اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خالی شدن EPROM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خالی شدن EPROM

سلام . چه دلایلی برای خالی شدن EPROM وجود دارد ؟

پاسخ : خالی شدن EPROM

باز بودن پنجره eprom و در معرض نور قرار گرفتن اون میتونه باعث خالی شدن eprom بشه

دیدگاه

منظورتون از باز بودن پنجره EPROM چیه ؟ البته من در مورد EPROM موجود در یک دستگاه سئوال داشتم که مسلما نور آفتاب باعث خالی شدنش نمی شه . از راهنمایی شما سپاس گزارم .

دیدگاه

تقریبا تمامی eprom ها با اشعه uv پاک میشن برای اینکه اشعه به اون برسه سطح بالای eprom یه پنجره شیشه ای داره که از اون جا برای پاک کردن اشعه به چیپ تابونده میشه وقتی که eprom پاک و سپس برنامه ریزی شد برای جلوگیری از پاک شدن اون در اثر تابش نور روی این پنجره رو با یک نوار تیره یا فویل چسب دار می پوشونن

دیدگاه

سلام و یک سوال!!!!!!!!

از این پنجره هه که صحبت کردید این جور بر میاد که به وضوح میشه دیدش .اما من توی آیسی های سری AT25C256 که EEPROM خارجیند یه همچین

چیزی نمی بینم ؟؟ فکر کنم حرف شما رو درست نفهمیدم پس اگه ممکنه این سوالم رو کمی باز کنید. ممنونم .

[hr]عید نوروز نمایانگر فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی بر تمامی ایرانیان گرامی باد
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

دوست عزیز اینی که شما میگید EEPROM هستش . دوستمون در مورد EPROM توضیح میدن .شما هم در ابتدای تایپک در مورد Eprom سوال کرده بودید.

EEprom رو میشه هم توش نوشت و هم پاک کرد ، این کار رو میشه توی برنامه انجام داد.یعنی شما در محل 100 از eeprom کد 01 هگز رو دارید میتونید در برنامه اون رو تغییر بدید .
            ولی eprom وقتی پروگرمش میکنید دیگه هیچ راهی برای دوباری نویسی در برنامه وجود ندارد فقط میتونید از طریق اشعه ماورای بنفش (uv ) اون رو پاک کنید و دوباره با پروگرمر مخصوص خودش که اونم با همین اشعه eprom رو پروگرم میکنه.
            rom هم مثل eprom میمونه نمیشه در برنامه داخل چیزی نوشت یا پاک کرد. rom رو خود کارخانه پروگرم میکنه برای مصارف خاصی(مثل بایوس کامپیوتر) برنامه ریزی میکنه. و دیگه به درد هیچ کار دیگه ای نمیخوره. و کد های داخل ثابت میمونه.

www.icesi.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاد موسوی
              دوست عزیز اینی که شما میگید EEPROM هستش . دوستمون در مورد EPROM توضیح میدن .شما هم در ابتدای تایپک در مورد Eprom سوال کرده بودید.

EEprom رو میشه هم توش نوشت و هم پاک کرد ، این کار رو میشه توی برنامه انجام داد.یعنی شما در محل 100 از eeprom کد 01 هگز رو دارید میتونید در برنامه اون رو تغییر بدید .
              ولی eprom وقتی پروگرمش میکنید دیگه هیچ راهی برای دوباری نویسی در برنامه وجود ندارد فقط میتونید از طریق اشعه ماورای بنفش (uv ) اون رو پاک کنید و دوباره با پروگرمر مخصوص خودش که اونم با همین اشعه eprom رو پروگرم میکنه.
              rom هم مثل eprom میمونه نمیشه در برنامه داخل چیزی نوشت یا پاک کرد. rom رو خود کارخانه پروگرم میکنه برای مصارف خاصی(مثل بایوس کامپیوتر) برنامه ریزی میکنه. و دیگه به درد هیچ کار دیگه ای نمیخوره. و کد های داخل ثابت میمونه.
              سلام خیلی ممنون از راهنمایی شما . فکر کنم سئوال من هم EEPROM باشه چون at29c512 است . ببخشید یه کم واضح تر توضیح بدید. خیلی ممنون

دیدگاه

eprom = erasable programmable read only memory

eeprom = electricaly erasable programmable read only memory

از اسمشون معلومه دیگه .
                فتو بلاگ من
                کاردستی ها :
                روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

این رو میدونم حالا چرا EEprom پاک میشه ؟ :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

EEProm شما external هستش یا EEPROM داخلی avr هستش؟
                    www.icesi.ir

دیدگاه

سلام خدمت دوستان

به خاطر پستی که زده بودم می بخشید منم درست دقت نکردم که منظور دوستمون Eprom هستش .

اما در مورد EEPROM اینی که دوستمون میگه رو میشه دو بخشش کرد

1- منظور EEPROM داخلی میکرو باشه .

2- EEPROM خارجی باشه .
                      در مورد خارجیش اگه به طور خود به خود پاک میشه یا ممکنه آیسی مشکل داشته باشه یا این که توی روتین برنامه موقعی که می نویسید بلافاصله

مقدار صفر رو جایگزین میکنید یعنی در واقع پاکش می کنید اما در مورد داخلی تقریبا هیچ راهی جز REprogramming به ذهنم نمیرسه .

حالا اگه میشه نوعش رو بگید برنامتون رو هم محبت کنید .

[hr]عید نوروز نمایانگر فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی بر تمامی ایرانیان گرامی باد
                      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

مهترین دلایل از کار افتادن EEPROM:

1. نوشتن و پاک کردن بیش از تعداد سیکل های مجاز (معمولا عددی بین 10000 تا 1000000)
                        2. افت تغذیه در زمان نوشتن
                        3. دمای بیش از حد بالا (بیش از 200 درجه ی سانتیگراد)
                        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با سلام
                          من می خوام برای پاک کردن EPROM یک ERASER درست کنم
                          می خواستم یک LED UV بخرم ( 3 وات ) بزارم داخل یک باکس تا نور فرابنفش به پنجره آی سی بتابه. اما مشکل اینجاست که سرچ کردم باید طول موج نور فرابنفش 254 نانومتر باشه اما تو اینترنت LED UV با این طول موج پیدا نکردم.
                          360 - 390 و 420 .... نانومتر تو این رنج LED ها بودند .از این ها هم میشه استفاده کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X