اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفعی یک ماژول wifi

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفعی یک ماژول wifi

سلام دوستان
    من میخوام تو یه شهری شبکه راه بندازم.برای اینکار تو مرکز شهر دکل وایرلس زدم حالا میخوام با یه ماژول سیستم هایی که توی شهر هستن به دکل یا همون سرور وصل بشن و باهاش ارتباط برقرار کنن بزرگترین شعاع از مرکز شهر 5 کیلومتر هست.
    حالا میخوام یه ماژول wifi یا wireless برام معرفی کنید که که بتونه با انتن وایرلس تو مرکز شهر ارتباط برقرار کنه؟!؟ :sad:
    با تشکر از دوستان

پاسخ : معرفعی یک ماژول wifi

سلام
    آقا من یه عادت بدی پیدا کردم اونم اینه که هر کس سوالی با موضوع ارتباط wireless میپرسه من سریع بهش نانو استیشن 5 رو پیشنهاد میکنم

پس شما هم از نانو استیشن 5 استفاده کن

دیدگاه

دوست عزیز منظورم ماژول هست میخوام تو یه دستگاهی ازش استفاده کنم. :sad: :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sansiz2
        دوست عزیز منظورم ماژول هست میخوام تو یه دستگاهی ازش استفاده کنم. :sad: :rolleyes:
        خوب اخه منظورت از این ارتباط را دقیق نمگی چی هست و میخوای چه کار کنی . اگه میخوای شبکه راه بندازی که اصلا دنبال ماژول نگرد که همچین چیزی نیست . بهتره از همون رادیو ها استفاده کنی نانو 5 هم بشتر بدرد وایرلس اینترنت میخوره . اگزس پوینتهای ارزون تو بازار زیاده از چینی استفاده کن مثل D-link ارزون وخوب اگه هم ماژولی پیدا بشته باید براش برنامه و کلی مدار بسازی که فکر کنم مقرون به صرفه نباشه البته تو رنج 5 کیلو متر . :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sansiz2
          ضمن تایید فرمایشات ایشون
          نوشته اصلی توسط سمیراا
          خوب اخه منظورت از این ارتباط را دقیق نمگی چی هست و میخوای چه کار کنی . اگه میخوای شبکه راه بندازی که اصلا دنبال ماژول نگرد که همچین چیزی نیست . بهتره از همون رادیو ها استفاده کنی نانو 5 هم بشتر بدرد وایرلس اینترنت میخوره . اگزس پوینتهای ارزون تو بازار زیاده از چینی استفاده کن مثل D-link ارزون وخوب اگه هم ماژولی پیدا بشته باید براش برنامه و کلی مدار بسازی که فکر کنم مقرون به صرفه نباشه البته تو رنج 5 کیلو متر . :mrgreen:
          بفرض هم که ماژولش رو پیدا کنین نمیتونین بذارینش پایین و کابل rf بکشین بالا تا دکل بعدش رو دکل آنتنتون رو بذارین اونقدر کابل rf تلفات داره که چیزی به اون بالا نمیرسه وگرنه باید از کابلهای گرونقیمت استفاده کنین که هزینه کلی بالا میره یا اینکه قسمت RF رو ببرین بالا و به همراه آنتن توی یک باکس ضد آب قرارش بدین و دیتا و تغذیه رو از پایین بهش اعمال کنین دقیقا مثل یک اکسس پوینت بازاری .
          ساخت یک تعداد محدود جعبه مقاوم در برابر آب و تابش مداوم خورشید خیلی راحت نخواهد بود .

پیشنهاد من اینه دستگاهتون رو با اینترفیس اترنت بسازین و اونو به اکسس پوینت بازاری وصل کنین نهایتا اگه میخواین کمی باکلاس تر بشه تغذیه و ماژول poe اکسس پویت رو داخل دستگاهتون بذارین

دیدگاه

دوستان ببینید من کمی بیشتر در موردش توضیح میدم
            من تو مرکز شهر یه انتن وایرلس نصب کردم الان میخوام تو ماشینایی که تو شهر هستن یه دستگاهی نصب کنم تا از طریق یه ماژول که تو دستگاه قرار میدم با انتن وایرلس ارتباط برقرار کنه انتن وایرلس هم به یک کامپیوتر وصل هستش.
            حالا موندم چه مازولی انتخاب کنم؟!؟؟مشکلم اینه؟!! :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sansiz2
              من تو مرکز شهر یه انتن وایرلس نصب کردم الان میخوام تو ماشینایی که تو شهر هستن یه دستگاهی نصب کنم تا از طریق یه ماژول که تو دستگاه قرار میدم با انتن وایرلس ارتباط برقرار کنه انتن وایرلس هم به یک کامپیوتر وصل هستش.
              پس نمیشه بیخیال شو منظورم اینه که چون رادیو های وایرلس از پروتوکل و استاندارد های فرکانسی و دتکت و مدولاسون خواصی پیروی میکنن شما نمیتونید یه ماژول را به این رادیو ها مچ کنید . در ضمن این که حتمی انتنت باید اومنی دایرکشنال باشه اونی که روی دکل هست و اگه اینطور بشه قدرت ارسال رادیو خیلی کم میشه چون توان زیادی ندارن مگه این که از امپلیفایر 5 وات به انتن بدی که اینم مشکله چون ارتباطات رادیوی (رگولاتوری ) ایراد میگیره البته برای ارسال بصورت شعاعی و مجوز میخواد :nerd:

دیدگاه

باید بشه چون چیز سختی نیستا
                ببینید این مجوز و پول و انتن و اینا هیچ مشکلی نداره چون اگه عملی شه ماهی 30 تا 40 میلیون سود داره :nice:
                پس ارزش داره ادم روش تحقیق کنه یا راهی پیدا کنه اخرش اینه 100تا بدی یه ماژول طراحی کنن برا کارت!!!! oo:
                خلاصه بازم ممنون که روحیه دادین!!

دیدگاه

آنتنی که گذاشتی چی ارسال میکنه که گیرنده وای فای نیاز داری؟ یعنی آنتنت مثل مودم وای فای میمونه ؟ یعتی تا فاصله 5 کیلومتر هر کسی گوشی موبایلش را روشن کنه سرچ وای فای کن اسم دستگاه ما میاد ؟
                  همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
                  کانت

دیدگاه

بله دوست عزیز همین هست که شما میگین شهر تحت پوشش این انتن هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sansiz2
                      بله دوست عزیز همین هست که شما میگین شهر تحت پوشش این انتن هستش.
                      یک مشکل دیگه هم که داری محدودید تعداد کلاینت ها به 255 تا است . ولی به هر حال من هم دنبال همچین ماژولی میگردم. برا بودنش که هست . ولی توایران پیدا شه یا قیمتش تو رنج یک دلار باشه مهمه .
                      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sansiz2
                        شعاع 5 کیلومتر ، آنتن تمام جهته مرکزی ، استیشن ها هم متحرک و ارتفاعشون پایین یعنی اونها هم آنتن جهت دار نمیتونن داشته باشن همه این عوامل کار رو مشکل میکنه
                        فکر کنم باید قضیه رو مثل موبایل سلولی کنین یا حداقل چندین رپیتر داشته باشین

دیدگاه

دوستان من یه پست جدید زدم اونجا کامل توضیح دادم اونجا شاید به نتیجه زودتر برسیم .
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90627.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X