اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

push buttum

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

push buttum

برای گذاشتن یک سری دکمه برای رفتن به منوی تنظیم یک دستگاه آیا باید به تعداد option های مورد نیاز از اینتراپت استفاده کنیم .؟ اگر بعد از وارد شدن در یک option نیاز به تغییر پارامترها داشتیم باید از یک اینتراپت دیگر در اینتراپت قبلی استفاده کنیم ؟ممنون

پاسخ : push buttum

میتونی یه کاری کنی.

میتونی کلید ها رو مستقیم به یه پورت وصل کنی بعد همون سر کلید که دادی به پورت به ورودی یه گیت Or بدی و بعد خروجی گیت or رو بدی به اینتراپت.

این طوری نیاز به تعداد زیادی پایه برای اینتراپت نیست.

www.icesi.ir

دیدگاه

برای ساخت منو میتونی از Flag تو برنامه ات استفاده کنی . من یک منو کامل باهاش ساختم
      چند تا متغیر bit تعریف کن

دیدگاه

منم تاحالا زیاد منو نوشتم.....با همون تعریف متغییر ها.... ...اگه مشکلی داشتی درخدمتم...... .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن قاسم پور
          منم تاحالا زیاد منو نوشتم.....با همون تعریف متغییر ها.... ...اگه مشکلی داشتی درخدمتم...... .
          من در قسمت اینتراپت باید یک صفحه جدید را فراخوانی کنم ؟ برای تنظیم منوها یعنی مثلا بالا بردن کنتراست چی کار باید بکنم ؟

دیدگاه

نیاز به اینتراپت نیست ، روش pooling بهتر هست .

هروقت خواستی که کاربر کلیک کنه مدام وضعیت پورتی که کلید هارو بهشون وصل کردی رو چک بکن .
            فتو بلاگ من
            کاردستی ها :
            روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
            فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
            کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

سلام
              شما نیازی نیست که از اینتراپت استفاده کنید شما بیا کلیدهایی که به یک پورت از میکرو دادی رو در یک حلقه چک کن مثلا وقتی کلید فشرده شد به یک متغیر یک اضافه کنه حالا اگه مقدار متغیر یک بود منو اول رو نشون بده یا اگر دو بود منو دوم رو نشون بده به همین صورت شما می تونی تعریف کنید. این میشه کلید Up .
              برای کلید Down شما باید همین کار رو بکنید ولی باید یک کم کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yavar133
                برای گذاشتن یک سری دکمه برای رفتن به منوی تنظیم یک دستگاه آیا باید به تعداد option های مورد نیاز از اینتراپت استفاده کنیم .؟ اگر بعد از وارد شدن در یک option نیاز به تغییر پارامترها داشتیم باید از یک اینتراپت دیگر در اینتراپت قبلی استفاده کنیم ؟ممنون
                اگه این کار رو برای یه کار صنعتی انجام می دی حتما به روش هایی که نویز ناخواسته رو بگیره هم کار بکن
                مثلا اضافه کردن یه مدار rc به کلید و یا چک کردن کلید توی دوتا if

موفق باشی

دیدگاه

با چه زبانی نی خاید کار کنید.

اگه با بیسیک کار میکنید کهر خیلی راحت تر از اونیه که فکرشو میکنی. من یه برنامه ساده داشتم که 3 تا منو داخل هم بود زیاد مشکل نیست.
                  www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
                    با این دستورات میتونی واسه کلید بدون نویز بنویسی و تو Loop برنامه چک کنی و برای هر منو یا جایی که میخای کاره خاصی انجام بشه یک حلقه بسته بزار و برنامه رو به اون نقطه هدایت کن.

if(PINA.0==0)
                    {
                    while(PINA.0==0);
                    goto s;
                    {

s:

while(1)
                    {

}

این کد پین 0 پورت A رو تست میکنه که ببینه زده شده یا نه.وقتی فشرده شده بود صبر میکنه تا دست از روش برداشته بشه و بعد برنامه رو هدایت میکنه به لیبل s و در زیر لیبل s وارد حلقه میشه
                    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

منم روتین منو زیاد نوشتم . توی محیط C هم این کار رو کردم . زیادم تو در تو نشده . اتفاقا از همین دستورهای معمولی هم استفاده می کنم .

نیازی هم به استفاده از ای اینتراپت ها نیست خیلی راحت با یه کمی حوصله میشه یه منوی خوف نوشت که اصلا eror هم توش نباشه .

[hr]عید نوروز نمایانگر فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی بر تمامی ایرانیان گرامی باد
                      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X