اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل فیدبک lm2576 با میکرو!حل مشکل افت ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل فیدبک lm2576 با میکرو!حل مشکل افت ولتاژ

سلام به همگی
    همونطور که میدونید ایسی هایی از قبیل 2576 و 2596 و... هرجورم که باشن وقتی ازشون جریان بکشیم دچار افت ولتاژ میشن و... و از طرفی من میخوام یه 2576 متغیر رو به صورت دیجیتال کنترل کنم و با کیبرد عدد ولتاژ رو وارد کنم و ولتاژو تحویل بگیرم
    میخواستم راهنمایی کنید که میشه فیدبک این ایسی رو با میکرو کنترل کنیم؟ به این صورت که میکرو تند تند بیاد ولتاژ خروجی رو بخونه و تند تند فیدبکو تغییر بده تا یه ولتاژ ثابت در خروجی داشته باشیم
    ممنون
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

پاسخ : کنترل فیدبک lm2576 با میکرو! اره یا نه؟

نوشته اصلی توسط armin_gera
    سلام به همگی
    همونطور که میدونید ایسی هایی از قبیل 2576 و 2596 و... هرجورم که باشن وقتی ازشون جریان بکشیم دچار افت ولتاژ میشن و... و از طرفی من میخوام یه 2576 متغیر رو به صورت دیجیتال کنترل کنم و با کیبرد عدد ولتاژ رو وارد کنم و ولتاژو تحویل بگیرم
    میخواستم راهنمایی کنید که میشه فیدبک این ایسی رو با میکرو کنترل کنیم؟ به این صورت که میکرو تند تند بیاد ولتاژ خروجی رو بخونه و تند تند فیدبکو تغییر بده تا یه ولتاژ ثابت در خروجی داشته باشیم
    ممنون
    سلام باید فیدبک حتما وصل باشه اما اگه بخوای می تونی با یک پ امپ و ایجاد ولتاژ مرجع مقدار سطح ولتاژ رو با میکرو کنترل کنی
    یعنی یه ولتاژ نمونه بردای شده به پایه اپ امپ بدی و پایه دیگه هم ولتاژ مرجعی که از میکرو میاد البته باید از یک مبدل دیجیتال به آنالوگ هم استفاده کنی و بعد خروجی پ امپ به پایه فیدبک آی سی وصل میشه
    حالا می تونی تغییرات خیلی ریز در خروجی رو با ایجاد تغییر در ولتاژ مرجع که از میکرو گرفته شده کنترل کنی
    موفق باشید

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
      سلام باید فیدبک حتما وصل باشه اما اگه بخوای می تونی با یک پ امپ و ایجاد ولتاژ مرجع مقدار سطح ولتاژ رو با میکرو کنترل کنی
      یعنی یه ولتاژ نمونه بردای شده به پایه اپ امپ بدی و پایه دیگه هم ولتاژ مرجعی که از میکرو میاد البته باید از یک مبدل دیجیتال به آنالوگ هم استفاده کنی و بعد خروجی پ امپ به پایه فیدبک آی سی وصل میشه
      حالا می تونی تغییرات خیلی ریز در خروجی رو با ایجاد تغییر در ولتاژ مرجع که از میکرو گرفته شده کنترل کنی
      موفق باشید
      میگم ایا ایسی رگلاتوری وجود نداره که بشه ولتاز خروجیشو با خود پالس (فرکانس یا pwm ) کنترل کرد نه پایه فیدبک؟
      مثلا یک پایه مخصوص برای کنترل با فرکانس یا pwm داشته باشه?
      اخه معمولا این رگلاتور متغییر ها کارشونو با پاس داخلی خودشون کنترل میکنن
      حالا یه نمونه باشه که با پالس بیرونی کنترل بشه ؟

میگم یه چیز دیگه ؟
      ایا میشه مثلا با درایور های موتور و کنترل pwm ولتاز دلخواه رو ساخت ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
        موفق باشید
        میشه لطفا یه شماتیک کوچیک بزارید؟ من زیاد با اپمپ کار نکردم :cry: لطف میکنید

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط لوک
        میگم ایا ایسی رگلاتوری وجود نداره که بشه ولتاز خروجیشو با خود پالس (فرکانس یا pwm ) کنترل کرد نه پایه فیدبک؟
        مثلا یک پایه مخصوص برای کنترل با فرکانس یا pwm داشته باشه?
        اخه معمولا این رگلاتور متغییر ها کارشونو با پاس داخلی خودشون کنترل میکنن
        حالا یه نمونه باشه که با پالس بیرونی کنترل بشه ؟

میگم یه چیز دیگه ؟
        ایا میشه مثلا با درایور های موتور و کنترل pwm ولتاز دلخواه رو ساخت ؟
        والا سویچینگ ندیدم ولی اکثر رگلاتور خطی هارو میشه اینکارو باهاشون کرد

درایور موتور اطلاع ندارم بقیه دوستان باید کمک کنن :nerd:
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

شدنیه،همینطور که میدونید این شماتیک 2576adj هستش

این هم یه پتانسومتر دیجیتاله

بقیش با خودت،موفق باشی :job:
          انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
          فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

در مورد این پتاسیومتر دیجیتال میشه یکم بیشتر توضیح بدین
            زندگی با الکترونیک زیباست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravanjok
              شدنیه،همینطور که میدونید این شماتیک 2576adj هستش

این هم یه پتانسومتر دیجیتاله

بقیش با خودت،موفق باشی :job:
              ممنون دوست من
              شدنیه
              اما این ولوم دیجیتال به صورت پله هست گویا
              و زیاد نمیشه مانور داد و ولتاز دلخواه دلخواه رو ساخت
              اما خب به صورت پله ای کاربرد داره
              ممنون از شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط loghman13
                در مورد این پتاسیومتر دیجیتال میشه یکم بیشتر توضیح بدین
                این لینک یه سری توضیحات داده

http://yazdkit.com/mcp4131-digital-p...face-4777.html
                نوشته اصلی توسط لوک
                ممنون دوست من
                شدنیه
                اما این ولوم دیجیتال به صورت پله هست گویا
                و زیاد نمیشه مانور داد و ولتاز دلخواه دلخواه رو ساخت
                اما خب به صورت پله ای کاربرد داره
                ممنون از شما
                آره یه خورده مشکل رزولوشن هست. :agree:
                انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
                فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravanjok
                  این لینک یه سری توضیحات داده

http://yazdkit.com/mcp4131-digital-p...face-4777.htmlآره یه خورده مشکل رزولوشن هست. :agree:
                  ولوم دیجیتال به صوذت مولتی ترن نداریم دقیق؟ :icon_razz: رزولوشن بالاتر وجود داره؟
                  نظرتون راجبه اپمپ چیه؟

دیدگاه

ولوم دیجیتال به صوذت مولتی ترن نداریم دقیق؟ :icon_razz: رزولوشن بالاتر وجود داره؟
                    نظرتون راجبه اپمپ چیه؟
                    والا اطلاعی ندارم،ولی راه هایی واسه تعمیم دادن همین مقاومت دیجیتال باید باشه،با پ امپ هم باز همین مشکل هست،چون op-amp هم برای تنظیم ولتاژ از تقسیم مقاومتی و یا برای تنظیم بهره از نسبت مقاومتی استفاده میشه که اینم همون مشکل هستش.
                    یک راه دیگه اینه که از ماسفت در ناحیه تریود(اهمی)استفاده بشه و باز با اپ امپ تبدیل جریان به ولتاژ بزنید.(امتحان نکردم ولی تئوریش فکر میکنم همینه )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravanjok
                      والا اطلاعی ندارم،ولی راه هایی واسه تعمیم دادن همین مقاومت دیجیتال باید باشه،با پ امپ هم باز همین مشکل هست،چون op-amp هم برای تنظیم ولتاژ از تقسیم مقاومتی و یا برای تنظیم بهره از نسبت مقاومتی استفاده میشه که اینم همون مشکل هستش.
                      یک راه دیگه اینه که از ماسفت در ناحیه تریود(اهمی)استفاده بشه و باز با اپ امپ تبدیل جریان به ولتاژ بزنید.(امتحان نکردم ولی تئوریش فکر میکنم همینه )
                      یه مقدار نفهمیدم دقیق چی شد oo: :mrgreen:
                      نظرتون راجبه این چیه؟میشه مدارشو یه کم تشریح کنید
                      http://uplod.ir/02lvun35rrpz/manbe0-302A.rar.htm

دیدگاه

بچه ها یه سوال دارم ایا شما سلف 100میکرو هانری،ازنوع 3امپری استفاده میکنید؟؟؟؟
                        من احساس میکنم شاید سلفتون جوابگو نیست!
                        [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

یه مقدار نفهمیدم دقیق چی شد oo: :mrgreen:
                          نظرتون راجبه این چیه؟میشه مدارشو یه کم تشریح کنید
                          http://uplod.ir/02lvun35rrpz/manbe0-302A.rar.htm
                          متاسفانه من که نتونستم دانلود کنم

دیدگاه

خوشبختانه من تونستم دانلود کنم اما متاسفانه پروتوسم با اینکه پورتابل هستش ران نمیشه :cry:
                            [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                              خوشبختانه من تونستم دانلود کنم اما متاسفانه پروتوسم با اینکه پورتابل هستش ران نمیشه :cry:
                              فایل پرتیوس ببر تو دسکتاب ران کن
                              خیلی وقتا منم واسم ران نمیشه این کارو میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X