اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم فیوزبیت و سوختن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم فیوزبیت و سوختن میکرو

سلام
    با پرگرامر STK200 و در محیط بسکام برنامه ای را دارم که با کریستال خارجی 11.0592 مگاهرتز کارمیکنه.وقتی فیوربیتها را برای آن تنظیم میکنم (CKSEL=11111 و OSC Programming=0 ) میکرو میسوزد.ظاهرا این مشکل خیلی ها بوده.خواستم بدونم چی جور میشه میکروهای سوخته را ریکاور کنم؟ و مهمتر اینه که مراحل تنظیم فیوزبیتها طوریکه میکرو نسوزه چیه ؟اول برنامه رو پروگرم کنم یا اول فیوربیتها رو ست کنم؟

پاسخ : تنظیم فیوزبیت و سوختن میکرو

من تا به حال این طوری ic از دست ندادم/ :agree:

ولی به نظر من همیشه برنامه رو بریز بعد فیوز بیت رو تنظیم کن.

برای من این اتفاق افتاد . که external reset رو تو ic تاینی 15 غیر فعال کردم و ic به باد فنا رفت ولی برنامه توش بود. و هیچ مشکلی برام پیش نیومد.
    www.icesi.ir

دیدگاه

یک موج متناوب با فرکانس یک مگاهرتز وصل کنید به XTAL1، درست میشه :smile:
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

رضا جان میشه یکم بیشتر بگی.

متناوب یعنی چی؟ سینوسی ؟ مربعی؟ مثلثی؟ ؟؟؟؟

بعد ic تو مدار نباشه؟
        www.icesi.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
          یک موج متناوب با فرکانس یک مگاهرتز وصل کنید به XTAL1، درست میشه :smile:
          با سلام
          دقیقا همون طور که آقای سپاس یار گفتند نیاز به یک موج خارجی دارید که می توانید از یک میکرو سالم که با کریستال کار میکند هم استفاده کنید. فقط کافی است پایه های xtal1 و xtal2 دو میکرو را به هم متصل کنید.

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian نمایش پست ها
            با سلام
            دقیقا همون طور که آقای سپاس یار گفتند نیاز به یک موج خارجی دارید که می توانید از یک میکرو سالم که با کریستال کار میکند هم استفاده کنید. فقط کافی است پایه های xtal1 و xtal2 دو میکرو را به هم متصل کنید.
            داداش دمت گرم دنیامونو روشن کردی. چقدر راحت دو تا میکرو زنده شد.!!!! خوب شد نرفتم سراغ درست کردن دکتر فیوز بیت. خلاصه اینکه کارت درسته بدجوووور. مارو مرید خودت کردی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X