اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پارتیشن بندی هارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پارتیشن بندی هارد

سلام
    برای پارتیشن بندی هارد بهتره درایو ویندوز و جایی که برنامه ها نصب میشن دوتا درایو جدا باشه یا یه پارتیشن باشه؟
    کلا برای پارتیشن بندی کلی هارد چه نکاتی باید رعایت بشه؟
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : پارتیشن بندی هارد

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
    سلام
    برای پارتیشن بندی هارد بهتره درایو ویندوز و جایی که برنامه ها نصب میشن دوتا درایو جدا باشه یا یه پارتیشن باشه؟
    سلام
    فرقی نمیکنه درایو ویندوز و برنامه ها جدا باشه یا یکجا چون در هر دو حالت وقتی ویندوز عوض بشه دیگه برنامه ها رو نمیشناسه و باید دوباره نصب بشن و به هم وابسته ان.
    شما سعی کن کلا درایوی غیر از C رو برای نصب ویندوز در نظر بگیری و حتما فرمتش رو NTFS انتخواب کن و حجم درایو رو هم به اندازه ای که بعدا کم نیاری بگیر.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

سلام
      من معمولا هارد رو دو پارتشن میکنم c و D و ویندوز رو توی c نصب میکنم و my document رو به داریو D منتقل می کنم که اگه احیانا ویندوز پرید با خیال راحت c رو فرمت کنم و اطلاعات my document نابود نشه

دیدگاه

برای اینکه از برخی مشکلات احتمالی (مثل بدسکتور، ویروس و ...) که ممکنه در درایو ویندوز پیش بیاد جلوگیری بشه بهتره ویندوز رو توی درایو دیگه ای نصب کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dariai
          برای اینکه از برخی مشکلات احتمالی (مثل بدسکتور، ویروس و ...) که ممکنه در درایو ویندوز پیش بیاد جلوگیری بشه بهتره ویندوز رو توی درایو دیگه ای نصب کنید.
          دوست عزیز درایو های دیگه ویروس و بدسکتور نمیگیرن؟

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
          سلام
          کلا برای پارتیشن بندی کلی هارد چه نکاتی باید رعایت بشه؟
          مزیت یه پارتیشن برای برنامه ها به نظرتون چیه ؟
          شنیدم میگن نباید پارتیشن ها زیاد باشن چون سرعت پایین میاد ولی تا حالا دلیل قانع کننده ای برا این حرف نشنیدم ..

از من میشنوی یه پارتیشن60-70 گیگی برای ویندوز جدا کن بقیه رو هم هر چی دلت میخواد بسته به نیازت .. ویندوز رو هم تو همون سی نصب کن ..
          ویندوز 7 و 8 هم من نصب کردم هر جا نصب کنی همون درایو رو به عنوان c میشناسه حتی اگه z باشه .. حالا اگه درایو c اصلی (که تو ویندوز 7 و8 مثلا میشه d) رو فرمت کنی ویندوز از کار میوفته چون اون درایو به عنوان پارتیشن اکتیو شناخته میشه و بوت سکتور اونجاس
          در ضمن حداقل 3-4 تا پارتیشن کنید که احیانا اگه مشکلی برای یه پارتیشن پیش بیاد کل اطلاعات از بین نره
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

از تمامی دوستان ممنونم
            شرمنده یه مدت نبودم(بیمارستان تشریف داشتم! :biggrin
            عرض کنم که ویندوز قبلی که داشتم رو سه سال بود نصب کرده بودم و هیچ مشکلی براش پیش نیومد چون همیشه مرتبش میکردم و انتی ویروسم به روز بود
            الان به مشکل جدیدی برخوردم!
            روی هاردم نمیتونم درایو لاجیکال یا حتی اکستندد بسازم!!!
            فقط اجازه ساختن درایو پریماری رو دارم
            کسی میدونه این مشکل از چیه؟
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

ویندوز 7 این محدودیت رو داره. نمیشه logical ساخت.

دیدگاه

خدا بد نده بیمارستان چرا ؟ :smile:

باریکلا 3 سال ویندوز عوض نکردین

با این نرم افزار میتونید هر بلایی سر پارتیشنتون بیارید
                Easeus-partition-master-9-3-pro

http://www.downloadha.com/1392/09/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%87%D8%A7-easeus-partition-master-9-3-pro/

ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                  ویندوز 7 این محدودیت رو داره. نمیشه logical ساخت.
                  ویندوز 8 چطور؟

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                  خدا بد نده بیمارستان چرا ؟ :smile:

باریکلا 3 سال ویندوز عوض نکردین

با این نرم افزار میتونید هر بلایی سر پارتیشنتون بیارید
                  Easeus-partition-master-9-3-pro

http://www.downloadha.com/1392/09/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%87%D8%A7-easeus-partition-master-9-3-pro/

بی احتیاطی دوست عزیز!
                  نمیشه
                  این هزارمین نرم افزاریه که امتحان میکنم
                  نمیشه که نمیشه
                  رو پریماری قفله!

دیدگاه

سلامت باشی دوست عزیز ..

من این مشکلو با لپتاپ ها زیاد داشتم بعد از ساختن 4 یا 5 پارتیشن دیگه نرم افزار ویندوز بد جور میره رو اعصاب ..
                    یه کاری بکن ببین اگه پارتیشن ها رو حداقل یکیشو حذف کنی از خود ویندوز، بعد با نرم افزار مثل همونی که لینکشو دادم امتحان کنید ببینید میتونید اون قسمتو به لوجیکال تبدیل کنید یا نه .. فک کنم باید کار کنه

دیدگاه

از acronis disk director استفاده کن. خیلی راحت برات به logical تبدیل میآ‌کنه

دیدگاه

سلام
                        این تاپیک رو میخوندم یاد پرسشی افتادم که چند وقت پیش برام پیش اومده بود
                        خب چند وقت پیش یک نوت بوک جدید گرفتم موقع تحویل برام ویندوز 8 گذاشتند
                        اما موقع تحویل دیدم پارتیشن C رو خیلی کم گذاشته بودند و وقتی بهشون گفتم چرا C رو کوچیک گرفتید
                        پرسیدند چقدر میخوای گفتم 250 گیگابایت (قبلی فکر کنم 100 گیگابایت گذاشته بودند از کل یک ترابایت هارد).
                        بعد کامپیوتر رو بردند تو اتافشون و در مدت یکی دو دقیقه با پارتیشن مورد نظر من برگردوندند
                        ازشون پرسیدم چطور این کار رو کردید گفتند با یک دستور!
                        من خیلی وقت پیش با نرم افزار پارتیشن مجیک اینکار رو کرده بودم اما اون یا هر نرم افزار دیگه ای اول باید نصب بشه
                        و طول میکشه.
                        کسی از دوستان میدونه اینها چکار کردند ؟
                        و آیا واقعن با دستور میشه اینکار رو کرد :eek: من که بعید میدونم، برای همینه که موندم اینها چه کار کردند
                        حدس خودم اینه شاید از یک برنامه در کامند پرامپت اجرا کردند اما نمیدونم چی!
                        اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
                        کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                          سلامت باشی دوست عزیز ..

من این مشکلو با لپتاپ ها زیاد داشتم بعد از ساختن 4 یا 5 پارتیشن دیگه نرم افزار ویندوز بد جور میره رو اعصاب ..
                          یه کاری بکن ببین اگه پارتیشن ها رو حداقل یکیشو حذف کنی از خود ویندوز، بعد با نرم افزار مثل همونی که لینکشو دادم امتحان کنید ببینید میتونید اون قسمتو به لوجیکال تبدیل کنید یا نه .. فک کنم باید کار کنه
                          همه راهها رو امتحان کردم
                          اصلا اکستندد نمیسازه که بشه لاجیکال ساخت

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                          از acronis disk director استفاده کن. خیلی راحت برات به logical تبدیل میآ‌کنه
                          قبلا امتحان کردم
                          نمیشه

نوشته اصلی توسط داود رهایی
                          سلام
                          این تاپیک رو میخوندم یاد پرسشی افتادم که چند وقت پیش برام پیش اومده بود
                          خب چند وقت پیش یک نوت بوک جدید گرفتم موقع تحویل برام ویندوز 8 گذاشتند
                          اما موقع تحویل دیدم پارتیشن C رو خیلی کم گذاشته بودند و وقتی بهشون گفتم چرا C رو کوچیک گرفتید
                          پرسیدند چقدر میخوای گفتم 250 گیگابایت (قبلی فکر کنم 100 گیگابایت گذاشته بودند از کل یک ترابایت هارد).
                          بعد کامپیوتر رو بردند تو اتافشون و در مدت یکی دو دقیقه با پارتیشن مورد نظر من برگردوندند
                          ازشون پرسیدم چطور این کار رو کردید گفتند با یک دستور!
                          من خیلی وقت پیش با نرم افزار پارتیشن مجیک اینکار رو کرده بودم اما اون یا هر نرم افزار دیگه ای اول باید نصب بشه
                          و طول میکشه.
                          کسی از دوستان میدونه اینها چکار کردند ؟
                          و آیا واقعن با دستور میشه اینکار رو کرد :eek: من که بعید میدونم، برای همینه که موندم اینها چه کار کردند
                          حدس خودم اینه شاید از یک برنامه در کامند پرامپت اجرا کردند اما نمیدونم چی!
                          بله از داس میشه
                          دقیقا دستورش رو نمیدونم
                          ولی نیازی به نصب هم نیست
                          همه نرم افزارهای پارتیشن بندی نسخه بوتیبل هم دارن
                          ولی متاسفانه نمیدونم داستان چیه که این سیستم فقط از درایو ویندوز بوت میشه!!!
                          تنظیمات بایوس رو هم تغییر دادم نشد

دیدگاه

یه جای کارو اشتباه انجام میدی.
                            من بارها انجام دادم و به خوبی هم جواب داده

دیدگاه

میشه یه عکسی چیزی بذارید از محیط نرمافزار خود ویندوز؟ ما هم ببینیم وضعیت چجوریه؟ چه اروری میده ؟
                              در کل بیشتر از 4 پارتیشن نمیشه ساخت البته خودتون میدونید احتمالا.. حالا اگه به شما اجازه ایجاد اکستندد نمیده یعنی 4 تا پارتیشن پریمری دارید و دیگه نمیتونید پارتیشن جدید ایجاد کنید باید یکی رو حتما حذف کنید تا بتونید اکستندد بسازید و داخل اکستندد پارتیشن های بیشتر ..
                              واقعیتش من تا حالا با هارد های که در حالت عادی بسته شدن یا Raid اصلا این مشکلو نداشتم نرم افزارای جدید اکثرا جواب میدن و 3 سوت کارا رو ردیف میکنن .. نرم افزار خود ویندوز رو هارد هایی که Raid بسته شدن اذیت میکنه ولی easeus و آکرونیس کارشون درسته .. خیلی کم دیدم گیر کنن اون جاهایی هم که گیر میکنن معمولا یه کار غیر ممکن ازشون خواسته میشه

ویرایش:
                              روی دیسک(نه پارتیشن) کلیک راست کن ببین convert to basic داره اگه داشت تبدیلش کن ضمنا از گزینه های این راست کلیک هم اگه میشه یه عکس بذارید اینجا
                              دقت کنید که دیسک روی MBR تنظیم شده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X