اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای اموش رباتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای اموش رباتیک

من میخوام موزش راتیک ببیم از کجا باید شروع کنم کتاب یاچیز اموزی سراغ دارید مرفی کنید ممنون :sad:
    گره اي که با دست نميشه باز کرد رو با دندون باز ميکنن...

پاسخ : کمک برای اموش رباتیک

سلام
    اول بگین رشتتون چی هست؟ چقدر تجربه در زمینه برنامه نویسی (هر زبونی) و الکترونیک دارین؟
    اگر در این زمینه هایی که گفتم آشنایی دارین میتونین (به نظر من) از یه روبات تعقیب خط شروع کنین که در این مورد این روبات آموزش ها و مطالب زیادی در اینترنت و در همین سابت هست.

دیدگاه

سلام من رشتم برق صنعتی مقطع کاردانی با مدارات الکتریکی اشنای دارم برنامه نویسی هچی بلد نیستم
      گره اي که با دست نميشه باز کرد رو با دندون باز ميکنن...

دیدگاه

برای شروع برنامه نویسی چون گفتین برنامه نویسی بلد نیستین فکر میکنم بسکام مناسب تر باشه براتون. همون طور که گفتم در مورد روبات مسیریاب تحقیق کنین و هر سوالی داشتین در فرو سرچ کنین و اگه جواب مناسبی پیدا نکردین بپرسین

دیدگاه

سلام
          برای شروع به نظرم از avr شروع کن . .
          یه کتاب هست به نام "آموزش کاربردی avr" انتشارات جهاد دانشگاهی
          به نظرم واقعا ساده و عالی توضیح داده!!

ایشالا با اون شروع کنی خیلی کمکت می کنه چون از اول و خیلی ساده و پایه ای توضیح داده!!!!!!!!!
          http://pnk-avr.blogfa.com/

دیدگاه

سلام
            چون شما در زمینه الکترونکی اطلاعاتی دارین , همون طور ک دوستان گفتم اول شروع کنید به آموزش برنامه نویسی !
            برای برنامه نویس از زبان c و کامپایلر codvisionAVR و از سری آی سی های AVR استفاده کنید
            برای شروع بهتری با همین mega8 کار کنید , ابتدا پروژه های خیلی جزئی رو با AVR برنامه نویسی کنید و بر روی نرم افزار های شبیه سازی مثل پروتئوس ران کنید و و اشکال زدایی کنید . سپس مدار برخی از همین پروژه هایی ک مجازا تست کردین رو روی بردبرد ببندین و در عالم واقعیت تست کنید . بعد از این چیزا ک یکم راه افتادین نوبت به اینه ک مثلا روی یک رباتی کا کنید .خوب اگر از همین مسیریاب میخوای کار کنید , ابتدا باید ببینی ک چ قطعاتی تو ربات مورد استفاده هست ! بعد مدار همونا رو روی برد برد تست بگیرین و ببندین ! وقتی نتیجه گرفتین اون موقع برای شروع الکرتوینیک ربات رو روی برد 1000 سوراخه ببندین ! که در مرحله ی بعد میتونی پی سی بی اون رو طراحی و چاپ کنید ! اما قبل از هر کاری مدارشو حتی تو نرم افزار های شبیه سازی ببندین و تست بگیرین .

از مدارات و توضیحات آماده هم استفاده نکنید , بیشتر سعی کنید اطلاعات از دیتاشیت قطعه بدست بیارین تا از کسی بپررسید ! بهترین مدارات هر قطعه در خود دیتاشیت اون قطعه موجوده !

موفق باشید
            « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
            این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

سلام
              اگه می خوای کار با رباتیک و میکروکنترلر رو شروع کنی
              جهاد دانشگاهی به تازگی یه کتاب چاپ کرده به نام "آموزش کاربردی avr" خیلی ساده و روان توضیح داده و نیومده از رجیستر و چیزهای سخت شروع کنه
              حتی اگه تازه کار تازه کار هم باشی خیلی راحت می فهمی
              خیلی خوبه!
              اینم لینکش برا کسایی که میخوان!
              http://jdbook.ir/Pages/BookDetail.aspx?itemid=67271&editionid=76586

دیدگاه

با سلام.
                بنده هم کمی گیج شده ام. با توجه به ورژن های مختلف c و C++ و c شارپ، ممکن است کسی راهنمائی بفرماید واقعا برای من که فیزیک و مهندسی پزشکی خوانده ام، اکنون بهتر است کدام برنامه نویسی را انتخاب کنم که هم در رباتیک و هم در رشته مهندسی پزشکی و ساخت ابزارهایی مانند ECG کاربرد داشته باشد و هم به روز باشد؟
                خیلی سپاسگزارم.

دیدگاه

با احترام به نظر بقیه دوستان به نظر من از همین ابتدا برید سراغ c.
                  چون کسانی هم که با بسکام کار می کنند از یک مرحله ای به بعد که حرفه ای تر کار می کنند، میرند سراغ c.پس چه بهتر از همون اول برید c یاد بگیرید.البته کسانی هم هستند که بسکام را ادامه میدند ولی به نظر من از همون پایه c یاد بگیرید بهتره. :job:
                  آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X