اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه ساخت منو در lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه ساخت منو در lcd

سلام
    دوستان کسی میتونه منو تو ساخت منو در السی دی کارکتری و یا رنگی راهنمایی کنه.مثالی یا پروژه ای نیست تا از رو اون الگریتم این کار رو ببینم.

پاسخ : طریقه ساخت منو در lcd

سایز lcd چقدریه؟
    2*16 ؟؟

دیدگاه

شما سرچ نکردین وگرنه هست...
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

من که کلی گشتم جز یک سایت خارجی اونم برای Arduino چیزی پیدا نکردم.بله با ال س دی 16*2 مثل فیلمی که تو این سایت هست
        http://liudr.wordpress.com/2011/03/08/arduino-character-art-on-lcd/

دیدگاه

کسی مثال یا پرژه ای به زبان c نداره.بیسیک بلد نیستم

دیدگاه

باید چند تا تابع تعریف کنی .

به طور مثال 4 تابع و سه کلید اصلی ، توی تابع اول که در همون while قرار میگیره شرط میزاری که اگه هر کدوم از کلید ها فشار داده شد به یکی از سه تا تابع دیگه بره و ال سی دی رو پاک کنه و اطلاعات همون تابع رو نمایش بده . ویکی از کلید ها رو برای خروج از تابع فعلی و رفتن به تابع

اصلی بزاری یا اینکه زمان تعیین کنی که مثلا بعد از 5 ثانیه از تابع خارج بشه و به تابع اصلی بره .

همین
            که با اين درد اگر دربند درمانند درمانند
            فاميل دور : اشاره داره به درهايي که واقعا در نيستن ، مثل نقاشي در روي ديوار. يعني اين دردها مارو شبيه اون درها ميکنه .

دیدگاه

اگر چند حلقه هم بنویسی و در هر حلقه عملیاتی انجام دهی و یک حلقه را هم به عنوان اصلی بگذار با توجه به توضیحات دوست مان در هر حلقه lcd را پاک و اطلاعات آن حلقه را نمایش بده

دیدگاه

یه متغیر برای منو تعریف کن که با دوتا میکرو سوئیچ مقدارش رو تغییر بدی
                بعد تو هر مقدار متغیرت با دستور Switch Case عملکرد مربوط به خودش رو اجرا کن
                اگه هر کدوم عملکردها رو هم تو یه تابع بنویسی که چه بهتر :rolleyes:

دیدگاه

اینم یه راه دیگه جوابم می ده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ameen.kh
                    یه متغیر برای منو تعریف کن که با دوتا میکرو سوئیچ مقدارش رو تغییر بدی
                    بعد تو هر مقدار متغیرت با دستور Switch Case عملکرد مربوط به خودش رو اجرا کن
                    اگه هر کدوم عملکردها رو هم تو یه تابع بنویسی که چه بهتر :rolleyes:
                    سلام من تازه کار هستم و اگر بتونید منظورتون رو با یه مثال توضیح بدین درکش ساده تر و سریعتر میشه

ممنون میشم اگر کمک کنید :read:
                    میخواهم افکار خدا را بدانم مابقی همه جزئیات است

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      ساختن منو کار سلیقه ای هست و اینم یه پروژه که نحوه ساختن منو رو براتون آموزش میده. فایل شبیه سازی پروتیوس و فایل سورس با codevision avr براتون قرار دادم.
                      موفق باشید.

http://s5.picofile.com/file/8126893492/proje_3.rar.html
                      هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر شما آنرا غیر ممکن سازید.

دیدگاه

دوستان بد نیست اگر به سلیقه خودشان، منوهای جالبی برای LCDهای کاراکتری یا گرافیکی با BASCOM هم نوشته اند، آن را برای استفاده سایر دوستان، معرفی کنند.

دیدگاه

من زبان cو ساعت دارم اونم سون سگمنته اگه بدرد میخوره بزارم اخه اینقد پیچیده شد خودم توش هنگ میکنم :sad:
                          http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad_musavi69 نمایش پست ها
                            سلام دوست عزیز
                            ساختن منو کار سلیقه ای هست و اینم یه پروژه که نحوه ساختن منو رو براتون آموزش میده. فایل شبیه سازی پروتیوس و فایل سورس با codevision avr براتون قرار دادم.
                            موفق باشید.

http://s5.picofile.com/file/8126893492/proje_3.rar.html

سلام فایل پرتئوس نیست داخلش

دیدگاه

من هم تجربه خودمو بذارم.البته منو سازی در ال سی دی هرکی به ه جوری پیاده میکنه.ولی برخی ازین روش ها از بیخ اشتباههستند.چونکه این روش منو سازی حجم زیادی از حافظه پشته میکرو رو درگیر میکنه.و بدون اینکه در نهایت حافظه تخلیه بشه .به منوی اصلی برمیگردن.که درنهایت باعث هنگ میکرو میشه حتی اگه تایمر نگهبان هم فعال باشه..
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X