اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

FT232RL تغذیه از USB و ولتاژ 3.3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

FT232RL تغذیه از USB و ولتاژ 3.3

سلام
    من قبلا مدار زیر رو برای ft232rl طراحی کردم که از ولتاژ usb در نبود تغذیه روی بورد استفاده میشه. تغذیه روی بورد 5 ولت بوده و این کار توسط یک دیود معولی انجام میشد.
    الان می خوام تغذیه بورد رو 3.3 ولت در نظر بگیرم و مثل حالت قبل اگر تغذیه روی بورد نداشتیم از تغذیه usb استفاده بشه. مشکل اینجاست که ولتاژ usb ، 5 ولت هست و اگر تغذیه بورد 3.3 ولت باشه دیود همیشه روشنه. چه راه حلی به ذهنتون میرسه?

پاسخ : FT232RL تغذیه از USB و ولتاژ 3.3

چرا از رگولاتور استفاده نمی کنی
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

از رگلاتور که استفاده می کنم. تغذیه +5v از یه 7805 تامین میشه. روی بورد یه میکرو هست. برای راحتی کار وقتی و اینکه همیشه یه منبع تغذیه کنار دستم نباشه از تغذیه USB استفاده می کنم. اگر منظورتون چیز دیگه ای هست لطفا بیشتر توضیح بدین.

دیدگاه

روی بردِ میکروکنترلرت رگولاتور 3.3 ولت نیست مگه؟!!
        بعدشم، این 3V3OUT از FT232RL خودش یه ولتاژ خروجیه و می تونه تا حدود 50mA به جز خودِ FT232 جریان هم بده. اگه جریان مصرفیِ مدارت کمه می تونی ازش استفاده کنی.
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

رگلاتور 3.3 که میزارم ولی می خوام کارهای زیر بشه:
          1- اگه تغذیه بورد از رگلاتور 3.3 تامین نمی شد. (به رگلاتور ورودی نداده بودیم!) بورد با ولتاژ USB روشن بشه.
          2- اگه در حین این که بورد به USB وصله به رگلاتور ورودی بدیم مدار به کار خودش ادامه بده.
          3- یه محافظت از پورت USB داشته باشیم. ( تو مدار بالا دیود این کار رو انجام میده).

در مورد این 3.3out باید به VCCIO وصل بشه یا به VCC یا هر دو؟ میشه یه شماتیک بزارین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر راشدی
            سلام
            من قبلا مدار زیر رو برای ft232rl طراحی کردم که از ولتاژ usb در نبود تغذیه روی بورد استفاده میشه. تغذیه روی بورد 5 ولت بوده و این کار توسط یک دیود معولی انجام میشد.
            الان می خوام تغذیه بورد رو 3.3 ولت در نظر بگیرم و مثل حالت قبل اگر تغذیه روی بورد نداشتیم از تغذیه usb استفاده بشه. مشکل اینجاست که ولتاژ usb ، 5 ولت هست و اگر تغذیه بورد 3.3 ولت باشه دیود همیشه روشنه. چه راه حلی به ذهنتون میرسه?
            سلام
            ببین این هیمنجاشم مشکل داره و ولتاژت 5 ولت نیست ( 0.7 کمتر از 5 میشه بخاطر افت دیود )
            این تا اینجای داستان

اونم گفتن از 3v3out استفاده کنی درست نیست چون برای روشن کردن 2تا LED هم جریان نمیده و اصلا برای این کار طراحی نشده ( این کارو نکن )
            فقط برای اینه که بدی به VccIO که ولتاژ پایه های UART 3.3 بشن و به Vcc هم نباید وصل کنی چون تا روشن نشه که 3.3 نداره

یه راه غیر اصولیش اینه که از 2 یا 3 تا دیود سری استفاده کنی اگر افت دیود رو 0.6 بگیری 3 تا دیود سری کنی میشه 3.2 ولت ( ولی بازم این راه اصولی نیست ولی کار میکنه و مشکلی نداره )

بهترینش استفاده از ریگولاتوره LF33 هست که ورودیش از USB باید بگیری و خروجیشو بدی به تغذیه
            ولی مشکل کجاست؟!
            اینجا که اگه مدار تغذیه داشته باشه و USB هم وصل باشه شیر تو شیر میشه که نه؟!!!
            حالا راه حل چییه؟!!!

استفاده از ماسفت که باید با تغذیه ورودی کنترل شه
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

آقا دیتاشیت گفته 3V3OUT تا 50mA جریان میده ها! میده ها...
              دوست عزیز، شما فرض کن دو تا ورودی داری که می تونه 5 یا بیشتر یا کمتر باشه:[list type=decimal]
              [li]تغذیه مدار[/li]
              [li]USB[/li][/list]
              هر کدوم از اینا رو با یک دیود 1N5819 (یا 1N5822) وصل کن به یه نقطه، ورودیِ رگولاتورِ 3.3 ولت. پس چی شد؟ هر ولتاژی با یک دیود شاتکی وصل میشه به ورودیِ رگولاتور.
              می تونی 10 تا منبع تغذیه رو هم اینجوری به مدارت وصل کنی. من کردم! چیزی نمیشه، چون هر کدوم یه دیود داره واسه خودش.

دیدگاه

بهترینش استفاده از ریگولاتوره LF33 هست که ورودیش از USB باید بگیری و خروجیشو بدی به تغذیه
                ولی مشکل کجاست؟!
                اینجا که اگه مدار تغذیه داشته باشه و USB هم وصل باشه شیر تو شیر میشه که نه؟!!!
                حالا راه حل چییه؟!!!
                دقیقا مشکل همینه!
                هر کدوم از اینا رو با یک دیود 1N5819 (یا 1N5822) وصل کن به یه نقطه، ورودیِ رگولاتورِ 3.3 ولت. پس چی شد؟ هر ولتاژی با یک دیود شاتکی وصل میشه به ورودیِ رگولاتور.
                الان منظور شما این طوریه؟
                با فرض اینکه رگلاتور 3.3 ، lm1117 با شه ولتاژ ورودی این باید 4.5 باشه حداقل (برای lf33 چقدره؟). بعد روی دیود 1n5822 بین 0.47 تا 0.52 افت ولتاژ داریم. خیلی لب مرز نیست؟!!! با این شرایط احتمال داره رگلاتور روشن نشه؟

دیدگاه

استفاده از ماسفت که باید با تغذیه ورودی کنترل شه
                  یه شماتیکی، میشه بزارین؟ منظورتون رو متوجه نمیشم.

دیدگاه

امیر جان، از یه LDO استفاده کن. به نظر LF33 فقط 0.5V ولتاژش ورودیش بیشتر از 3.3 باشه، درست کار می کنه. من شونصد تا مدار با LF33 و USB و دیود 1N4148 (با 0.7V افت) بستم همه ش کار می کنه. این دیود شاتکی فقط 0.3 افت ولتاژ داره.
                    بد به دلت راه نده ببند بره

دیدگاه

میرم بتستم!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر راشدی
                        یه شماتیکی، میشه بزارین؟ منظورتون رو متوجه نمیشم.
                        حق با محمد
                        نگران نباش ولی اگه خیلی میخوای اصولی باشه این راهشه

درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات
                        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

با تشکر از دوستان همین دیود ها رو بستم و جواب داد.

بازم متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X