اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سنسور برای شمارش افراد تا 30متر مفید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سنسور برای شمارش افراد تا 30متر مفید

سلام

من یک سنسور میخوام به atmega8 وصل کنم که تا 30 متر مفید بتونه افراد یا ماشینارو بشماره.

سنسوری که بشه داخل یک خیابان گذاشت و خلاصه میزان تردد و شلوغیو نشون بده . حالا چه انسان چه ماشین.

شمارش ماشین با ادمشم باهم باشه مهم نیست! فقط بشماره مهمه.

خیلی برام مهمه.
    با تشکر

پاسخ : یک سنسور برای شمارش افراد تا 30متر مفید

برادر عزیز این سنسوری که شما میخوای رو هنوز دانشمندا نتونستن اختراع کنن.
    در حال حاظر در دنیا از پردازش تصویر برای این جور کارها استفاده می کنن.
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hiiva1
      سلام

من یک سنسور میخوام به atmega8 وصل کنم که تا 30 متر مفید بتونه افراد یا ماشینارو بشماره.

سنسوری که بشه داخل یک خیابان گذاشت و خلاصه میزان تردد و شلوغیو نشون بده . حالا چه انسان چه ماشین.

شمارش ماشین با ادمشم باهم باشه مهم نیست! فقط بشماره مهمه.

خیلی برام مهمه.
      با تشکر
      خیلی زرنگی!!!! اون جا هم جواب دادم.

عزیز دقتش پایینه.

امکان داره چند تا ماشین با هم از جلو سیستم شما رد بشه و شما اون ها رو یکی ببینی.

حالا اگه مهم نیست میگم:

اولین راه : یه لیزر خیلی قوی و یه گیرنده لیزر در طرفین جاده و شمردن تعداد قطعی ها.
      مزایا: ارزان . کد نویسی آسان.
      معایب: اگر یکی دستش رو جلو لیزر بگیره اشتباه میشه. لیزر داغ می کنه. در هوای آلوده کار نمیکنه.

دومین راه : اگر به کف آسفالت دسترسی داری چند تا کلید گردن کلفت از پاساژ امجد بیاب و بکار در هر 20 سانتی جاده.
      مزایا: دقت بالا.
      معایب: کد نویسی سخت .
      [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
      درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

استفاده از لوپ مغناطسیس ، رادار و حتی با اسکنر میشه شمرد ولی سیستمی که یتونه هم نفر و هم ماشین رو در ان واحد بشمره فقط پردازش تصویر هست
        دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
          استفاده از لوپ مغناطسیس ، رادار و حتی با اسکنر میشه شمرد ولی سیستمی که یتونه هم نفر و هم ماشین رو در ان واحد بشمره فقط پردازش تصویر هست
          حق با این دوستمونه،بهترین و دقیقترین گزینه پردازش تصویره،حتی اگر دوربین و لنز مناسب انتخاب بشه تعداد حشرات و پرندگان رو هم میشه آنلاین شمرد.

نوشته اصلی توسط XBlueSky

اولین راه : یه لیزر خیلی قوی و یه گیرنده لیزر در طرفین جاده و شمردن تعداد قطعی ها.
          مزایا: ارزان . کد نویسی آسان.
          معایب: اگر یکی دستش رو جلو لیزر بگیره اشتباه میشه. لیزر داغ می کنه. در هوای آلوده کار نمیکنه.

دومین راه : اگر به کف آسفالت دسترسی داری چند تا کلید گردن کلفت از پاساژ امجد بیاب و بکار در هر 20 سانتی جاده.
          مزایا: دقت بالا.
          معایب: کد نویسی سخت .
          در شرایط واقعی اصلا عملی نیست دوست عزیز
          انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
          فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X