ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 61
    2014/02/14
    تهران
    167
    17

حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر

سلام
    مدتیه در مورد لیزر دی وی دی رایتر تحقیق کردم و مطالب مختلفی تو نت در مورد اینکه میشه با لیزر دی وی دی رایتر یک لیزر حرارتی ایجاد کرد دیدم حالا تصمیم گرفتم برای پروژه دانشگام یک دستگاه حکاکی با لیزر بسازم(روی چوب یا پلاستیک یا کاغذ)البته کوچیک و ساده. حالا این لیزر رو از دی وی دی رایتر در آوردم و تستش کردم اما اون قدرت کافی رو برای حکاکی نداشت از دوستان و کسانی که در این زمینه ها اطلاعاتی دارن خواهشمندم اطلاعاتشونو در اختیار من هم بزارن تا بتونم به نتیجه مطلوب برسم با تشکر... :nerd:
    فقط خودمو خودشو خدامون...
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

پاسخ : حکاکي با ليزر دي وي دي رايتر

نقل قول نوشته اصلی توسط haunting
    سلام
    مدتيه در مورد ليزر دي وي دي رايتر تحقيق کردم و مطالب مختلفي تو نت در مورد اينکه ميشه با ليزر دي وي دي رايتر يک ليزر حرارتي ايجاد کرد ديدم حالا تصميم گرفتم براي پروژه دانشگام يک دستگاه حکاکي با ليزر بسازم(روي چوب يا پلاستيک يا کاغذ)البته کوچيک و ساده. حالا اين ليزر رو از دي وي دي رايتر در آوردم و تستش کردم اما اون قدرت کافي رو براي حکاکي نداشت از دوستان و کساني که در اين زمينه ها اطلاعاتي دارن خواهشمندم اطلاعاتشونو در اختيار من هم بزارن تا بتونم به نتيجه مطلوب برسم با تشکر... :nerd:
    ميتونيد ادرس سايت ها را بدبد واسه من جالبه :applause:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2014/02/14
    تهران
    167
    17

پاسخ : حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر

یکی از سایت ها خود همین سایت بود
    تو گوگل هم بزنید "ساخت لیزر حرارتی" یا "ساخت لیزر حرارتی با دی وی دی رایتر" مطالب زیادی براتون میاد البته زیاد مفید نبودن برای من، من در حد یک ایده تونستم ازشون استفاده کنم و در واقع باید خودم به نتیجه ی مطلوب برسم البته اگه کسی تو این زمینه تجربه ای داشته باشه و بتونه کمکم کنه خیلی خوب میشه :sad:
    2011/05/19
    874
    12

سلام
    به نظر من از اندازه لیزه میشه فهمید که این کاره نیست.کوچکتر از این حرفاس الان تمرکز و واگر نشدنش خوبه.

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    23

براي برش و حکاکي روي هرچيزي بايد ابتدا توان مورد نياز براي منبع ليزر مشخص بشه مثلا براي اجسامي مانند پلاستيک توان کمتر استفاده ميشه به نسبت شيشه چون پلاستيک جذب انرژي بيشتري داره
    من با ليزر رايتز هم کار کردم در حدي نيست که بتونه اون کار ها رو بکنه بيشتر روي اجسام نازک و تيره مثل چسب برق و يا کاغذ سياه تاثير داره البته ميتونه کبريت رو هم روشن کنه اگه رابط در خارج داري که بتوني خريد کني .ميتوني انواع مختلفي از ليزر هاي ديودي و گازي رو بسته به توان مورد نيازت تهيه کني البته با قيمت خيلي ارزونتر از ايران
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است
    2014/02/14
    تهران
    167
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط جعفر رضائي
    براي برش و حکاکي روي هرچيزي بايد ابتدا توان مورد نياز براي منبع ليزر مشخص بشه مثلا براي اجسامي مانند پلاستيک توان کمتر استفاده ميشه به نسبت شيشه چون پلاستيک جذب انرژي بيشتري داره
    من با ليزر رايتز هم کار کردم در حدي نيست که بتونه اون کار ها رو بکنه بيشتر روي اجسام نازک و تيره مثل چسب برق و يا کاغذ سياه تاثير داره البته ميتونه کبريت رو هم روشن کنه اگه رابط در خارج داري که بتوني خريد کني .ميتوني انواع مختلفي از ليزر هاي ديودي و گازي رو بسته به توان مورد نيازت تهيه کني البته با قيمت خيلي ارزونتر از ايران
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    نظرتون در مورد لیزر بلوری چیه؟ اول اینکه اگر بخوام از بلوری استفاده کنم اون هم باید رایتر باشه یا بلوری معمولی هم میشه؟ و دوم اینکه بلوری توان حکاکی کردن روی چوب رو داره به نظرتون؟
    2008/06/12
    18
    0

با ليزر بلوري فوقش بتوني يه کاغذ نازک رو ببري . اگه مي خواي يه کار آماتور بکني يه ليزر 300 ميلي وات بخر.
    http://iran-micro.com/-c-224.html
    2014/02/14
    تهران
    167
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad SH
    با ليزر بلوري فوقش بتوني يه کاغذ نازک رو ببري . اگه مي خواي يه کار آماتور بکني يه ليزر 300 ميلي وات بخر.
    http://iran-micro.com/-c-224.html
    با تشکر
    این سایتی که معرفی کردین لیزر 300 میلی که نداره ولی 100 میلی داره که اونم قیمتش خیلی بالاس 120هزار تومن زیاده نمیخوام اینقد براش هزینه کنم :surprised:
    واینکه من این لیزرو برای برش دادن نمیخوام فقط برای حکاکی میخوام اونم حکاکی روی چوب یا پلاستیک و چیزایی از قبیل همینا. یعنی با دی وی دی رایتر یا بلوری کارم راه نمیوفته؟ :sad:
    .
    .
    یک سوال دیگه اینکه کسی نمیدونه لیزر دی وی دی رایتر معمولا بین چند تا چند میلی وات هست؟ لیزر بلوری چی؟ و سوال قبلمو دوباره تکرار میکنم اینکه اگه بخوام از بلوری استفاده کنم اونم باید رایتر باشه یا از بلوری معمولی هم میشه استفاده کرد؟
    2013/09/13
    118
    3

سلام با dvd رایتر هم میشه اما باید بتونید با لنز اشعه لیزر رو متمرکز کنید
    در مورد بلوری هم از dvd رایتر قویتره و بلوری رایتر هم از رامش قوی تره بسته به قدرتی که نیاز دارید انتخاب کنید .
    فکر قسمت متحرک دستگاه رو کردید ؟ ایا قصد ساخت nc دارید یا cnc ؟
    نمیخوام ناامیدتون کنم اما خیلی ها رو دیدم که میخواستن بسازن اما تهش فقط با تجربه روشن کردن کبریت دست از کار کشیدن ابتدا ببینید علم و امکاناتش رو دارید .
    2014/02/14
    تهران
    167
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط tester_t
    سلام با dvd رایتر هم میشه اما باید بتونید با لنز اشعه لیزر رو متمرکز کنید
    در مورد بلوری هم از dvd رایتر قویتره و بلوری رایتر هم از رامش قوی تره بسته به قدرتی که نیاز دارید انتخاب کنید .
    فکر قسمت متحرک دستگاه رو کردید ؟ ایا قصد ساخت nc دارید یا cnc ؟
    نمیخوام ناامیدتون کنم اما خیلی ها رو دیدم که میخواستن بسازن اما تهش فقط با تجربه روشن کردن کبریت دست از کار کشیدن ابتدا ببینید علم و امکاناتش رو دارید .
    تشکر فراوان بابت پاسخ گوییتون :smile:
    دوست عزیز من اعتقاد دارم که خواستن توانستن است پس میشه و من هم میتونم...
    الان مشکل من روی همین لیزر هستش که باید به اون توانی که میخوام برسم قسمت متحرک دستگاه رو با توجه با اینکه این سیستم تحت یک پروژه کوچک قبلا توسط کس دیگه ای درست شده منم میتونم درستش کنم اون با استفاده از قسمت متحرک یک دی وی دی که لنز روی اون قرار داره این رو درست کرده ومن هم در واقع میخوام فقط تقلید کنم البته هنوز هیچی از این پروژه که ایشون درست کردن رو نخوندم و فقط عکساش رو نگاه کردم و میخوام خودم به سلیقه خودم طراحی و راه اندازیش کنم فکر کنم قسمت سختش برنامه نویسیش باشه :sad:
    اینم لینک پروژه ای که میخوام بسازمش :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
    تا شب نیستم دوستان هر کی هر اطلاعاتی یا منبعی در مورد این چیزا (لیزر یا حتی قسمت متحرک دستگاه) داره دریغ نکنه :sad:
    با تشکر :rolleyes:
صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 61