ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2012/06/22
    30
    1

نقد وبررسي كتب كنكوريومنابع پيشنهادي94

سلام براي مطالعه و شروع به خواندن براي ارشد تنها داشتن كتابهاي كه توسط اساتيد ارشد ذكر مي شود نمي تواند سبب موفقيت در كنكور شود وموارد زيادي راشايد ديده باشيد فردي كه چندين كتاب در هردرس خوانده است در كنكور نتوانسته درصد خوبي بزندمي توان گفت اولين ومهمترين گام براي انتخاب منابع كنكوري داشتن شناخت سطح معلومات خود است پس اين كه بخواهيم با داشتن يك كتاب حتي بهترين كتاب درس مربوطه انتظار داشته باشيم درصدهايي بالا بزنيم اشتباه است
    مثلا در درس رياضي مهندسي منابع كنكوري متفاوتي وجود مي كنند وبايد اول اين نكته رادرنظر بگيريم كه در دوره ي تحصيلي ليسانس سرفصلهاي يادگيري شده با سرفصلهاي اعلامي كنكوري چقدر مطابقت دارد واگر قسمتي از اين سرفصلها مطالعه نشده اين قسمتها رو از كتب مرجع ويا كنكوري كه سرفصلها روبصورت كامل توضيح داده شده استفاده كردوبطور كلي ابتدا بايد بدانيم سطح معلومات ما در چه حوضه ايه ضعيف-متوسط يا قوي وپس از ان شروع به انتخاب منابع كنيم مثلا كتاب كنترل استاد تقوي در راهيان ارشد فقط براي كساني كه پايه قوي دارند مي تواند به عنوان منبع اصلي لحاظ شود ودانشجويان خيلي ضعيف بايد از كتابهاي جهش متدين يا پوران استاد رضايي استفاده كنندپس اولين ملاك انتخاب منبع بايد سطح دانش خودمان باشد.

دومين ملاك براي انتخاب منبع كنكوري زمان مي باشد براي مثال تعداد صفحات كتابهاي مختلف با يك ديگر متفاوت است واگه يك منبعي رو انتخاب كنيم كه تعداد صفحات ان وقت گيرتراز زماني باشدكه ما مي خواهيم براي ان صرف كنيم به طبع باعث ميشود كه ما يا بدون يادگيري عميق كتاب را بخوانيم يا قسمتي از ان را نخوانيم ودرهردو صورت اين منبع براي ما مناسب نباشد.

سومين ملاك ميتواند درس نامه كتابها باشد ودر انتخاب منبع بايد حتما در نظر گرفته شود.

چهارمين ملاك ميتواند تستهاي تاليفي كتابها باشد كه باعث تسلط وفهم بيشتر ميشود ودر انتخاب منبع بايد حتما در نظر گرفته شود.

پنجمين ملاك ميتواند نحوه پاسخگويي كتابها به سولات سال هاي گذشته باشد ودر انتخاب منبع بايد حتما در نظر گرفته شود.

در اينجا به بررسي برخي كتابها مي پردازم
    كتابهاي مدار -كنترل تقوي راهيان ارشد اين كتابها براي كساني كه به دنبال حل تستهاي كنكوري وسوالات تاليفي خوبي در ان وجود دارد براي اين كتابها بايد داراي سطح متوسط باشيد تا بتوانيد تمام مفاهيم را متوجه شويدودانشجويان ضعيف ابتدا بايد پايه درسي خود را تقويت كنند و يا از كتابهايي كه توضيحات بيشتري دارد استفاده كنند مثل كتب جهش و مدرسان شريف (يا كنترل رضايي پوران)

برخي منابع معروف
    1- رياضيات مهندسي
    نصير- كريمي: داراي تستهاي كنكورهاي رشته هاي مختلف.بيان شيوا ونكات تستي زيادي است.
    پارسه -معتقدي:بيان شيوا وتشريح مناسب فرمولها
    مومن زاده راهيان ارشد

2-زبان
    كتاب تقوي راهيان ارشد

3- مدار
    دانشجويان ضعيف:جهش - مدرسان شريف:توضيحات كاملي دارند
    دانشجويان متوسط:زرگر تستهاي زيادي دارد
    دانشجويان قوي:تقوي راهيان ارشد پاسخهاي مناسب و كاملي به سوالات كنكور و تستهاي تاليفي زيادي دارد

حل سوالات 300سوال كهن به هر سه گروه فوق توصيه مي شود

4- كنترل خطي
    پوران رضايي:درس نامه مفصلي دارد وبراي دانشجويان ضعيف ومتوسط منبع مناسبي مي باشد.
    جهش:درس نامه خوبي دارد وبراي دانشجويان متوسط منبع مناسبي مي باشد.
    دانشجويان قوي:تقوي راهيان ارشد پاسخهاي مناسب و كاملي به سوالات كنكور و تستهاي تاليفي زيادي دارد

5-الكترونيك
    اسلام پناه- راهيان ارشد:به اعتقاد بسياري بهترين منبع مي باشد بايد براي درس نامه از جزوه ايشان استفاده شود
    اشرفيان-نصير:منبع مناسبي مي باشد و پاسخ خوبي به اكثر سوالات كنكوري داده شده است

6- تجزيه وتحليل
    تقديسي نصير:درس نامه جامع وپاسخ مناسب به سوالات كنكور
    مومن زاده راهيان ارشد:درس نامه جامع وپاسخ مناسب به سوالات كنكور وداراي تستهاي تاليفي زيادي است

7-ماشين
    حلم زاده پوران پژوهش

8- الكترومغناطيس
    كتابهاي پارسه يا جهش

9-بررسي
    حلم زاده پوران پژوهش
    شما نيز ميتوانيد ويژگي هاي كتابهايي رو مطالعه كرديد در زير بيان كنيد
    -
    در پايان هر فرد باتوجه به سطح معلومات وزماني كه براي مطالعه دارد بايدمنبع مناسب خود را انتخاب كند
    2006/07/13
    470
    4

پاسخ : نقد وبررسي كتب كنكوريومنابع پيشنهادي94

سلام
    ببخشید من در مورد کتب و منابع مهندس کهن اطلاعی ندارم.
    برای درس تجزیه کتابهای درسی و تست مهندس رضا کهن نسبت به بقیه منابع موجود (مثلا کتاب نارنجی پوران از مومن زاده یا کتاب تقدسی یا ...) چه جوره؟ (برای درصد و تسلط بالا میخوام)
    برای درس مدار کارو زرگر میخونم و خداییش بسیار پایه ای و قوی درس داده و از پس سوالهای مدار خوب بر میام. در این زمینه جزوه ارشد مدار مهندس کهن برای تسلط بیشتر خوبه؟
    برای درس کنترل کتاب رضایی از پوران میخونم و بسیار کامل و دقیق و دلسوزانه و پر از غلطهای املایی این کتاب رو نوشته! برای تسلط بیشتر جزوه ارشد دکتر شیرین آبادی خوبه؟
    برای درس ماشین قصد نخواندن داشتم ولی بنظر شما چیکار کنم؟ فصلهای مهمش بخونم؟ یا جزوه ارشد حلم زاده بخونم؟
    با تشکر
    2009/05/05
    904
    125

من به عنوان تجربه شخصي خودم براي درس رياضي مهندسي کتاب مدرسان شريف رو پيشنهاد ميدم و براي سيگنال هم راهيان ارشد مومن زاده.
    واقعا از خوندن کتابشون نتيجه گرفتم و تونستم تستها رو به راحتي بزنم. سيگنال 65 و رياضي مهندسي از 5 تست 3 يا 4 تا درست زدم. :smile:
    مدار هم زرگر رو خوندم که عالي بود و به نظرم اگر از مدار تست زياد بزني راحت 50 درصد رو ميزني.
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2014/03/18
    53
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodhashemy
    سلام
    ببخشید من در مورد کتب و منابع مهندس کهن اطلاعی ندارم.
    برای درس تجزیه کتابهای درسی و تست مهندس رضا کهن نسبت به بقیه منابع موجود (مثلا کتاب نارنجی پوران از مومن زاده یا کتاب تقدسی یا ...) چه جوره؟ (برای درصد و تسلط بالا میخوام)
    برای درس مدار کارو زرگر میخونم و خداییش بسیار پایه ای و قوی درس داده و از پس سوالهای مدار خوب بر میام. در این زمینه جزوه ارشد مدار مهندس کهن برای تسلط بیشتر خوبه؟
    برای درس کنترل کتاب رضایی از پوران میخونم و بسیار کامل و دقیق و دلسوزانه و پر از غلطهای املایی این کتاب رو نوشته! برای تسلط بیشتر جزوه ارشد دکتر شیرین آبادی خوبه؟
    با تشکر
    برای کنترل کتاب رضایی خوبه اما باید توجه کنید که حجمش زیاده و اگه از الان شروع نکنید فایده ای نداره! البته سوالت کنترل رو در این اوخر خیلی سخت میدن .
    2006/07/13
    470
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad.j
    برای کنترل کتاب رضایی خوبه اما باید توجه کنید که حجمش زیاده و اگه از الان شروع نکنید فایده ای نداره! البته سوالت کنترل رو در این اوخر خیلی سخت میدن .
    دقیقا راست میگی! من مدتیه میخونمش تازه صفحه 350 هستم! نمیدونم کی به آخرش میرسم! فکر کنم آخر مرداد! برای تسلط بیشتر چه کتاب یا جزوه ای بخونم! من شهرستان هستم حتی نمیتونم کتابها از نزدیک ببینم چی خوبه چی بد!
    2014/03/18
    53
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodhashemy
    دقیقا راست میگی! من مدتیه میخونمش تازه صفحه 350 هستم! نمیدونم کی به آخرش میرسم! فکر کنم آخر مرداد! برای تسلط بیشتر چه کتاب یا جزوه ای بخونم! من شهرستان هستم حتی نمیتونم کتابها از نزدیک ببینم چی خوبه چی بد!
    فکر کنم یه جزوه از دکتر جبه دارمارالانی بود که تعریفش میکردند.بعد از اینکه رضایی رو تموم کردی کتاب مدرسانم بخونی یا فقط سوالاتشو حل کنی بدنیست(اما قبل از تموم کردن رضایی توصیه ام اینه که سراغ خوندن مدرسان نری! اگه سطحت مثل من متوسط باشه میبینی که درسنامه هاش برات خیلی گنگ هستن - اما اگه کنترل رو خوب بلدی فرقی نداره که کی بری سراغش)
    در کل اینا تجارب من راجع به درس کنترل بود.
    2006/07/13
    470
    4

ببخشید کسی جزوات کامل کنترل و تجزیه شیرین آبادی و مدار کهن که در انتشارات خواجه نصیر هست دارد؟ اگر مشکلی هست در پیام خصوصی مطرح کنید. من دسترسی به تهران ندارم. ممنون
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7