اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار مقسم ولتاژ AC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار مقسم ولتاژ AC

سلام دوستان...
    من یه ولتاژ بین 10 تا 14 ولت متغییر دارم و میخام ببرمش بین 0 تا 5 ولت...چیکار کنم؟؟ افت ولتاژ هم داره وقتی مقاومت میذارم...در صورتی که ولتاژ خروجی از op amp هستش و نباید خروجیش جریان غیر قابل چشم پوشی داشته باشه
    چیکااااار کنم؟؟؟ :-w

پاسخ : مدار مقسم ولتاژ AC

دوستان چرا کسی جواب مارو نمیده؟؟؟
    انجمن رو اشتباهی اومدم؟؟؟؟؟ :cry: :cry: :sad: :sad:

دیدگاه

چرا از ایسی رگلاتور 5ولت استفاده نمی کنی

دیدگاه

عجله داریا! 2 دیقه ای می خوای مردم بیان جواب سوالتو بدن و برن.
        عزیز دل برادر، برای طراحی دقیق مدار مناسب، توضیحات بیشتری لازمه. تغذیه مدار، نوع ولتاژ ورودی، امپدانس خروجیِ مدارِ قبلی، فرکانس تغییرات سیگنال و چیزهایی مثلِ این.
        محض راهنمایی اولیه، فرض می کنیم تغذیه سیستم شما حداقل 20 ولته و مشکل تغذیه ندارید.
        چون 4 ولت تغییرات دارید اگه خواستید دقیقاً بشه 0 تا 5 ولت، ضریب تقویت باید باشه 1.25 و آفست هم نیاز دارید.
        مدار زیر کار شما رو راه میندازه:
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

میگم اگه اشتباه نکنم این یه بافر هست و یک تقویت کننده تفاضلی...میشه بگی چطور کار میکنه؟؟
          به من گفتن یه فیلتر RC و یه پ امپ تفاضلی ببند...بد نبود...خواستم در حد میلی ولت هم افت ولتاژنداشته باشم... :eek:
          مرسی

دیدگاه

دوستِ من، ببخشید جسارت می کنم و این حرف رو می زنم. شما خودت باید بیشتر مطالعه کنی و چواب مناسب برای سوالاتت پیدا کنی. اگر در راستای تحقیق و جستجو در موردِ یه مسئله، یه گیر و گرفتاری برات پیش اومد که هر چی فسفر سوزوندی نتونستی حلش کنی، بیا و اینجا اول جستجو کن ببین کسی کاری کرده، اگه موردی پیدا نشد تو موضوع جدید مطرح کن و در همون راستا از دوستان درخواستِ کمک کن.
            با Google حتماً آشتی کن!

موفق باشی

دیدگاه

دوست عزیز اختیار داری...بخدا منم خوشم نمیاد بیام اینجا مزاحمتون بشم یکی دو شب پروژم رو تعطیل کنم و منتظر جواب شما باشم...
              من google رو زیر و رو کردم ولی هیچی پیدا نکردم مناسب کار من باشه... میشه حداقلش یه لینک بهم بدی؟؟؟
              مزاحم نمیشم

دیدگاه

با توجه به توضیحات اولین ارسالِ شما، من یه مدارِ عملی براش گذاشتم. توضیحات مختصری هم راجع بهش دادم.
                توی همون متن گفتم که یه سری ابهامات توی سوال شما وجود داره و اگه اونها رو رفع نکنید، نمیشه کمکِ چندانی به شما کرد.
                نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                عزیز دل برادر، برای طراحی دقیق مدار مناسب، توضیحات بیشتری لازمه. تغذیه مدار، نوع ولتاژ ورودی، امپدانس خروجیِ مدارِ قبلی، فرکانس تغییرات سیگنال و چیزهایی مثلِ این.
                در جوابِ این چیزا، شما سوال پرسیدی این مدار چه جوری کار میکنه؟!! خوب عزیز دل برادر، اگه Google نتونست شما رو به جواب برسونه (که 100% مطمئنم همیشه می تونه شما رو به جواب برسونه!)، شما با اطلاعات الکترونیک 2، یا نه، مدارهای الکتریکی یا مبانی برق (اگه رشته تحصیلیتون برق نیست) می تونید این مدار رو تحلیل کنید. یا بازم نه، می تونید شبیه سازیش کنید. یا بازم نه، می تونید به صورتِ عملی ببندید و تستش کنید.
                عوضش گفتی:
                نوشته اصلی توسط hamid73
                به من گفتن یه فیلتر RC و یه پ امپ تفاضلی ببند...بد نبود...خواستم در حد میلی ولت هم افت ولتاژنداشته باشم... :eek:
                خوب این یعنی چی؟!! شما خودت نمی خوای همکاری کنی، ما چه تقصیری داریم!؟
                یکم بیشتر مطالعه کن دوست عزیزم. اگه رشته تحصیلی و زمینه کاریت برق و الکترونیکه که وای به حال و آینده شما با این سطح معلومات و این انگیزه برای جستجوی مطالب جدید و کاربردی... اگرم برقی و الکترونیکی نیستی، خوب واسه چی پا تو کفشِ بقیه کردی؟! اگرم اومدی و پا تو کفشِ دیگرون کردی، باید کمرِ همت ببندی و معلوماتت رو اضافه کنی. و گرنه که هـِی باید وقت تلف کنی و منتظر بمونی تا یکی بیاد جوابِ سوالاتت رو بده...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X