کنید

دیدگاه

چون گفتید آنتن جهت دار نباشه پس فقط میمونه گرینه امواج sw . که گل سرسبد این امواج 27 مگا هرتزه . البته غیر قانونی محسوب میشه .

تو همین سایت یکی از بچه ها فقط با یک اوسیلاتور 20 مگ که بعنوان فرستنده امواج مربعی استفاده کرده بود ادعا میکرد که 15 کیلومتر در محیط شهری در با یک رادیو امواج مربعی رو قشنگ دریافت میکرد

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=104742
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
            چون گفتید آنتن جهت دار نباشه پس فقط میمونه گرینه امواج sw . که گل سرسبد این امواج 27 مگا هرتزه . البته غیر قانونی محسوب میشه .

تو همین سایت یکی از بچه ها فقط با یک اوسیلاتور 20 مگ که بعنوان فرستنده امواج مربعی استفاده کرده بود ادعا میکرد که 15 کیلومتر در محیط شهری در با یک رادیو امواج مربعی رو قشنگ دریافت میکرد

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=104742
            با سلام

فکر میکنم لینک اشتباه باشه من جیزی ندیدم بجز یک کریستال اسیلاتور و یک کانکتور 9 پین فقط همین !!!!!!!!!!!!

دیدگاه

سلام
              راستش چند وقت پیش یه کنترل از راه دور برای یه نفر ساختم که بردش 20 کیلومتر شد با فرکانش 480 مگاهرتز بود بدون انتن تا 10 کیلومتر فضای باز را میداد و تو فضای بسته بدون انتن 5 کیلومتر را قشنگ میداد تا 10 تا رله را هم کنترل میکرد
              حالا دارم یه نوع طراحی میکنم که 100 کیلومتر برد داره ولی هزینش تا الان زیاد شده .... :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

دیدگاه

خوب یه توضیح میدادید چطور اینکاررا کردید از ماژولهای آماده استفاده کردید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
                  خوب یه توضیح میدادید چطور اینکاررا کردید از ماژولهای آماده استفاده کردید؟
                  بله البته ماژول های تو بازار زیاد جالب نیستن و توان کمی دارن ولی میشه روش کار کرد و هم توانش را افزایش داد و هم با طراحی قسمت فینال rf طبقه انتهایی انتن میشه به برد بسیار رسید ولی برای برد زیاد من فقط تونستم با مدولاسیون fm بصورت fsk دیتا انتقال بدم که از همه نظر مورد اطمینان بود و هیچ گونه خطایی تا الان نداشته و مشکل هم بوجود نیورده .
                  برای برد 100 کیلومترش هم فقط تونستم با طراحی یه repeater با فرکانسی 480 و 898 به این برد برسم وگرنه اصلا این برد را نمیداد .اگه این پروژه ام خوب جواب بده و دیگه مشکلی نداشته باشه .میخوام به برد 300 کیلومتر برسم و روش کار کنم البته روش دیگه های هم دارم که حتی بیش از این ها میشه ولی فعلا روش کار نکردم ودر حال حاظر مثل یه نظریه هست تا عمل کلی فاصله داره .

دیدگاه

با سلام

اولا خوشحال شدم که موفق شدید و اینکار را کردید !!!!! :applause: :applause: :applause:

ولی اینکار را چطوری انجام دادید ؟ چه کمکی میتونید به من بکنید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                      بله البته ماژول های تو بازار زیاد جالب نیستن و توان کمی دارن ولی میشه روش کار کرد و هم توانش را افزایش داد و هم با طراحی قسمت فینال rf طبقه انتهایی انتن میشه به برد بسیار رسید ولی برای برد زیاد من فقط تونستم با مدولاسیون fm بصورت fsk دیتا انتقال بدم که از همه نظر مورد اطمینان بود و هیچ گونه خطایی تا الان نداشته و مشکل هم بوجود نیورده .
                      برای برد 100 کیلومترش هم فقط تونستم با طراحی یه repeater با فرکانسی 480 و 898 به این برد برسم وگرنه اصلا این برد را نمیداد .اگه این پروژه ام خوب جواب بده و دیگه مشکلی نداشته باشه .میخوام به برد 300 کیلومتر برسم و روش کار کنم البته روش دیگه های هم دارم که حتی بیش از این ها میشه ولی فعلا روش کار نکردم ودر حال حاظر مثل یه نظریه هست تا عمل کلی فاصله داره .
                      ضمن عرض سلام و تشکر

با توجه به برد بالایی که به اون اشاره کردید (20 کیلومتر و 100 کیلومتر) و با توجه به اینکه در بردهای بالا مسئله قوس زمین مطرح میشه برای اینکه از قوس زمین چشم پوشی کنید از چه ترفندی استفاده کردید؟
                      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                        ضمن عرض سلام و تشکر

با توجه به برد بالایی که به اون اشاره کردید (20 کیلومتر و 100 کیلومتر) و با توجه به اینکه در بردهای بالا مسئله قوس زمین مطرح میشه برای اینکه از قوس زمین چشم پوشی کنید از چه ترفندی استفاده کردید؟

قوس زمین در هر 30 الی 35 کیلومتر یه زاویه خمش کمی میگیره ولی اونقدر نیست که روی این اموج تاثیر
                        مخصوصا با قرکانس 400 الی 600 مگاهرتز ولی اگه باند فرکانسی خیلی بیشتر از اینا بود مثلا 1000 الی 3000 مگاهرتز که هر چی فرکانس بیشتر میشه شباهت اون به اواج نورانی بیشتر میشه . اما همونطور که عرض کردم برای این باند بخاطر این که موج ارسال شده میتونه حالت خمش بگیره که بهش میگن پدیده انکسار گیرنده میتونه موج را دریافت کنه و زیاد براش مهم نیست خود موج زمینی دارای اثر حذف سیگنال های ما هستن ولی حذف کامل بخاطر اختلاف طول مسیر بندرت اتفاق میافته حذف کامل سیگنال موقعه ای اتفاق میافته که طول مسیر و شدت سیگنال با یک دیگر برابر باشه و یا مجموعه ای از این دو عامل همدیگر را خنثی میکنن ...ولی برای برد زیاد تر و فاصله زیاد تر اگه دقت کرده بودین به عرایض بنده از یه نوع سیستم طراحی کردم که بین گیرنده و فرستنده یا در یک طرف و در ارتفاع بالا قرار میگیره و باعث میشه که قوس زمین که هیچی حتی موانع بلند نیز براش مهم نباشه :agree: :agree: :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                          با سلام

اولا خوشحال شدم که موفق شدید و اینکار را کردید !!!!! :applause: :applause: :applause:

ولی اینکار را چطوری انجام دادید ؟ چه کمکی میتونید به من بکنید ؟
                          منظورتون را نفهمیدم که چطوری انجام دادم . کلا . خیلی دنگ و فنگ دار برای برد های زیاد با خیلی از مشکلات در میافتین . برد زیاد به این راحتی هام نیست که بتونید بهش برسین باید تجهیزات خوب فرکانسی و علم کامل داشته باشین در مورد انتنها و طبقات مختلف یه فرستنده بخصوص خود اسیلاتورش که خودش یه دنیایی هست
                          در هر صورت بهترین راه برای شما اگه وارد هستین ساخت از طریق مچ کردن ماژول ها و ساخت چند طبقه از فرستنده هست و مچ کردن اونا با هم که اینم خودش یه اعصابی میخواد که نگو ... منظورم اینه که زیاد از شماتیک های فرستده های تو نت استفاده نکن و اطمینان نکن . تا میتونی برای اسیلاتورش تا طبقه اول تقویتش از ماژول تو با زار استفاده کن و طبقه اخریش را خودت طراحی کن . که هم راحت تره و هم سریعتر به نتیجه میرسی بعدشم که اگه نتونستی مجبوری بدی یه نفر برات اماده کنه و بسازه که اونم نه شماتیکی را بهت میده و نه اصلاعات دیگه و فقط میتونه کارت رابیافته :read: :read: :read: :read: :read:

دیدگاه

نظر شما راجع به استفاده از تقویت کننده های RF که چندتاش را پایین میگذارم چیست ؟
                            آیا با اینها کارکردید ؟

LA-05W-433

ماژول تقویت کننده باند 433 مگاهرتز / 7 وات / RA07H4047M

ماژول تقویت کننده BGY204
                            فرکانس کاری : 880 تا 915 مگا هرتز
                            ولتاژ نامی : 4.8 ولت
                            توان خروجی : 3.2 وات
                            قابلیت کنترل توان خروجی به کمک تغییر تغذیه
                            قابلیت راه اندازی بسیار ساده
                            کمپانی سازنده : فیلیپس / فیلیپین

ماژول تقویت کننده باند 433 / 7 وات / PF0340
                            این ماژول یک تقویت کننده CMOS با محدوده فرکانس کاری 420 تا 460 مگاهرتز است که ماکزیمم توان آن 7 وات می باشد که قابل کنترل نیز می باشد . همچنین در حالتی که حداکثر توان از ماژول گرفته می شود ، نیاز به قرار دادن هیتسینک جهت خنک کردن بدنه ماژول می باشد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                              نظر شما راجع به استفاده از تقویت کننده های RF که چندتاش را پایین میگذارم چیست ؟
                              آیا با اینها کارکردید ؟

LA-05W-433

ماژول تقویت کننده باند 433 مگاهرتز / 7 وات / RA07H4047M

ماژول تقویت کننده BGY204
                              فرکانس کاری : 880 تا 915 مگا هرتز
                              ولتاژ نامی : 4.8 ولت
                              توان خروجی : 3.2 وات
                              قابلیت کنترل توان خروجی به کمک تغییر تغذیه
                              قابلیت راه اندازی بسیار ساده
                              کمپانی سازنده : فیلیپس / فیلیپین

ماژول تقویت کننده باند 433 / 7 وات / PF0340
                              این ماژول یک تقویت کننده CMOS با محدوده فرکانس کاری 420 تا 460 مگاهرتز است که ماکزیمم توان آن 7 وات می باشد که قابل کنترل نیز می باشد . همچنین در حالتی که حداکثر توان از ماژول گرفته می شود ، نیاز به قرار دادن هیتسینک جهت خنک کردن بدنه ماژول می باشد .
                              بله کار کردم بخصوص با ماژول اخری خیلی خوب جواب میده اما همون اول دو تا را بخاطر اشتباه در نحوه تطبیق امپدانس با طبقه اول سوزوندم . ولی خیلی جالب کار میدن زیرش یه قطعه فلز ضخیم داره که که خیلی داغ میکنه و حتمی باید به یه تیکه فاز دیگه مثل الومینیوم ربط بدین اما مستقیما نمیتونید از این ماژول ها به انتن موج حامل را انتقال بدین چند تا فیلتر نیاز دارین تا با انتن مچ و امپدانس هاشون برابر بشه وگرنه رفلکتیو موج بوجود میاد انوقت میزنه خود ماژول را میسوزونه . کلا در ساخت فرستنده های با توان بالا اگه چندمورد را رعایت نکنی حتمی قسمت اور RF میسوزه .مورد دیگه این که حتمی باید قسمت های قبلی طبقه اول و اسیلاتورت کاملا با فلز مس به ضخامت دو میل یا بیشتر ایزوله بشه تا امواج انتن و قسمت فینال روی این قسمت ها وارد نشده یا اخلال ایجاد نکنه . حتمی باید برای تست قسمت خروجی این ماژول یا بعد از فیلتر به انتن مناسب وصل باشه تا انرژی حاصله تخلیه بشه وگرنه ماژول منفجر میشه . قسمت خروجی به انتن را حتمی از کابل شیلد RG58 یا RG59 استفاده کن وکانکتور BNC که روی انتقال کامل توان فرکانس تاثیر داره وگر نه توانت نصف میشه مثلا اگه کریرت موج حاملت 7 وات هست هنگام انتقال به انتن میشه 4 وات ولی در صورتی که از کابل RG و BNC استفاده کنی همون 7 وات یا 6.5 وات انتقال داده میشه .
                              :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X