اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایو

با سلام خدمت همه اعضا:
    از دوستان کسی مطلبی مقاله ای در رابطه با درایوها.انواعش و مدارات داخلیش و ... که متلا با شکل وفرمول و نمودار توضیح داده باشه داره؟
    بیشتر دید کلی و عملی میخوام داشته باشه و با 4-5تا فرمولی شکلی بلوک دیاگرامی چیزی جمع بشه.زیاد نمیخوام تخصصی باشه.
    اگر کسی چنین pdf یا wordیا آدرس لینکی یا حتی کتابی با این توصیفات داره یا میشناسه ممنون میشم راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با تشکر :redface:

پاسخ : درایو

اگر اطلاعات شما کم هست پیشنهاد میکنم با یک کتاب خوب شروع کنید که بیشتر با عنوان "درایوهای الکتریکی و الکترونیک قدرت" یا "کنترل ماشینهای الکتریکی" هست شروع کنید
    درایو یه مبحث وسیعی هست.شما کدوم قسمت رو میخواین؟ درایوهای dc یا ac ؟
    بگین دقیقا چی میخواین تا بتونم بیشتر کمکتون کنم

دیدگاه

ضمن تشکر از شما دوست گرامی.
      من تو دانشگاه هنوز درس الکترونیک صنعتی را پاس نکردم.اما به خاطر تحقیقی که بهم محول شده میخوام اطلاعاتی کلی (مثلا درایوها چه کاری انجام میده و چطور؟ساختمان داخلیش چه شکلیه چطور عمل میکنه.و مثلا توضیحی کاملی درباره روش های کنترل اسکالر کنترل برداری و گشتاور مستقیم و...)
      پیدا کنم.تو نت و یکی دوتا کتاب گشتم اما یا خیلی تخصصی بود یا خیلی ساده گفته بود.با وجود این تفاسیر ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

بنابراین چون الکترونیک صنعتی پاس نکردی و اطلاعات کلی میخوای پیشنهاد می کنم فصل اول کتاب "کنترل ماشینهای الکتریکی" دکتر فرزاد تهامی رو مطالعه کنی.فصلهای بعدی اش هم خوبه . روان و ساده گفته و البته کاربردی هم هست
        یک مقاله قدیمی هم دارم که برات می فرستم

دیدگاه

اینم لینک دانلود مقاله
          http://www.freepapers.ir/PDF/10.1109-41.103462.pdf

دیدگاه

ممنون از لطفتون :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X