اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابع تبدیل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابع تبدیل

سلام دوستان
    من رشتم کامپیوتر هست و برای پروژم باید مفهوم تابع تبدیل رو درک کنم. ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید و به زبان ساده تر توضیح بدید. state-space و zero-pole-gain چی هستند؟

پاسخ : تابع تبدیل

با توجه به اینکه این قبیل موارد قرص نداره که آدم بخوره :biggrin:
    شما بهتره کتاب یا جزوه درس کنترل خطی (بعنوان مثال کتاب اوگاتا) رو گیر بیاری بخونی

دیدگاه

پاسخ : تابع تبدیل

نوشته اصلی توسط elnazeilbeigi
      سلام دوستان
      من رشتم کامپیوتر هست و برای پروژم باید مفهوم تابع تبدیل رو درک کنم. ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید و به زبان ساده تر توضیح بدید. state-space و zero-pole-gain چی هستند؟
      به رابطه ای که بین خروجی و ورودی یک سیستم وجود داره تابع تبدیل، تابع انتقال یا تابع شبکه اون سیستم میگن که در واقع بیانگر رفتار سیستمت هم هست. همچنین می تونی با استفاده از معادلات دیفرانسیل حاکم بر سیستمت رفتارشو به صورت ریاضی مدل کنی که از روی اون می تونی به معادلات فضای حالت هم برسی.
      مفاهیم صفر و قطب هم بترتیب ریشه های صورت و مخرج تابع تبدیل هستن که با تنظیم درست اونها می تونی پایداریه سیستم رو به ازاء ورودی های مختلف تضمین کنی. که حالا بطور ساده میشه گفت که با قرار داشتن قطبها در سمت چپ محور موهومی (jw) سیستم پایداره و اگر یه قطب روی محور موهومی قرار بگیره سیستم پایداره مرزیه و اگر قطب مکرر روی این محور باشه سیستم نوسانی و طبیعتاً با قرار گیری قطبها در سمت راست محور jw هم سیستم ناپایدار میشه.
      quand on veut,on peut...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X