اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد امپر باطری و موتور DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد امپر باطری و موتور DC

سلام

من نه درس الکترونیک خوندم نه فعالیتی توش دارم فقط یه سوال دارم

موتور های DC محدودیت امپر دارن؟

منظورم اینه که مثلا به یه موتور باطری با امپر 50 وصل کنیم کار کنه ولی اگه بهش یه باطری با امپر 60 وصل کنیم بسوزه؟

اصلا موتوری هست که بهش بشه یه باطری با امپر 100 وصل کرد؟

اگه ممکنه یه توضیح بدین...

با تشکر.

پاسخ : سوال در مورد امپر باطری و موتور DC

با سلام
    مثلا روی باتری نوشته 12 ولت / 60 آمپر ساعت (AH) نوشته
    و موتور شما با 12 ولت /2 آمپر کار میکنه
    وقتی که شما این باتری رو به موتور وصل میکنید با اینکه این موتور فقط 2 آمپر میخواد و باتری شما 60 آمپر ساعت است موتور از باتری فقط 2 آمپر مصرف میکنه و با بقیش کاری نداره
    ولی اگه موتور شما 12 ولت باشه و شما بهش 24 ولت بدید شاید کار کنه ولی به زودی میسوزه
    اینو همیشه یادتون باشه که جریان که از باتری میکشیم مربوط به باری هست که روی موتور است
    مثلا اگه موتور در حالت عادی 2 آمپر مصرف میکنه ، شما با دست موتور رو نگه داری جریان بیشتری از منبع یا همون باتری میکشه
    و آمپر ساعت یعنی اینکه اگر شما در یک ساعت از این باتری 60 آمپر بکشید خالی میشود و نیاز به شارژ دارد

دیدگاه

پس امپر بالا موتور رو نمی سوزونه چون موتور به اندازه امپری که لازم داره از باتری استفاده میکنه؟

ابنکه مثلا یه باتری داریم 60 امپر اما موتور فقط 2 امپر مصرف می کنه 58 امپر دیگه چی میشه؟مگه اینطور نیست که امپر باتری هرچی بیشتر باشه بیشتر تو خودش شارژ نگه میداره؟

این موتوری که من در موردش حرف میزنم موتور ویلچر برقی هست،الان من از کجا میتونم بفهمم این موتور چتد امپر لازم داره برای کار کردن؟روش نوشته یا باید به دستگاهی چیزی وصل کرد فهمید؟

من میخوام بدونم الان که دوتا موتور به ویلچرم وصله دوتا هم باتری که هر کدوم 37 امپر هست با یه بار شارژ هم 10 کیلومتر راه میره،اگه باتری با امپر بالاتر بهش وصل کنم تا بیشتر از 10 کیلومتر با یک بار شارژ بره مشکلی واسه موتور پیش میاد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.walt
        پس امپر بالا موتور رو نمی سوزونه چون موتور به اندازه امپری که لازم داره از باتری استفاده میکنه؟
        درسته
        نوشته اصلی توسط mr.walt
        ابنکه مثلا یه باتری داریم 60 امپر اما موتور فقط 2 امپر مصرف می کنه 58 امپر دیگه چی میشه؟مگه اینطور نیست که امپر باتری هرچی بیشتر باشه بیشتر تو خودش شارژ نگه میداره؟
        ببینید نوشته 60 آمپر ساعت یعنی اگه تو یک ساعت ازش 60 آمپر بکشی خالی میشه و نیاز به شارژ داره
        حالا اگه شما ازش 2 آمپر بکشید بیشتر از یک ساعت براتون کار میکنه تا تمام 60 آمپر خالی بشه
        نوشته اصلی توسط mr.walt
        من میخوام بدونم الان که دوتا موتور به ویلچرم وصله دوتا هم باتری که هر کدوم 37 امپر هست با یه بار شارژ هم 10 کیلومتر راه میره،اگه باتری با امپر بالاتر بهش وصل کنم تا بیشتر از 10 کیلومتر با یک بار شارژ بره مشکلی واسه موتور پیش میاد؟
        خیر مشکلی برا موتور پیش نمیاد و بیشتر از 10 کیلومتر براتون راه میره
        ولی به شرط اینکه
        ولتاژ باتری موتور هم اندازه ولتاژ باتری جدیدی باشه که قراره به جاش بزارید( یعنی اگه باتری موتور 12 ولت است باید ولتاژ باتری جدید هم 12 ولت باشه)
        و بهتره که نوع باتری نیز از همون باتری باشه ( مثلا اگه باتری اسیدیه ، اینی هم که میخوای واسش بخری هم باید اسیدی باشه )
        بازم مشکلی بود درخدمتم
        موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X