اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در تهیه رادیو کنترل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در تهیه رادیو کنترل

سلام به همه
    من دارم یه کوادروتور میسازم. موتورها راه اندازی کردم. چهار سنسور قطب نما، شتاب خطی، سرعت زاویه ای و فشار هم راه انداختم(با ای وی ار بسکام و از طریق ارتباط i2c). برنامه کنترل فازی هم برای کنترل کواد نوشتم که توی نرم افزار متلب سیستم کواد رو شبیه سازی کردم و خداروشکر کنترلر به خوبی اونو کنترل میکنه. برنامه کنترلی رو میخام توی ای وی ار بنویسم. سنسورا و موتور هم با ای وی ار بسکام راه انداختم. سوالم اینجاست که واسه ارتباط با کواد از چی استفاده کنم بهتره؟
    از دوستانی که توزمینه رادیو کنترل کار کردند سوال دارم که میتونم یه رادیو کنترل بسازم؟چطوری؟

پاسخ : کمک در تهیه رادیو کنترل

بسیار هم خوبه. موفق باشید.
    پیشنهادِ من استفاده از دو فرستنده/گیرنده RF هست. مثه nrf چی چی که بچه ها توی همین فروم راجع بهش زیاد بحث کردند. HMTR جالب نیست. خیلی داده نویزی می گیره و عملاً نرخ ارسالش محدوده. فرستنده/گیرنده اول روی قسمت جویستیک نصب میشه و با یه میکروی ساده فقط چند تا پارامتر رو می فرسته رو آسمون و احیاناً خروجی ها رو هم برای ذخیره کردن از کواد می گیره. می تونه به لپتاپ هم وصل شه. فرستنده/گیرنده دوم هم که میکروی کنترل شماست که داره رو هوا پرواز می کنه؛ فرمان ها رو می گیره و خروجی ها رو گزارش میده.
    AVR برای این کار کم میاره. Xmega یا ARM انتخاب های بهتری هستند.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

آقو ممنون
      فقط میتونی یه مدل دقیق بهم پیشنهاد بدی؟چون راستش حوصلم نمیشه بگردم تو فروم!! :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdimecha
        آقو ممنون
        فقط میتونی یه مدل دقیق بهم پیشنهاد بدی؟چون راستش حوصلم نمیشه بگردم تو فروم!! :read:
        مگه می خوای مزرعه شخم بزنی که حوصله ت نمیشه؟!! چه حرفیه می زنی آخه برادر من! اون بالا سمت چپ کلید و کادر جستجو هست دیگه. بیا من به جات جستجو کردم:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=search2
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X