ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ديود حرارتي

2013/12/27
    105
    19

ديود حرارتي

oo:
    سلام کسي اطلاعي از ديود حرارتي داره ؟
    توانشون چقدره؟ واقعاا تا 8000 ميلي وات هست ؟
    اين ديود گازي چيه ؟
    2013/12/27
    105
    19

پاسخ : ديود حرارتي

يه ديود ليزر تو سايت http://roboeq.ir باتوان 100 ميلي وات پيدا کردم
    60 نانومتر
    کسي ميدونه که دماي نقطه چقدر هست
    راستي اين 60 نانومتر همون قطر نقطه ميشه يا ... ؟
    ممنون ميشم کسي جواب بده
    2014/02/14
    تهران
    167
    17

شما برای چه کاری میخواید؟
    حرارت زیادی نداره در حد سوزوندن نیست
    بله حداقل قطر نقطه ای که میشه تو یه نقطه فوکوس کرد رو میگن
    توانشون چقدره؟ واقعاا تا 8000 ميلي وات هست ؟
    8000 میلی وات که 8 واته بیشتر از این هم هست
    اين ديود گازي چيه ؟
    اینا دیگه دیود نیستن لیزر CO2 هستن که نیازی به لنز هم ندارن نورشون به صورت خطیه وبیشتر تو توانهای بالا استفاده میشه مثلا برش فلزات یا حکاکی روی فلزات و... اطلاعات در مورد لیزر CO2 تو نت زیاد هست سرچ کن پیدا میکنی
    سلام کسي اطلاعي از ديود حرارتي داره ؟
    تا منظورت از اطلاعات چی باشه؟ به نظر من از 200 میلی وات تقریبا حرارتیا شرو میشن میره تا چند صد وات!
    فقط خودمو خودشو خدامون...
    2013/12/27
    105
    19

سلام بسيار عالي بود
    ممنون
    دارم روي يه دستگاه کوچيک کار مي کنم که کارش برش پارچه ست انواع و اقسام تيغه ها رو برسي کردم
    دردسرش زياده چون تيغه باعث حرکت و جابه جايي ميشه و نياز به مکش پرقدرت براي ثابت نگه داشتن پارچه داره و همراه با جهت حرکت تيغه هم بايد بچرخه واسه شروع آزمايش اينها جزو بهينه سازيهاي اوليه هست
    اينم يه نمونه ابتدايي و بسيار کوچک است فقط براي آزمايش (اميدوارم نتيجه بگيرم)

خوب دوست من تصميم گرفتم وارد بحث حرارتي و سوزوندن بشم (البته پر خرج نباشه)
    چون نيازي به دردسرهاي تيغه ايي نداره ، (فقط آتيش ميگيره oo: )
    و فقط قراره روي يک لايه آزمايش بشه خب حالا بايد موردي رو انتخاب کنم که از پس سوزوندن يک لايه پارچه
    بر بياد با تيغه ها آشنايي خوبي دارم (جاي خط و خشش رو دستام هنوزم هست :mrgreen
    حالا مي خام از ديود هاي حرارتي بدونم که آيا در اين بحث ميشه از اونها استفاده کرد يا نه ؟ (فکر کنيد با يه آماتور سرو کار داريد هرچه بيشتر توضيح بديد بيشتر متوجه ميشم)
    از اونجايي که درباره ي ليزر co2 گفتيد انگار اصلاا راست کار نيست (ذوب کردني نه ، سوزوندني)
    حالا چطور ميشه فهميد که براي سوزوندن يک لايه پارچه توان چقدر بايد باشه ؟
    خيلي ممنون

2009/12/26
    1,730
    263

نقل قول نوشته اصلی توسط haunting
    شما براي چه کاري ميخوايد؟
    حرارت زيادي نداره در حد سوزوندن نيست بله حداقل قطر نقطه اي که ميشه تو يه نقطه فوکوس کرد رو ميگن8000 ميلي وات که 8 واته بيشتر از اين هم هستاينا ديگه ديود نيستن ليزر CO2 هستن که نيازي به لنز هم ندارن نورشون به صورت خطيه وبيشتر تو توانهاي بالا استفاده ميشه مثلا برش فلزات يا حکاکي روي فلزات و... اطلاعات در مورد ليزر CO2 تو نت زياد هست سرچ کن پيدا ميکنيتا منظورت از اطلاعات چي باشه؟ به نظر من از 200 ميلي وات تقريبا حرارتيا شرو ميشن ميره تا چند صد وات!
    نقل قول نوشته اصلی توسط human600
    يه ديود ليزر تو سايت http://roboeq.ir باتوان 100 ميلي وات پيدا کردم
    60 نانومتر
    کسي ميدونه که دماي نقطه چقدر هست
    ممنون ميشم کسي جواب بده
    -------
    نه اينطور نيست که اون 60 نانو مفهومش قطر نقطه ي تمرکز باشه در اون صورت شما اصلا اون نقطه رو نميتونيد ببينيد.
    اون سايت اشتباه نوشته و به احتمال خيلي زياد اون 650 نانومتر بوده که 60 نوشته شده- اين عدد هم طول موج يا عکس فرکانس نور ليزر هست و به هيچ عنوان توان لازم براي برش و اين کارا رو نداره- ليزر کمتر از 390 نانومتر هم به راحتي در بازار پيدا نميشه لااقل من نديدم-حالا توضيحاتش بماند.
    چيزي به نام ليزر حرارتي نداريم-اون کلمه ساخته ي بازاري هاست -اون عدد 8000 که مينويسن رو اگر شما ميخواهيد توان واقعي رو بدونيد تقسيم بر 20 کنيد- !!!
    براي برش پارچه سرعت حرکت پارچه يا کاتر هم مهمه- من نميدونم براي برش پارچه چقدر توان لازمه ولي شما قيمت فقط ليزر رو بالاي چند ميليون در نظر بگير -و منبع تغذيه و خنک سازي و چند تا مورد ديگه که کلا قيمت رو بالاي 10 ميليون خواهد برد فقط ليزر و راه اندازي اون!
    2013/12/27
    105
    19

نه اينطور نيست که اون 60 نانو مفهومش قطر نقطه ي تمرکز باشه در اون صورت شما اصلا اون نقطه رو نميتونيد ببينيد.
    اون سايت اشتباه نوشته و به احتمال خيلي زياد اون 650 نانومتر بوده که 60 نوشته شده- اين عدد هم طول موج يا عکس فرکانس نور ليزر هست و به هيچ عنوان توان لازم براي برش و اين کارا رو نداره- ليزر کمتر از 390 نانومتر هم به راحتي در بازار پيدا نميشه لااقل من نديدم-حالا توضيحاتش بماند.
    چيزي به نام ليزر حرارتي نداريم-اون کلمه ساخته ي بازاري هاست -اون عدد 8000 که مينويسن رو اگر شما ميخواهيد توان واقعي رو بدونيد تقسيم بر 20 کنيد- !!!
    براي برش پارچه سرعت حرکت پارچه يا کاتر هم مهمه- من نميدونم براي برش پارچه چقدر توان لازمه ولي شما قيمت فقط ليزر رو بالاي چند ميليون در نظر بگير -و منبع تغذيه و خنک سازي و چند تا مورد ديگه که کلا قيمت رو بالاي 10 ميليون خواهد برد فقط ليزر و راه اندازي اون!

خيلي ممنون از شما
    بله من از قيمت و هزينه هاي سر به فلک کشيده ي ليزر خبر دارم و حتي دستگاه هاي فوق مدرن برش پارچه
    رو هم از نزديک ديدم واقعاا پيشرفته هستند (از پهن کردن تا برش و کد زني فقط 20 دقيقه)
    ولي اونها طراحي شدند واسه کار در صنعت که قيمتشون بالاي 300 ميليونه
    که از تيوپ و چيلر و اووووووووووووووووووووووه و ...
    ولي واسه من در حد يه تحقيق و آزمايشه و البته تو اين آزمايش کاري با تيوب و چيلر ندارم اگه اطلاعي از دستگاه هاي ليزر داريد
    فقط اگه ميشه بگيد اين دستگاه هاي حکاکي و چاپ ليزر کوچيک که روي ليوان و بشقاب حکاکي مي کنه و عکس ميندازه و تيوب هم نداره ، درواقع با چي داره کار مي کنه ؟
    حالا اين بمونه کنار ؛
    دوست عزيز فکر مي کنيد چه ديود ليزري رو ميشه واسه شروع انتخاب کرد
    ممنون

2009/12/26
    1,730
    263

اون ليزر هايي که براي حکاکي و اينا استفاده ميشه هم ليزرش همچين ارزونم نيست- ولي براي کاري که در حد ازمايشگاه بتونيد تست کنيد بايد حدود يکي دو تومن هزينه کنيد
    2013/12/27
    105
    19

من از همه بابت جواب دادن ممنونم ولي از افرادي که صريحاا جواب مي دهند بسيار متشکرم
    قبلا تحقيق کردم و بازم تحقيق مي کنم اما طبق گفته هاي شما دوستان فعلا ليزر امکان پذير نيست
    (تيغه رو بچسب)
    اما براي آخرين سوال لطفاا کاربردهاي ديود ليزر و ديود حرارتي رو در نمونه هاي کوچک بگيد
    موفق باشيد ، يا حق
    2014/02/14
    تهران
    167
    17

یک نمونه کوچیک از کاربرد دیود لیزر حرارتی در حد یه پروژه کوچیک (لیزر 300 میلی وات دی وی دی رایتر)

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و اینکه من فکر میکنم یه لیزر 2 تا 3 وات برای کار شما (البته اگر در حد ساخت یه پروژه باشه) مناسب باشه.
    فقط خودمو خودشو خدامون...
    2013/07/04
    667
    164

ببینم دوستان لیزر با دیود لیزری تفاوت داره؟دیود حرارتی چطور؟
    واینکه اگه ساختار مختلف لیزر ها رو در انواع مختلف در نظر نگیریم کار همه اونها یکیه؟یعنی همه لیزر ها فتون های نور رو با یک فرکانس مشخص تولید میکنند؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10