اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رادیو کنترل دست ساز بلوتوثی یا وای فای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رادیو کنترل دست ساز بلوتوثی یا وای فای

سلام
    من دیدم که بحث راجب رادیو کنترل های خیل داقه توی همین فکر بودم و برایم خیلی عجیب بود چرا از مودم wifi یا بلوتوث استفاده نمی شود.
    حالا اگر بحث راجب بردش باشه که مودم wifi برد خیلی بالایی دارد و حتی نرخ داده اش هم 100 هست یعنی می تونی تصویر آنلاین هم روی گیرنده داشته باشید.
    می خواستم بدونم علتی دارد که کسی از این دو پرتکل استفاده نمی کند؟
    تازه اگر برد محدود باشد می شود یه برنامه ی اندروید هم نوشت با توسط موبایل کنترلش کرد.
    حیف که من فعلا نمی تونم یک کوآد بسازم وگرنه حتما از این پروتکل ها استفاده می کردم
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

پاسخ : رادیو کنترل دست ساز بلوتوثی یا وای فای

سلام
    من خودم اطلاعات زیادی ندارم ولی مثلا برای بلوتوث که گفتید مشکلی که داره برد کمشه، ینی چیزی حدود 3 تا 4 متر بیشتر برد نداره
    و برای wifi هم اگه اشتباه نکنم گفته بشه wireless بهتره، تو این مورد هم از وابرلس استفاده میشه اما اگه بخواد از مودم استفاده بشه فک میکنم هزینه ها بیشتر بشه
    بازم اساتید داناتر وجود دارن البته اگه بیان وسط!!! (:
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط darkknightrobo
      سلام
      من خودم اطلاعات زیادی ندارم ولی مثلا برای بلوتوث که گفتید مشکلی که داره برد کمشه، ینی چیزی حدود 3 تا 4 متر بیشتر برد نداره
      و برای wifi هم اگه اشتباه نکنم گفته بشه wireless بهتره، تو این مورد هم از وابرلس استفاده میشه اما اگه بخواد از مودم استفاده بشه فک میکنم هزینه ها بیشتر بشه
      بازم اساتید داناتر وجود دارن البته اگه بیان وسط!!! (:
      سلام
      بلوتتوث درست هست بردش کمه ولی برای بعضی کارها کافی هست
      گفتید وایرلس ؟
      وایرلس : کلا هر نوع ارتباط بی سیم وایرلس هست
      وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
      او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

من هم به فکر ساخت همچین چیزی بودم
        ولی با تحقیق به این نتیجه رسیدم که:
        این کار خیلی سخته :biggrin:
        برای مثال وای فای

شما برای این کار باید نحوه ارسال و دریافت رو پیدا کنی :surprised:
        فرم ارسال دیتا رو پیداکنی
        فرستنده مناست گیر بیاری :cry:
        یه پردازنده داشته باشی که اطلاعات رو به فرم استاندارد تبدیل کنه و بفرسته oo:
        وکلی کار دیگه یه یادم نمی یاد :mrgreen:
        تازه این هنوز یه طرف قضیه است
        آدلان پایا متخصص در حوضه ربات های پرنده
        https://adlanpaya.ir/

دیدگاه

سلام
          بله درسته که خیلی سخته ولی این کارهایی که می گویید قبلا یکسری از افراد انجام داده اند ولی در کل حرف شما را قبول دارم که خیلی سخته.
          البته من خودم وقتش را ندارم البته بلوتوث را، راه اندازی کردم ولی اینکه بخواهم وای فای نه هنوز سراغش نرفتم فقط یکی از دوستان دانشگاه همچین کاری کرده بودش.
          این کار خیلی ارزشمند هست و همینطور اطلاعات آدم را زیاد می کند اینکه فقط دونبال کارهای ساده باشیم باعث می شه که عقب بمانیم ولی خب در کلام آخر کلا من وقت ندارم (فعلا دانشگاه خیلی آزارم می دهد) ولی انشاالله اگر دوستان دوست داشتن این کار فکر می کنم خیلی بتواند گسترده باشد.

دیدگاه

این طرح عالیی هست اگه کسی بتونه راهکار ارائه بده؟ کنترل کواد با وای فای بنظرم ارزونتر هم بشه از رادیو کنترل :applause:
            برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

ما هم الان یک کواد ساختیم که قسمت رادیو کنترلش مونده
              کسی نمی دونه سیگنالی که بین چهار کانال رسیور و فلایت کنترلر ردو بدل میشه چی هست و چه ویژگی هایی داره؟
              اگه این سیگنال مشخص بشه میشه فهمید که باید چه اطلاعاتی رو دریافت کرد
              حالا راه ارتباطی بین فرستنده و گیرنده هر جوری می تونه باشه .

sigpic

دیدگاه

سلام

خوب این که دیگه کاری نداره
                شما از 2 تا پتانسیومتر مقادیرش رو بخونید (دقیقا کاری که رادیوکنترلر انجام میده) و بعد این مقادیر رو هر طوری که میخاهید با هر ماژولی با هر پروتکلی که خواستید ، برای یک میکروی دیگه ارسال کنید ، حالا توی میکروی گیرنده ، نسبت به مقادیر دریافت شده پالس 50 هرتز تولید کنید و پریودش رو نسبت به تغییرات تغییر بدید ، به همین راحتی ولی همین پروتکل ارتباطی و ماژول و پایداری ارتباط هست که مشکل سازه !!!!
                http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                  سلام

خوب این که دیگه کاری نداره
                  شما از 2 تا پتانسیومتر مقادیرش رو بخونید (دقیقا کاری که رادیوکنترلر انجام میده) و بعد این مقادیر رو هر طوری که میخاهید با هر ماژولی با هر پروتکلی که خواستید ، برای یک میکروی دیگه ارسال کنید ، حالا توی میکروی گیرنده ، نسبت به مقادیر دریافت شده پالس 50 هرتز تولید کنید و پریودش رو نسبت به تغییرات تغییر بدید ، به همین راحتی ولی همین پروتکل ارتباطی و ماژول و پایداری ارتباط هست که مشکل سازه !!!!
                  خوب میشه گیرنده رو طوری طراحی کرد که وقتی ارتباط قطع شد مثلا کواد رو ثابت نگه داره و یا یه کاری کنه که مشکل ایجاد نشه

sigpic

دیدگاه

سلام. اینو دیدم گفتم بزارم ببینین جالبه.

https://learn.adafruit.com/pi-wifi-radio

آموزش ساخته همین چیزیه که شما می خواین :biggrin: :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimka
                      سلام. اینو دیدم گفتم بزارم ببینین جالبه.

https://learn.adafruit.com/pi-wifi-radio

آموزش ساخته همین چیزیه که شما می خواین :biggrin: :eek:
                      ولی فکر نکنم ربطی به کار ما داشته باشه هااااااااا
                      ما رادیو کنترلر می خوایم بسازیم نه رادیو

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 011
                        سلام
                        من دیدم که بحث راجب رادیو کنترل های خیل داقه توی همین فکر بودم و برایم خیلی عجیب بود چرا از مودم wifi یا بلوتوث استفاده نمی شود.
                        حالا اگر بحث راجب بردش باشه که مودم wifi برد خیلی بالایی دارد و حتی نرخ داده اش هم 100 هست یعنی می تونی تصویر آنلاین هم روی گیرنده داشته باشید.
                        می خواستم بدونم علتی دارد که کسی از این دو پرتکل استفاده نمی کند؟
                        تازه اگر برد محدود باشد می شود یه برنامه ی اندروید هم نوشت با توسط موبایل کنترلش کرد.
                        حیف که من فعلا نمی تونم یک کوآد بسازم وگرنه حتما از این پروتکل ها استفاده می کردم
                        سلام
                        سوران آراسته به وسیله بلوتوث قبلا این کار رو کرده که خیلی هم آدم بی ادعایی هست

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=85189.0

دیدگاه

سلام

بله درسته ولی تا نهایتا شعاع 15 متری میتونید جواب بگیرید ، تازه اونم اگر ارتباطتون پایدار باشه و مشکلی پیش نیاد
                          شما باید روی 1 کیلومتر حساب کنید تا بتونید تا 500 متر جواب بگیرید
                          مثل همین ماژول های NRF که میگن تا 1000 متر ولی در عمل تا 100 متر هم به زور جواب میده
                          http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X