اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

الگوریتم مسیریاب خودکار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

الگوریتم مسیریاب خودکار

سلام ، می خوام برای ربات مین یاب خودکار الگوریتم بنویسم به قوانین هم تا حدودی آشنا هستم اما به نظرم لازمه که یه نمونه کد از تیم های سالهای گذشته ببینم.
    ممنون میشم از دوستانی که قبلا الگوریتم رو نوشتن یا اطلاعاتی دارند در این رابطه در اختیارم بگذارند....ممنـــــــــــــــــــون (فقط یه خورده عجله دارم )

پاسخ : الگوریتم مسیریاب خودکار

نوشته اصلی توسط hakeb
    سلام ، می خوام برای ربات مین یاب خودکار الگوریتم بنویسم به قوانین هم تا حدودی آشنا هستم اما به نظرم لازمه که یه نمونه کد از تیم های سالهای گذشته ببینم.
    ممنون میشم از دوستانی که قبلا الگوریتم رو نوشتن یا اطلاعاتی دارند در این رابطه در اختیارم بگذارند....ممنـــــــــــــــــــون (فقط یه خورده عجله دارم )
    سلام یادش بخیر من توی مسبقات ایران اپن 2011 شرکت کردم البته اون مقع ها هیچی بلد نبودم (نه اینکه الآن بلدی )
    حالا چطوری مسیر یابی می کنی؟
    روبات ما اون مقع قرار بود با پردازش تصویر مسیر یابی کند ولی تا شب مسابقه آماده نشدش.
    قرار شدش سنسور التراسنیک بگذاریم من که خوابیدم (داخل نمازخونه ی دانشگاه) ولی دوستان کار می کردن :biggrin:
    ولی خب اگر بهتر مشخص کنی چی می خواهی شاید بتونم یه چیزایی بگم
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

کیفیت کد به چیدمان سنسور ، سرعت میکرو ، سرعت موتو (ربات) و حجم حافظه بستگی دارد.

اگر 8 سنسور دارید ، باید در بخش کدنویسی 8^2 یعنی 64 تا ساب روتین بنویسید. (sub)

در واقع شما دارین تمام حالت های ممکن که برای سنسور ها اتفاق می افتد پیش بینی کنید.

و به هر حالت کد مخصوصی بدهید .

من روال همیشگی کد نویسی مسیر یاب ها رو گفتم. کد رو خودتون باید بنویسید.
      [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
      درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

سه تا srf02 استفاده کردم تو سه جهت با یه سری IR ،از استپ موتور استفاده کردم با استپ 30 که هر استپ حدود 2 درجه ست ، بیشتر سوالم روی الگوریتمه ...چون منم اولین سالمه دقیقا نمی دونم اونا چی می خوان
        1.ربات چه جوری می فهمه که به مقصد رسیده و باید LED بزنه (میشه مختصات زمین رو به صورت مربع مربع داد که اونجوری باید نقطه شروع و ابعاد زمین ثابت باشه و مثلا بگیم همیشه برو راست ، پایین ... هرموقع مجموع حرکاتت مثلا انقدر متر شده تمومه ؟ )
        2.اصلاح مسیر برای بار دوم رو چه جوری انجام بدیم ؟
        3.هرچه قدر مین بیشتر پیدا کنه امتیاز بیشتره؟ یا فقط باید یه مسیر امنی پیدا کنه و هرجا مین دید آلارم بده؟
        4.اگه بخوام مختصات مین های کشف شده رو هم بدم معمولا چه طوری این کارو میکنن ؟
        ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hakeb
          سه تا srf02 استفاده کردم تو سه جهت با یه سری IR ،از استپ موتور استفاده کردم با استپ 30 که هر استپ حدود 2 درجه ست ، بیشتر سوالم روی الگوریتمه ...چون منم اولین سالمه دقیقا نمی دونم اونا چی می خوان
          1.ربات چه جوری می فهمه که به مقصد رسیده و باید LED بزنه (میشه مختصات زمین رو به صورت مربع مربع داد که اونجوری باید نقطه شروع و ابعاد زمین ثابت باشه و مثلا بگیم همیشه برو راست ، پایین ... هرموقع مجموع حرکاتت مثلا انقدر متر شده تمومه ؟ )
          2.اصلاح مسیر برای بار دوم رو چه جوری انجام بدیم ؟
          3.هرچه قدر مین بیشتر پیدا کنه امتیاز بیشتره؟ یا فقط باید یه مسیر امنی پیدا کنه و هرجا مین دید آلارم بده؟
          4.اگه بخوام مختصات مین های کشف شده رو هم بدم معمولا چه طوری این کارو میکنن ؟
          ممنون
          تا انجایی که من می دونم شما باید مین پیدا کنی و این را حتما یادت باشه که یه وقت از روی مین رد نشوی و باید آنها را دور بزنی.
          البته بستگی داره من خیلی وقته از مسابقات دور شدم ممکن هست قانون تفاوت کرده باشد.
          البته سایت خود مسابقات یک پی دی اف می دهد که داخلش نوشته است چیکار باید بکنی.
          دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
          وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
          او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X