اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره انکودر مطلق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره انکودر مطلق

سلام
    من می خوام یه انکدر مطلق بخرم که دقیقا زاویه چرخش و شماره دور رو بهم بده و بشه تا حدود 15 متر با سیم اطلاعات رو انتقال داد

تا الان تحقیقی که کردم به انکودر مطلق multi turn رسیدم... حالا یا پارالل و یا سریال ( که فکرکنم پارالل راه اندازی اش راحت تر باشه)

حالا خواهشم اینه:

من هیچ تجربه ایی در راه اندازی انکودر ها ندارمو تنها چیزی که بلدم و تا حالا کار کردم avr بوده و می خوام اطلاعات این انکودر رو با میکرو بخونم

لطفآ راهنمایی ام کنید با توجه به نیازم چه انکودری بخرم و از چه شماتیک و روشی برای راه اندازی اش استفاده کنم

ممنونم

پاسخ : راهنمایی درباره انکودر مطلق

سلام
    اگر واسه کار دقیق نیاز دارید میتونید از نوع صنعتی استفاده کنید که نوع مرغوبش حدود 70000 تومن در میاد
    و با avr به راحتی راه می افته
    اگر دقت خیلی مهم نیست با اپتو کانتر میشه ساخت که خیلی ارزون در میاد

دیدگاه

برای انتخاب باید دقت انکودر (تعداد بیت) مشخص باشه.
      خروجی پارالل رو نمیشه به راحتی 15 متر انتقال داد هم تعداد سیم ها زیاد میشه و هم ممکنه بیش از حد تضعیف بشه احتمالاً حداکثر طول سیم در دیتاشیت انکودر انتخابی گفته شده. نوع سریال رو هم باید ببینی پروتکلش چیه من پروتکل SSI رو دیدم که شبیه SPI هست و پروتکلهای صنعتی مثل MODBUS و CAN که در صورتی که انتخاب می کنی باید بدونی چطوری باید باهاش کار کنی. کدینگ خروجی ممکنه کد Gray باشه که لازمه در میکرو تبدیل بشه. دیتاشیت انکدر به اندازه کافی برای راه اندازی اطلاعات در اختیارت میذاره(البته اگه مارک درست حسابی باشه).
      لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
      لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
      با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
      اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
      يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

انکودری که انتخاب کردم انکودر SRM50 ساخت شرکت SICK آلمان

به نظرتون این انکودر مناسب هستش؟

میشه یه کم در مورد نحوه راه اندازیش توضیح بدید؟ من می خوام با کدویژن atmega 32 این انکدر رو راه اندازی کنم

دیتاشیت انکدر:
        http://sensorstrade.com/media/pdf/58...-datasheet.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط laleh_slm
          انکودری که انتخاب کردم انکودر SRM50 ساخت شرکت SICK آلمان

به نظرتون این انکودر مناسب هستش؟

میشه یه کم در مورد نحوه راه اندازیش توضیح بدید؟ من می خوام با کدویژن atmega 32 این انکدر رو راه اندازی کنم

دیتاشیت انکدر:
          http://sensorstrade.com/media/pdf/58...-datasheet.pdf
          این رو دارید یا از اینترنت پیدا کردید ؟
          قیمت این انکودر ها خیلی زیاده . شما نیاز به چخ دقتی دارید؟
          دقت این اینکودر خیلی بالاست.
          شما ببینید چه دقتی نیاز دارید تا پول اضافی واسه تجهیز ندید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
            این رو دارید یا از اینترنت پیدا کردید ؟
            قیمت این انکودر ها خیلی زیاده . شما نیاز به چخ دقتی دارید؟
            دقت این اینکودر خیلی بالاست.
            شما ببینید چه دقتی نیاز دارید تا پول اضافی واسه تجهیز ندید
            برای کاری خیلی دقیقی می خوام....هنوز نخریدم...می دونم قیمتش خیلی بالاس, حدود یک و نیم میلیون هست.... :biggrin:
            البته به نسبت بقیه انکودرها مطلق توی بازار خیلی ارزون تره....
            من یه انکودر 15 بیت مالتی ترن نیاز دارم و این ارزون ترین چیزی بود که پیدا کردم
            الان مهم اینه که جوابگوی نیازم باشه از پس راه اندازی اش بر بیام :sad:

دیدگاه

با سلام دوست عزیز شما میتوانید اینگودر کره ای که در لاله زار به راحتی یافت میشه کار خود را انجام دهی و با سه سیم براحتی میتوانی اطلاعات را خوانده و با یک ای سی atmega 8 براحتی خروجی را پردازش کنی چون خروجی اینگودر I/O است و اگر نیاز به محاسبه برگشت هم داری یک سیم دیکه اضافه میشع بهمین راحتی. موفق باشی :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X