اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Timer1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Timer1

سلام خدمت دوستان .یکسری سوال در مورد تایمر ها داشتم .از دوستانی که میدونند ممنون میشم جواب بدن.
    اولین سوالم اینه که هر چی از دیتاشیت خوندم .یا از تونت نفهمیدم RD16از رجیستر T1CON چه کار میکنه ؟
    سوالم دومم هم اینه که .به یه مورد ظاهرا عجیب برخوردم.وقتی تو پیکربندی
    کد:
    T0CON=0XFF;
    T1CON=0b10000011;
    TRISAbits.TRISA4=1;  //T0CKI pin as an input 

TRISCbits.TRISC0=1;  //T1CKI pin as an input
    میزنم.تایمر کار می کنه .اما نمیدونم چرا وقتی جای دو خط رو عوض می کنم تایمر یک از کار می افته :
    کد:
    T0CON=0XFF;

TRISAbits.TRISA4=1;  //T0CKI pin as an input 
    T1CON=0b10000011;
    TRISCbits.TRISC0=1;  //T1CKI pin as an input
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران

پاسخ : Timer1

کسی نمیدونه؟
    در مورد سوال اولم تا حدودی به جواب رسیدم .این جور که فهمیدم وقتی تو حالت 16بیتی این بیت رو قرار بدیم .هنگام خواندن lsb تایمر msbدر یک رجیستر بافر ذخیره میشه .وبعد که msbرو میخونیم این msbمربوط به همون lsbهست هرچند که ممکنه هنگام خواندن msb لحظه ی خواندن تغییر کرده باشه.ولی خب تو حالت هشت بیتی این امکان نیست.هرچند من نفهمیدم ،مگه ادم مریضه که بخواد تو حالت هشت بیتی تایمر رو بخونه ..مطمئنا کسی که تایمر رو می خونه زمان لحظه ی خوندن و می خواد .دیگه چه کاریه ...البته مطمئنا این سوال ناشی از علم ناقض بندست oo:حال باز اگه کسی اطلاعی در این خصوص داره ممنون میشم در میون بذاره.
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X