ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2011/05/01
    49
    0

الگوریتم مسیریاب خودکار

سلام ، می خوام برای ربات مین یاب خودکار الگوریتم بنویسم به قوانین هم تا حدودی آشنا هستم اما به نظرم لازمه که یه نمونه کد از تیم های سالهای گذشته ببینم.
    ممنون میشم از دوستانی که قبلا الگوریتم رو نوشتن یا اطلاعاتی دارند در این رابطه در اختیارم بگذارند....ممنـــــــــــــ ــــــون (فقط یه خورده عجله دارم )
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

پاسخ : الگوريتم مسيرياب خودکار

نقل قول نوشته اصلی توسط hakeb
    سلام ، مي خوام براي ربات مين ياب خودکار الگوريتم بنويسم به قوانين هم تا حدودي آشنا هستم اما به نظرم لازمه که يه نمونه کد از تيم هاي سالهاي گذشته ببينم.
    ممنون ميشم از دوستاني که قبلا الگوريتم رو نوشتن يا اطلاعاتي دارند در اين رابطه در اختيارم بگذارند....ممنـــــــــــــ ــــــون (فقط يه خورده عجله دارم )
    سلام يادش بخير من توي مسبقات ايران اپن 2011 شرکت کردم البته اون مقع ها هيچي بلد نبودم (نه اينکه الآن بلدي )
    حالا چطوري مسير يابي مي کني؟
    روبات ما اون مقع قرار بود با پردازش تصوير مسير يابي کند ولي تا شب مسابقه آماده نشدش.
    قرار شدش سنسور التراسنيک بگذاريم من که خوابيدم (داخل نمازخونه ي دانشگاه) ولي دوستان کار مي کردن :biggrin:
    ولي خب اگر بهتر مشخص کني چي مي خواهي شايد بتونم يه چيزايي بگم
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2013/06/09
    زنجان
    727
    28

پاسخ : الگوریتم مسیریاب خودکار

کیفیت کد به چیدمان سنسور ، سرعت میکرو ، سرعت موتو (ربات) و حجم حافظه بستگی دارد.

اگر 8 سنسور دارید ، باید در بخش کدنویسی 8^2 یعنی 64 تا ساب روتین بنویسید. (sub)

در واقع شما دارین تمام حالت های ممکن که برای سنسور ها اتفاق می افتد پیش بینی کنید.

و به هر حالت کد مخصوصی بدهید .

من روال همیشگی کد نویسی مسیر یاب ها رو گفتم. کد رو خودتون باید بنویسید.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]
    2011/05/01
    49
    0

پاسخ : الگوریتم مسیریاب خودکار

سه تا srf02 استفاده کردم تو سه جهت با یه سری IR ،از استپ موتور استفاده کردم با استپ 30 که هر استپ حدود 2 درجه ست ، بیشتر سوالم روی الگوریتمه ...چون منم اولین سالمه دقیقا نمی دونم اونا چی می خوان
    1.ربات چه جوری می فهمه که به مقصد رسیده و باید LED بزنه (میشه مختصات زمین رو به صورت مربع مربع داد که اونجوری باید نقطه شروع و ابعاد زمین ثابت باشه و مثلا بگیم همیشه برو راست ، پایین ... هرموقع مجموع حرکاتت مثلا انقدر متر شده تمومه ؟ )
    2.اصلاح مسیر برای بار دوم رو چه جوری انجام بدیم ؟
    3.هرچه قدر مین بیشتر پیدا کنه امتیاز بیشتره؟ یا فقط باید یه مسیر امنی پیدا کنه و هرجا مین دید آلارم بده؟
    4.اگه بخوام مختصات مین های کشف شده رو هم بدم معمولا چه طوری این کارو میکنن ؟
    ممنون
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

پاسخ : الگوريتم مسيرياب خودکار

نقل قول نوشته اصلی توسط hakeb
    سه تا srf02 استفاده کردم تو سه جهت با يه سري IR ،از استپ موتور استفاده کردم با استپ 30 که هر استپ حدود 2 درجه ست ، بيشتر سوالم روي الگوريتمه ...چون منم اولين سالمه دقيقا نمي دونم اونا چي مي خوان
    1.ربات چه جوري مي فهمه که به مقصد رسيده و بايد LED بزنه (ميشه مختصات زمين رو به صورت مربع مربع داد که اونجوري بايد نقطه شروع و ابعاد زمين ثابت باشه و مثلا بگيم هميشه برو راست ، پايين ... هرموقع مجموع حرکاتت مثلا انقدر متر شده تمومه ؟ )
    2.اصلاح مسير براي بار دوم رو چه جوري انجام بديم ؟
    3.هرچه قدر مين بيشتر پيدا کنه امتياز بيشتره؟ يا فقط بايد يه مسير امني پيدا کنه و هرجا مين ديد آلارم بده؟
    4.اگه بخوام مختصات مين هاي کشف شده رو هم بدم معمولا چه طوري اين کارو ميکنن ؟
    ممنون
    تا انجايي که من مي دونم شما بايد مين پيدا کني و اين را حتما يادت باشه که يه وقت از روي مين رد نشوي و بايد آنها را دور بزني.
    البته بستگي داره من خيلي وقته از مسابقات دور شدم ممکن هست قانون تفاوت کرده باشد.
    البته سايت خود مسابقات يک پي دي اف مي دهد که داخلش نوشته است چيکار بايد بکني.
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5