اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت منبع تغذیه

سلام من یه ترانس 220ac-17v دارم و می خوام یه منبع تغدیه متغیر باهاش بسازم 0-15v میشه راهنمایی کنید.جند تا سوالم دارم که ممنون میشم جواب بدین
    1- چی جوری می شه فهمید جریان خروجی از این ترانس چند آمپر است؟
    2- وقتی اهم متر رو روی dc می ذارم خروجی از ترانس رو صفر نشون میده ولی روی ac درست نشون می ده . یعنی به 17v ac تبدیل می کنه؟
    3-آیا میشه منبع تغذیه ای طراحی کرد که هم ولتاژ رو باهاش تنظیم بشه کرد هم جریان رو؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید :read:

پاسخ : کمک در ساخت منبع تغذیه

سلام
    ترانس فقط ولتاژ و جریان Ac روتبدیل میکنه
    بله منبع تغذیه 0-15 زیاده میتونید سرچ کنید و یکشو به دلخواه بسازید بعضی از این منبع تغذیه ها محدود کننده جریان نیز دارند
    برای فهمیدن جریان خروجی ترانس باید آمپرمتر رو با بار تون سری ببندید تا بتونید مقدار جریان را ببینید

دیدگاه

وقتی اهم متر رو روی dc می ذارم خروجی از ترانس رو صفر نشون میده ولی روی ac درست نشون می ده و بالا پاینن میشه یعنی ثابت نیست . یعنی ac 220v رو به 17v ac تبدیل می کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.92
        وقتی اهم متر رو روی dc می ذارم خروجی از ترانس رو صفر نشون میده ولی روی ac درست نشون می ده و بالا پاینن میشه یعنی ثابت نیست . یعنی ac 220v رو به 17v ac تبدیل می کنه؟
        در جواب قبلی گفتم که ترانس فقط در حال Ac کار میکنه
        برق خونه Ac هست و برقی هم که در خروجی ترانس نیز میباشد ac میباشد
        برای dc کردن ولتاژ باید از پل دیود (آ‌استفاده از 4 دیود ) و خازن استفاده کنید

http://upload7.ir/imgs/2014-02/18978882090748059537.jpg

دیدگاه

سلام من یه ترانس 220ac-17v دارم و می خوام یه منبع تغدیه متغیر باهاش بسازم 0-15v میشه راهنمایی کنید.جند تا سوالم دارم که ممنون میشم جواب بدین
          1- چی جوری می شه فهمید جریان خروجی از این ترانس چند آمپر است؟
          2- وقتی اهم متر رو روی dc می ذارم خروجی از ترانس رو صفر نشون میده ولی روی ac درست نشون می ده . یعنی به 17v ac تبدیل می کنه؟
          3-آیا میشه منبع تغذیه ای طراحی کرد که هم ولتاژ رو باهاش تنظیم بشه کرد هم جریان رو؟
          ممنون می شم راهنماییم کنید :read:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90030.15
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
            در جواب قبلی گفتم که ترانس فقط در حال Ac کار میکنه
            برق خونه Ac هست و برقی هم که در خروجی ترانس نیز میباشد ac میباشد
            برای dc کردن ولتاژ باید از پل دیود (آ‌استفاده از 4 دیود ) و خازن استفاده کنید
            سلام ببخشید که دیر جواب می دم این چندروز مدرسه امتحان داشتم نتونستم سر بزنم.
            میشه همین پل دیودی که عکسش رو گذاشتین توضیح بدین که چه اتفاقی توش میافته و این که چرا خازن گذاشتیم.
            اگه کتابی هم درباره ی نحوه ی طراحی مدار یا یه چیزی که توضیح دقیق و واضحی بده دارید ممنون می شم معرفی کنید چون من زیاد تو اینترنت سرچ کردم ولی به نتیجه نرسیدم.

دیدگاه

پل دیود قطعه ای هست که از 4 دیود تشکیل شده
              دیود کار اصلیش یکسو ساز هست یعنی برق سینوسی ac رو تبدیل به dc میکنه برای اینکه از خازن استفاده شده به خاطر اینکه وقتی به dc تبدیل شد یک خط صاف نمیشه و این خازن باعث صاف شدن برق dc میشه

دیدگاه

کلا کار خازن چیه؟

دیدگاه

کلا کار خازن چیه؟
                  فقط لازمه سرچ کنید
                  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86

دیدگاه

سلام ببخشید که دیر جواب میدم این هفته ی آخری پدر ما رو در آوردن
                    منظور از ولتاژ ریگوله شده چیه؟
                    اصلا رگولاتور چیه؟
                    تو پروتئوس این ترانس رو باید چی جوری تنظیم کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X