اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداقل اندازه ها در آلفا مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداقل اندازه ها در آلفا مدار

دوستان سلام,
    من دارم یه PCB میزنم, خیلی شلوغ شده!؟؟! :angry:
    میخواستم بدون کسی دقیقا اطلاع داره آلفا مدار حداقل سایز ترک ها و وایا هارو چقدر مزنه؟
    چون هزینه مالی و وقت زیادی گذاشتیم می خوام مطمئن باشم!
    ممنون... :job:

پاسخ : حداقل اندازه ها در آلفا مدار

سلام

شرکت های تولید pcb ب هضخامت ترک ها یا VIA ها کاری ندارند
    قیمتی که ارائه میدن به اندازه برد بستگی داره ( مساحت برد )

چون با CNC برد رو میسازن ضخامت ترک ها و via ها هرچه قدر باشه برات میسازن

بازم میگم قیمتی که ارائه میدن به اندازه برد بستگی داره ( مساحت برد )

دیدگاه

آهان, نه من منظورم اینه که یک وقت کوچیک نگیریم بعد خراب در بیاد مجبود شیم دوباره روت کنیم, وگرنه PCB دادم به آلفا مدار, قیمت دارم.
      من ترک هام رو 7میل گرفتم وایا ها رو 20 به 10! قبلا ترک 10 میل و وایا 30 به 15 زدم! ولی کوچکتر نزدم!
      منظورم این بود که این انداره هارو میتونند بزنن! ظاهرا شما می فرمایید میتونن بزنن!
      ممنون!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza9735
        آهان, نه من منظورم اینه که یک وقت کوچیک نگیریم بعد خراب در بیاد مجبود شیم دوباره روت کنیم, وگرنه PCB دادم به آلفا مدار, قیمت دارم.
        من ترک هام رو 7میل گرفتم وایا ها رو 20 به 10! قبلا ترک 10 میل و وایا 30 به 15 زدم! ولی کوچکتر نزدم!
        منظورم این بود که این انداره هارو میتونند بزنن! ظاهرا شما می فرمایید میتونن بزنن!
        ممنون!
        والا یه بار یه دانشجو برد دورو آورده بود شرکت و اندازه ترک هاش بعضی جاها 3 میل بود که دادیم بیرون با cnc براش زدن
        هیچ عیبی نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza9735
          ممنون!
          فاصله ی مجاز بین ترکها و polygon و ترکها رو کمتر از 10 میل نگیر !!!!
          من یه برد پیچیده داده بودم با دقت 7 میل . درسته که زده بود و به ظاهر مشکلی هم نداشت اما بعد از مونتاژ قطعات روی برد دیدم مدار کار نمی کنه بعد از ساعتها فهمیدم polygon به یکی از ترکها در یه نقطه چسبیده ! جالبه که با چشم هم دیده نمی شد این نقطه اینقدر که کوچیک بود!! به هر حال اگه این اتفاق به ندرت هم بیفته به نظرم به ریسکش نمی ارزه !

دیدگاه

من از آلفا پرسیدم که جواب درست و درمونی ندادندبرای همین محض احتیاط؛ همین اواخر که برد سفارش دادم یه سری سوراخ اضافه رو برد گذاشتم ببینم چیکار میکنند!. تا mm 0.3 رو زده بود ولی بنظرم سوراخ کمتر از 0.5 ندین
            ضخامت ترک 7mil رو هم میزنند ولی کمتر از 10 رو ندین
            فاصله ها هم سعی کنید کمتر از 10 نشه

دیدگاه

آلف رو که نمی دونم ولی کارا پی سی بی عرض 0.1 و فاصله 0.1 رو میزنه.از کارمنداشون هست بهتر راهنمایی میکنن
              حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

الفا تا 0.2 یا 10 میل رو میزنه- ولی کارا قیمتی که برای تولید نمونه برای این سایز ترک داد خیلی بیشتر از تولید در چین و واردات بود -گفتند باید لامپهای خط رو عوض کنن و فلان و بهمان و نمیتونن و براشون نمیصرفه-در واقع الفا مدار فعلا بالاترین کیفیت و تکنولوژی و حداقل قیمت رو نسبت به اینها داره- کارا خیلی ناز داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager00
                  الفا تا 0.2 یا 10 میل رو میزنه- ولی کارا قیمتی که برای تولید نمونه برای این سایز ترک داد خیلی بیشتر از تولید در چین و واردات بود -گفتند باید لامپهای خط رو عوض کنن و فلان و بهمان و نمیتونن و براشون نمیصرفه-در واقع الفا مدار فعلا بالاترین کیفیت و تکنولوژی و حداقل قیمت رو نسبت به اینها داره- کارا خیلی ناز داره
                  تقریبا اکثر تولید کنندگان تا 0.254 میلیمتر و یا همون 10 میلی اینچ رو مشکل ندارند . اما تولید با دقت کمتر از این(مثلا 5 میلی اینچ) فعلا چیزی شبیه کاردستیه و تولید انبوه اون هم دردسرهای خودش رو داره..شما حتما با این دقت باید درخواست تست الکترونیکی روی تمام پوینتها و مسیر ها رو داشته باشید....هر چند که متاسفانه به ظاهر نحوه ی برخورد بخش فروش تعبیر ناز کردن برای شما داشته که حتما گزارش خواهد شد اما قطعا سفارش شما باید نمونه سازی بوده باشد که قطعا برای همچین تیراژ و درخواستی آلفا مدار صنعت بهترین گزینه ست(از لحاظ زمان و قیمت) به نمایندگی از کارا صمیمانه امیدوارم خرید خوبی داشته باشید و در صورت به تولید رسیدن طرح فوق به ما شانس دوباره ای برای ارائه ی خدمات بدهید .....موفق باشید
                  زکات علم،نشر و پخش آن است.
                  {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
                    تقریبا اکثر تولید کنندگان تا 0.254 میلیمتر و یا همون 10 میلی اینچ رو مشکل ندارند . اما تولید با دقت کمتر از این(مثلا 5 میلی اینچ) فعلا چیزی شبیه کاردستیه و تولید انبوه اون هم دردسرهای خودش رو داره..شما حتما با این دقت باید درخواست تست الکترونیکی روی تمام پوینتها و مسیر ها رو داشته باشید....هر چند که متاسفانه به ظاهر نحوه ی برخورد بخش فروش تعبیر ناز کردن برای شما داشته که حتما گزارش خواهد شد اما قطعا سفارش شما باید نمونه سازی بوده باشد که قطعا برای همچین تیراژ و درخواستی آلفا مدار صنعت بهترین گزینه ست(از لحاظ زمان و قیمت) به نمایندگی از کارا صمیمانه امیدوارم خرید خوبی داشته باشید و در صورت به تولید رسیدن طرح فوق به ما شانس دوباره ای برای ارائه ی خدمات بدهید .....موفق باشید
                    این مطالب دقیقا مطالبی بود که به ما گفتند و اینکه تنها شرکتی هستند در داخل کشور که میتونن 0.1 میلیمتر رو هم بزنن ولی هزینه ی انجام اینکار برای سمپل در حد قیمتی بود که برای بردهای 8 لایه و بالاتر در تایوان و چین شرکتهای عامل داخلی دریافت میکنن. به هر حال قیمت خیلی بالا بود برای سمپل و من هم گفتم که برای نمونه الفا مدار مناسب تر هست. والا ما خیلی هم خوشحال میشیم شرکتی در داخل کشور بتونه حتی برد چند لایه با قیمت مناسب بزنه- به هر حال تشکر از پاسختون

دیدگاه

سلام
                      یه سوال
                      از این شرکت ها کدومش فایل پروتوس رو قبول میکنن ؟
                      تبدیل فایل پروتوس به پروتل راحته ولی وقتی پروتل بلد نباشی کار خیس سخت میشه
                      روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
                        سلام
                        یه سوال
                        از این شرکت ها کدومش فایل پروتوس رو قبول میکنن ؟
                        تبدیل فایل پروتوس به پروتل راحته ولی وقتی پروتل بلد نباشی کار خیس سخت میشه
                        سلام
                        شرکت هایی که تویه شیراز فعالیت دارن هم پروتئوس و هم آلتیوم رو میزنن
                        ولی شرکت های تهران رو خبر ندارم ، به احتمال قوی اونا هم قبول میکنن

دیدگاه

من با مهران مدار تماس گرفتم گفت باید خودت تبدبل کنب و برای ما بفرستی .بقیه هم اینجوری هستن ؟
                          کسی از دوستان تو تهران شرکتی سراغ داره ؟
                          نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                          سلام
                          شرکت هایی که تویه شیراز فعالیت دارن هم پروتئوس و هم آلتیوم رو میزنن
                          ولی شرکت های تهران رو خبر ندارم ، به احتمال قوی اونا هم قبول میکنن
                          میشه اطلاعات اون شرکت هایی که فرمودی تو شیراز هست .بفرمایی؟
                          ممنون
                          روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
                            میشه اطلاعات اون شرکت هایی که فرمودی تو شیراز هست .بفرمایی؟
                            ممنون
                            یکیش همین صنایع الکترونیک ( صایران )

یکی هم که با واسته سفارش میدم ، اسم خود شرکت pcb رو نمیدونم
                            اسمش واسته طراحی الکترونیک رخش هست اینم از سایتش : http://relectro.ir/fa/index.php

یکیش هم شرکت پیشرو خطوط فارس ، اینم از سایتش

اینم هست گروه صنعتی رایکیت http://www.parstradeshow.com/companydetail.aspx?coid=583418

اینم هستش
                            http://www.otfclub.com/index.php?topic=120.0

دیدگاه

ٌWidth Track =7 mil AND Hole Size (Via) =12mil
                              :redface: :redface: :redface:
                              البته اگه تبلیغ محسوب نشده کوثر مدار هم تازگی ها کیفیت کاراش خیلی چشمگیر شده
                              لـعـن الله قـاتـلیـک و ظـالـمـیـک یـا فـاطـمـة الـزهـرا سلام الله علیها

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X