اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کانتر 32 بیتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کانتر 32 بیتی

سلام
    قصد ساختن یک کانتر رو دارم که تا عدد 32 بیتی حدود( 4 میلیارد) رو روی ال سی دی نمایش بده ولی به مشکلی که بر خوردم اینه که این میکرو بیش از 16 بیت رو نمیتونه نمایش بده ولی فکر میکنم بشه با چند تا ترفند این مشکل رو حل کرد که تا اعداد 32 بیتی رو نمایش بده. از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه
    اگه مقدوره یه برنامه که در هر 500 میلی ثانیه یک واحد به عدد روی ال سی دی اضافه میکنه برام بزارین...

پاسخ : کانتر 32 بیتی

نوشته اصلی توسط hosein0361
    سلام
    قصد ساختن یک کانتر رو دارم که تا عدد 32 بیتی حدود( 4 میلیارد) ........
    با سلام

اگر یک ذره مساله را باز تر کنید شاید بهتر و دقیق تر بشود به شما کمک کرد.

این یک راه حل ساده دارد شما چند تا متغیر شانزده بیتی بسازید و مثلا ,C, A,B بعد با هر 500 میلی ثانیه یک عدد اضافه کنید. مثلا فرض کنید که رجیستر اول تا 9999 بشمارد و هرگاه به 10000 رسید خودش را صفر کند و رجیستر بعدی را یک واحد اضافه کند و همین روال برای رجیستر دومی که تا 9999 بشمارد و بعد یکی به رجیستر بعدی اضافه کند آنقدر که عدد مطلوب شما ساخته شود.

دوم اینکه بد نبود اگر می گفتید از چه محیطی برای نوشتن برنامه تان استفاده می کنید.

به هرحال من برایتان در PICBASIC یک مثال می نویسم. خودتان آن را تعمیم بدهید
    کد:
    A var word
    B var word
    C var word
    clear
    lcdout $fe,128,"counting..."
    main:
    a=a+1
    if a>9999 then 
    b=b+1
    a=0
    endif
    if b>9999 then 
    c=c+1
    b=0
    endif
    if c>9999 then
    c=0
    endif
    lcdout $fe,1
    lcdout $fe,192,dec4,c,dec4,B,dec4,A
    pause 500
    goto main
    این الان 12 رقم نشان می دهد که هزار برابر از آنچه شما خواسته اید بزرگتر خواهد بود یعنی تا یک ترا Tera می توانید بشمارید .

موفق باشید
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

خیلی ممنون
      حالا اگه من بخوام بدون ترفند مشکل رو حل کنم پیشنهادتون چیه؟ داخل بیسیک که نهایت تا 16 بیت بیشتر رو نمیشه استفاده کرد. ولی ایا با زبان های اسمبلی یا C میشه اعداد D-WORD رو به راحتی نمایش داد؟

دیدگاه

دوست عزیز توی میکروبیسیک میتونی متغیرت رو LONGWORD تعریف کنی و تا 4 میلیارد بشمری.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

میکرو بیسیک با pic basic proچه تفاوتی داره؟کسی میتونه راهنمایی کنه؟

دیدگاه

میکروبیسیک پرو یه نرم افزار مال شرکت mikroe هست و نسبت به pic basic pro 2.41 که من قبلا باهاش کار میکردم امکانات بیشتری داره و میکروهای بیشتری رو هم ساپورت میکنه. کتابخونه های کاملتری هم داره. البته pic basic pro هم در حد خودش نرم افزار عالی و کاربردی هست و من باهاش چندین پروژه صنعتی انجام دادم. حتی بعضی از توابع رو داره تو میکروبیسیک نیست.مثل pulsein
            ولی اگه با میکروبیسیک کارکنید از لحاظ کار با امکانات جدید و میکروهای جدید خیالتون راحته.
            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X