اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط کامپیوتر با میکرو کنترلر ای وی آر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط کامپیوتر با میکرو کنترلر ای وی آر

با سلام و عرض خسته نباشید
    من برنامه ای به زبان سی نوشتم که اطلاعاتی آماری را در فایل با پسوند دلخواهی ذخیره می کند
    می خواهم این فایل را در داخل یک eeprom قرار بدم و با اتصال به میکروی ای وی آر پس از انجام یک سری محاسبات برخی نتایج مورد نیاز را روی ال سی دی نمایش دهم لطفا مرا در این زمینه راهنمایی کنید؟

آیا می توان با میکروکنترلر ای وی آر مداری طراحی کرد که به محض ارتباط با کامپیوتر پنجره ای تحت ویندوز باز شود و بتوان فایل هایی را در پنجره کپی کرد تا به حافظه جانبی متصل به میکرو منتقل گردد؟
    آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
    پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

پاسخ : ارتباط کامپیوتر با میکرو کنترلر ای وی آر

سلام :

دوست عزیز کاری که شما می خواهید بکنید بصورت ذاتی از کامپیوتر و میکرو ها بر نمیاد !
    مگر اینکه بیاین و خودتون این قابلیت و این برنامه رو براش طراحی کنید !
    اصولاً چون ارتباط بین میکرو و کامپیوتر از طریق پورت سریال بصورت handshake هست ، زمانی که پورت سریال رو وصل می کنید تا زمانی که داده ای رد و بدل نشه متوجه برقراری ارتباط نمی شوید ( که در پورت های دیگر مثل USB این فرایند فرق داره ) .
    پس شما باید برنامه ایی بنویسید که دائماً در حال چک کردن پورت سریال باشه تا به محض کانکت شدن پورت اون رو تشخیص بده و بتونه عملیات موردنظر شما رو انجام بده !

و اما چگونه اینکار را انجام بدین :
    من با c کار نکردم ولی با VB.net یک برنامه نوشتم که کارش خیلی سخت تر از اینی بود که شما می خواهید ، پس حتماً اینکار را هم میشه کرد !
    تنها مشکل سر ذخیره اطلاعات در EEprom میکرو هست که اون هم چند خط برنامه در میکرو ست !
    پس می بینید که اصلاً کار سختی نخواهد بود .
    شما بیشتر تو اینترنت جستجو کن ، ما هم کمکت می کنیم .

موفق باشی

دیدگاه

قرار دادن فایل با پسوند دلخواه در eeprom و دکد کردن آن

سلام
      خیلی ممنون از راهنماییتان
      با اتصال پورت یو اس بی و تبدیل آن به پورت کام با استفاده از برنامه نویسی وساخت درایور و یا با استفاده از max232 و پورت کام مشکل مطمئنا حل می شه
      ولی فقط می مونه قرار دادن فایل با پسوند دلخواه در eeprom که هر چی تو اینترنت دنبالش می گردم پیدا نمی کنم کسی قبلا جایی مطلبی در این زمینه مطالعه کرده که معرفی کنه؟
      البته مطالبی در زمینه ساخت mp3 player جایی خواندم که برای تبدیل فایل با فرمت مشخص mp3 از انکدر استفاده می شود ولی در مورد هر نوع فایلی نمی دونم باید چی کار کنم .
      ممنون می شوم اگه راهنماییم کنید .
      آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
      پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

پاسخ : ارتباط کامپیوتر با میکرو کنترلر ای وی آر

با عرض سلام

من توی یک سایت یک مطلبی رو خوندم که میشه با استفاده از میکروکنترلر های معمولی ای وی آر با پورت یو اس بی ارتباط برقرار کرد وقتی مدار رو امتحان کردم باورم نمیشد واقعا فوق العاده بود . :applause: :job:
        مدار مربوط می شد به یک دستگاه پد تاچ اسکرین که واقعا در نوع خودش باور نکردنی بود.
        برای اطلاعات بیشتر بهتره به خود سایت یک سری بزنید این نشونی سایته
        http://sites.google.com/site/eletronicsworld2xx
        با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X