اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] یه ساعت فوق العاده جالب با OLED فروشگاه که خیلی قشنگه!(Digital Wristwat)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه] یه ساعت فوق العاده جالب با OLED فروشگاه که خیلی قشنگه!(Digital Wristwat)

سلام
    این پروژه با ظاهر خیلی قشنگش برام خیلی جالب بود.

اینم یه ویدئو که توی صفحه خودش هم هست ولی چون یوتیوب هستش دیگه من براتون توی مدیافایر انداختم که با کیفیت عالی بگیریدش:

DIY Digital Wristwatch.mp4, Size 53.14 MB

اینم لینک منبع(لینک سایت اصلی):

DIY Digital Wristwatch

پاسخ : [پروژه] یه ساعت فوق العاده جالب با OLED فروشگاه که خیلی قشنگه!(Digital Wristwat)

من قبلا دیده بودم ولی شما اطمینان دارید که همین oled هست؟
    شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
    [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
    [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] یه ساعت فوق العاده جالب با OLED فروشگاه که خیلی قشنگه!(Digital Wristwat)

نوشته اصلی توسط عمو LED
      من قبلا دیده بودم ولی شما اطمینان دارید که همین oled هست؟
      کاملا!
      چون درایور و سایز صفحه یکیه. نمایشگرهای فروشگاه فقط قسمت بالاییش یه مقدارش زرد رنگ هستش که اتفاقا به نظرم کار رو قشنگتر هم میکنه. تا یه 2-3 روز دیگه یکیش رو راه اندازی میکنم و می ذارم توی بخش AVR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
        کاملا!
        چون درایور و سایز صفحه یکیه. نمایشگرهای فروشگاه فقط قسمت بالاییش یه مقدارش زرد رنگ هستش که اتفاقا به نظرم کار رو قشنگتر هم میکنه. تا یه 2-3 روز دیگه یکیش رو راه اندازی میکنم و می ذارم توی بخش AVR
        سلام
        ما منتظریم تا ساخت این پروژه را از طرف شما ببینیم . :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
          سلام
          ما منتظریم تا ساخت این پروژه را از طرف شما ببینیم . :rolleyes:
          سلام
          من منظورم راه اندازی خود نمایشگر بود ولی خب بدم نمیاد هم که یه ساعت اینجوری داشته باشم. چیز قشنگیه ولی شاید فعلا به ساخت این ساعت فکر نکنم. چون فعلا تا ساعت 3 اداره هستم و بعدش هم که میام یه مقدار رمقم کم میشه. یه مقدار در حال یادگیری یه سری مباحث دیگه هم هستم. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
            سلام
            من منظورم راه اندازی خود نمایشگر بود ولی خب بدم نمیاد هم که یه ساعت اینجوری داشته باشم. چیز قشنگیه ولی شاید فعلا به ساخت این ساعت فکر نکنم. چون فعلا تا ساعت 3 اداره هستم و بعدش هم که میام یه مقدار رمقم کم میشه. یه مقدار در حال یادگیری یه سری مباحث دیگه هم هستم. :smile:
            خوب باشه همون oled را راه اندازی کن .خودمم خیلی دوست دارم ببینم چطوری این نمایشگر ها راه اندازی میشن
            دیگه وقتی راه اندازی کردی که نوشتن یه برنامه ساعت کاری نداره :nerd:
            اما خواهشن دیگه نگی که الان وقت ندارم تازه از سر کار امدمو بعدشم باید یه چرتی بزنم تا رمقم کش بیادو بعدم یه سری تی وی گیم بازی کنم تا حوصلم سر جاش بیادو بعدشم هم که معلومه خوابم میگیره و تازه اگه تا صبح نخوابم ویادم بیاد اصلا میخواستم چی درست کنم انوقت شاید ........... :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
              خوب باشه همون oled را راه اندازی کن .خودمم خیلی دوست دارم ببینم چطوری این نمایشگر ها راه اندازی میشن
              دیگه وقتی راه اندازی کردی که نوشتن یه برنامه ساعت کاری نداره :nerd:
              اما خواهشن دیگه نگی که الان وقت ندارم تازه از سر کار امدمو بعدشم باید یه چرتی بزنم تا رمقم کش بیادو بعدم یه سری تی وی گیم بازی کنم تا حوصلم سر جاش بیادو بعدشم هم که معلومه خوابم میگیره و تازه اگه تا صبح نخوابم ویادم بیاد اصلا میخواستم چی درست کنم انوقت شاید ........... :smile:

Ok!

دیدگاه

اقا من pcb زدم ولی لنگ ایسی درایور هستم.فروشگاه این سایت نداره جای دیگه هم پیدا نکردم.شما از چه دریوری استفاده میکنید.من pcb رو spi زدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط D.S
                  اقا من pcb زدم ولی لنگ ایسی درایور هستم.فروشگاه این سایت نداره جای دیگه هم پیدا نکردم.شما از چه دریوری استفاده میکنید.من pcb رو spi زدم
                  PCB همین ساعت منظورتونه؟ اصلا این نمایشگر به هیچ IC برای راه اندازی نیاز نداره!

دیدگاه

نه بابا pc برای ال سی دی.شما میخواید از چه درایوری استفاده کنید؟

اضافه شده در تاریخ :
                    منظورم از ایسی درایور برای روشن کردنش بود.مثل pt1301

دیدگاه

نوشته اصلی توسط D.S
                      نه بابا pc برای ال سی دی.شما میخواید از چه درایوری استفاده کنید؟
                      کاش یه تاپیک دیگه واسه خودتون میزدید. اگه از فروشگاه خریدید که مال همه SSD1306 هستش(این نمایشگرها به صورت داخلی این درایور رو دارن. به فکر درایور نباشید(نمی دونم کی بهتون گفته باید IC درایور بخرید). اگه از فروشگاه خودمون خریدید همین SSD1306 هستش).

دیدگاه

اگه سایز براتون مهم نباشه فروشگاه یه مبدل بوست داره-ولی اگر سایز هم مهمه باید دنبال همون نوع درایور ها باشید-
                        یه مورد دیگه اینکه خود درایور این ال ای دی ها داخلش مداره بوست رو داره فقط باید چند تا خازن و ... بهش وصل بشه ولی در بعضی مدلها از این oled ها اون پایه ها رو بیرون نیاوردن- من نوع 8500 رو دارم که فول کالر هست و فکر میکنم 27 پایه داره و اون پایه ها رو نداره ولی مدل هایی هستن که کنترلرشون با کنترلر اینی که من دارم یکی هست و مثلا 33 پایه دارن -اونا اون پایه های بوست رو هم بیرون اوردن- حالا شما ببین مدلی که خریدی اون پایه ها رو داره یا نه

دیدگاه

منم همین فول کالر رو دارم.حالا دوتا درایور تو فرشگاه همسایه پیدا کردم که میشه استفاده کرد.شما راه اندازی کردید؟برای vcc چکار کردید؟

دیدگاه

نه فعلا راه اندازی نکردم-چون چندتا پی سی بی مختلف زدم تا بخوام اماده کنم همه رو کمی طول کشیده-من این درایور رو دارم-tps61040dbvr
                            همونطوری که گفتم یه سری از اینا مدار داخلی دارن برای تغذیه -شما تعداد پایه هاش 27 پایه هست؟

دیدگاه

بله منم 27 پایه هست.اتفاقا رفتم اون درایور رو از فروشگاه همسایه بگیرم شانس من تمام شده بود.یک نمونه دیگه هست که یک نگاه سر سری به دیتا شیت انداختم فکر کنم اونی میخواستم نبود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X