اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشل spi آی سی تاچ xpt2046 در winavr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشل spi آی سی تاچ xpt2046 در winavr

سلام دوستان!
    متاسفانه وقتی با SPI در محیط WinAvr میخوام با آی سی تاچ xpt2046 کار کنم ، (آی سی مشابه ADS7843) اطلاعات به درستی تبادل نمیشه و میکرو بعد از هر دفعه ریست شدن، یک عکس العل متفاوت نشون میده! :eek:
    همین آی سی رو با codevision راه اندازی کردم و بسیار دقیق کار میکنه اما نمیدونم چرا با winAvr اصلا کار نمیکنه!
    البته لازم به ذکره که این آیسی ، تاچ ال سی دی N96 رو راه میندازه و خود LCD بسیار خوب با هر دو محیط کار میکنه ولی در winAvr سرعت بالاتری داره!
    آیا استفاده از SPI در WinAvr نکته خاصی داره؟
    البته من از کتابخونه های تست شده هم استفاده کردم . پروژه دوست عزیز "aivhl" که با winavr انجام دادن رو استفاده کردم ولی کار نمیکنه! اینم لینک پروژه ایشون:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18025.msg286993#msg286993
    ممنون از راهنماییتون!
    در انتظار تو چشمم سپید گشت و غمی نیست
    اگر قبول تو افتد، فدای چشم سیاهت

http://upload7.ir/images/83524254953910725183.gif

پاسخ : مشل spi آی سی تاچ xpt2046 در winavr

اینم بگم که این برنامه رو هم با Winavr2010 و هم با atmel studio 6.1 امتحان کردم.
    دوستان لطفا راهنمایی کنین!!
    در انتظار تو چشمم سپید گشت و غمی نیست
    اگر قبول تو افتد، فدای چشم سیاهت

http://upload7.ir/images/83524254953910725183.gif

دیدگاه

شما SPI رو در AVRGCC اول یه تست بگیرید بعد کم کم کد CV رو به AVRGCC پورت کنید

از مثال های atmel studio هم میتونید استفاده کنید . البته داکیومنت خود کتابخانه های AVRGCC
      هم هست .
      از جمله ی رفتگان این راه دراز
      باز آمده ای کو که به ما گوید راز
      هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
      چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط یه بنده حقیر نمایش پست ها
        سلام دوستان!
        متاسفانه وقتی با SPI در محیط WinAvr میخوام با آی سی تاچ xpt2046 کار کنم ، (آی سی مشابه ADS7843) اطلاعات به درستی تبادل نمیشه و میکرو بعد از هر دفعه ریست شدن، یک عکس العل متفاوت نشون میده! :eek:
        همین آی سی رو با codevision راه اندازی کردم و بسیار دقیق کار میکنه اما نمیدونم چرا با winAvr اصلا کار نمیکنه!
        البته لازم به ذکره که این آیسی ، تاچ ال سی دی N96 رو راه میندازه و خود LCD بسیار خوب با هر دو محیط کار میکنه ولی در winAvr سرعت بالاتری داره!
        آیا استفاده از SPI در WinAvr نکته خاصی داره؟
        البته من از کتابخونه های تست شده هم استفاده کردم . پروژه دوست عزیز "aivhl" که با winavr انجام دادن رو استفاده کردم ولی کار نمیکنه! اینم لینک پروژه ایشون:

ممنون از راهنماییتون!
        سلام ممنون میشم توضیحات و نمونه برنامه ای که ازش جواب گرفتید رو اینجا بزارید من هر کار میکنم جواب نمیده با مثال خود کد ویژن تست کردم سخت افزار درسته....پایه pinrq رو هم به اینتراپت 2 وصل کردم ولی واسش کدی قرار ندادم به صورت پیش فرض به صورت پولینگ هر 10میلی ثانیه برنامه ریزی شده.ممنون میشم کد خودت رو اینجا قرار بدی
        هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X