اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آرداینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آرداینو

لطفا یک کتاب در زمینه آموزش برنامه نویسی برای آرداینو به زبان فارسی معرفی کنید :read:

پاسخ : آرداینو

نوشته اصلی توسط mbrobo
    لطفا یک کتاب در زمینه آموزش برنامه نویسی برای آرداینو به زبان فارسی معرفی کنید :read:
    نظراً که این برد های پیشرفته تازه تو ایران رواج پیدا کرده . :-?

من که چیزی نیافتم.

کار با آردونیو نباید کار سختی باشه . مثل همون هدر برد های eca هست با این تفاوت که نویز بسیار بسیار کمی داره.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

بسیار بسیار ساده هست. توی خود سایت Arduino که برید بی نهایت مثال داره از مبتدی مبتدی که خیلی هم ساده میشه فهمید.

دیدگاه

سلام و درود
        اولا ارداینو نه اردوینو
        برد های اردوینو فرکانس روش تاثیر نمیزاره و کار باهاش راحت ولی تو برنامه نویسی های اصلی خیلی راه اندازیش سخته
        نمیشه بطور مداوم بمدت چند سال ازش استفاده کرد .
        بهترین محیط ازمایشگاهی که شما میتونید با خیلی از برد ها و ماژول ها کار کنین .
        فایل های آموزش برنامه نویسیش هم معمولا پیدا نمیشه چون منبع خاصی نداره بجز یکی یا دو جزوه تو اینترنت ( البته جدیدا اموزش هاش زیاد شده )
        ولی شما میتونین تو سایت arduino.cc برین تا دستورات و کتابخونه هاش و پیدا کنین .
        سوال دیگه ای بود در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهرداد مقدم
          سلام و درود
          اولا ارداینو نه اردوینو
          برد های اردوینو فرکانس روش تاثیر نمیزاره و کار باهاش راحت ولی تو برنامه نویسی های اصلی خیلی راه اندازیش سخته
          نمیشه بطور مداوم بمدت چند سال ازش استفاده کرد .
          بهترین محیط ازمایشگاهی که شما میتونید با خیلی از برد ها و ماژول ها کار کنین .
          فایل های آموزش برنامه نویسیش هم معمولا پیدا نمیشه چون منبع خاصی نداره بجز یکی یا دو جزوه تو اینترنت ( البته جدیدا اموزش هاش زیاد شده )
          ولی شما میتونین تو سایت arduino.cc برین تا دستورات و کتابخونه هاش و پیدا کنین .
          سوال دیگه ای بود در خدمتم
          چرا فکر می کنید که برد arduino نمیتونه مداوم کار کنه. دوست عزیز این یه زبان برنامه نویسی هست و سخت افزار همون میکرو کنترلری هست که شما با کدویژن یا بسکام یا هر کامپایلر دیگه براش برنامه می نویسی. شما می تونی واسه برد های arduino با هر زبونی که بلدی برنامه بنویسی.
          برای آموزش بهترین راه تمرین با خود مثالهای برنامه هستش. هم طبقه بندی شدن و هم راحت هستن. از مثالهای ساده شروع کنید و اونا رو تغییر بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
            کار با آردونیو نباید کار سختی باشه . مثل همون هدر برد های eca هست با این تفاوت که نویز بسیار بسیار کمی داره.
            اینجور که معلومه شما نه با آردوینو کار کردی نه با هدربردهای ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
              اینجور که معلومه شما نه با آردوینو کار کردی نه با هدربردهای ECA
              حرف من غلط بود؟؟
              آردوینو برای استفاده از تمام امکانات میکرو طراحی نشده؟

دیدگاه

حتی از نوع پین هدر هام میشه فهمید که فرق دارن
                آردویینو یک مادر برد هست که برای کسایی که به هر دلیلی نمیخوان زیاد با سخت افزار سروکار داشته باشن طراحی شده و فرایند برنامه نویسی، پروگرام کردن و استفاده از قطعات مختلف مثل LCD رو راحت کرده.
                ولی هدر برد یک CoreBoard هستش که فقط میکرو رو راه اندازی کرده و هیچ ماژول و ... بهش به صورت مستقیم وصل نمیشه! و شما میتونی بر اساس CoreBoard یک مادر برد جدا بسازی
                ولی برای آردویینو به جز سری خاص نمیشه!همچنین هدر برد زبان برنامه نویسی اختصاصی نداره!

در ضمن من خودم هدر برد دارم، در مقابل نویز مقاومه که البته یه مقدارم بستگی به میکرو داره.
                برای یادگیری Arduino منابع فارسی و انگلیسی زیادی هستش که میتونید با استفاده از گوگل پیداشون کنید.
                یه سایت بود به نظرم Arduino.ir بود که یکم راجع به این برد مطلب گذاشته بود.

موفق باشید.

دیدگاه

وقتی از واژه اپن سورس استفاده می کنیم، یعنی شما می تونید هر جوری که دوست دارید اون رو تغییر بدید. چون مبنای کار برای راحتی هست ،اومدن و یه سری برد استاندارد طراحی کردن ولی شما می تونی برد خودت رو طراحی کنی و از کامپایلرش برای برنامه نویسی استفاده کنی.
                  امکانات آردوینو رو دست کم نگیرید. کافی یه سرچ کنید. البته که هر کامپایلری ویژگی ها و کاستی های خاص خودش رو داره. مثلا شما اینجا با پورت ها نمی تونید کارکنید و باید تک تک پین ها رو دستی کنترل کنید. خوب یه جاهایی این خوبه و یه جاهایی بده. خیلی از ماژول های میکرو در آردوینو در دسترس نیست چون اساس کار بر سادگی هست. شما با هیچ رجیستری سر و کار ندارید. وقت برنامه می نویسید و آردوینو خودش بقیه کارها رو انجام میده.

دیدگاه

مگه من گفتم همون هدر برد ها هست؟

شباهت با تساوی فرق داره.

دیدگاه

سلام به دوستان، من سایت Arduino.cc رو نگاه کردم و تقریبا از روی اون یه آموزش برای Arduino نوشتم. به خاطر زیاد بودن مطالب حوصله ندارم دوباره همه اونا رو اینجا هم بزارم. تو لینک زیر میتونید قسمتهای مختلف آموزش Arduino رو ببینید.
                      http://www.plcgoods.net/articles.php/tPath/45
                      در ضمن نحوه شبیه سازی با پروتئوس و کتابخانه اون رو هم تو لینک زیر گذاشتم: :nice:
                      http://www.plcgoods.net/forum/showthread.php?tid=406&pid=428#pid428
                      خوشحال میشم ایرادات کارم رو بگید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X